Latvijā
Kriminālziņas

Jūrmalas vasarnīcā atrod 120 000 eiro vērtus “spaisa” krājumus 16

Foto Valsts policija

Pagājušās nedēļas nogalē Jūrmalā likumsargi izņēmuši 40,5 kilogramus psihotropo vielu jeb “spaisa”, kas bija paslēpts maisiņos puķu dobē vasarnīcas teritorijā. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, aizturēts 31 gadu vecs vīrietis. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, informēja Valsts policijā (VP).

Likumsargi saņēmuši informāciju par to, ka Jūrmalā, Vārnukrogā, tiek glabātas narkotiskās vai psihotropās vielas lielā apmērā. Pārbaudot šo informāciju, sestdien, 18. martā, policisti ieradās minētajā vietā, lai veiktu kratīšanu.

Policistu ierašanās brīdī vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā, neatradās vasarnīcā. Kratīšanā, kas ilga visu dienu, policisti pie mājas atrada ar plēvēm pārklātu puķu dobi. Paceļot plēves, atklājās, ka apakšā atrodas apmēram pusotru metru dziļa bedre, kas pilna ar iepakojumiem ar nezināmas izcelsmes vielu. Sākotnējās ekspertīzes rezultāti liecina, ka tur atradušies 40 kilogramu un 458 grami psihotropo vielu ar ķīmisko formulu JWH-018.

“Konstatēt šādu daudzumu psihotropo vielu vienuviet ir ļoti liels retums. Atsavināto vielu kopējā vērtība melnajā tirgū ir ap 120 tūkstošiem eiro,” skaidro VP Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Zonberga.

Galerijas nosaukums

VP norāda, ka kratīšanas laikā vasarnīcas telpās policisti uzgāja arī aprīkojumu, kas liek domāt, ka tur, iespējams, kādreiz tikusi audzēta marihuāna. Policisti atsavināja lampas, ģeneratoru, laistīšanas sistēmas, kā arī augsnes bagātinātājus.

Tās pašas dienas vakarā Jūrmalas policisti par narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā aizturēja aizdomās turēto 1986. gadā dzimušo vīrieti. Aizturētais jau iepriekš divas reizes nonācis policijas redzeslokā par laupīšanām personu grupā ar vardarbības pielietošanu.

Saistītie raksti

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka atsavinātās vielas bijušas paredzētas realizēšanai Rīgas iedzīvotājiem. Šobrīd likumsargi skaidro, no kurienes jaunais vīrietis tās iepircis, kā arī citus notikušā apstākļus.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pirmdien, 20. martā, tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

LA.lv