Foto – Juris Kalniņš

Jēkabpils pret Jūrmalu: šovakar ceturtā spēle 0

Šovakar Jēkabpilī LBL čempionāta ceturtdaļfināla ceturto spēli aizvadīs BK “Jēkabpils” un “Jūrmala/Fēnikss” komandas. Sērijā rezultāts 2-1 jēkabpiliešu labā, taču jūrmalnieki vieglu dzīvi mājiniekiem nesola.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Trīs šajā sērijā aizvadītās spēles jau sadalījušas komandas līderos un atslēgas spēlētājos, kuriem tiek lielākais spēles laiks un iespēja izšķirt spēles iznākumu.

Saspēles vadītāji. Jēkabpilij 30 un vairāk minūtes laukumā ierasti ir Sirsniņš un Sokolovs. Sirsniņa produktivitāte ar katru spēli slīd uz leju gan gūto punktu ailē (14, 11, 0), gan tālmetienu precizitātē (5/2, 11/3, 5/0). Labi palīdz Sokolovs (trīs spēlēs 26 punkti, trešajā spēlē septiņas piespēles), taču jūrmalnieki šī dueta neitralizēšanai atvēlējuši uzreiz četrus “asinssuņus” – Jeromanovu, Ausēju, Medisu un Čoderu. Jeromanovam ir komandas līdera loma, viņš trīs spēlēs guvis 47 punktus (Sirsniņš un Sokolovs kopā – 51), vada visu komandu un aiz viņa vairāk kā 30 minūtēm neslēpjas tik liela pretestība kā pretiniekiem. Iespējams, tieši ārējās līnijas pienesumā un atlikušajos spēka resursos izšķirsies sērijas iznākums. Spēlējot katru otro dienu, vēl diviem mačiem Jēkabpilij spēks var nepietikt.

Snaiperi. Par tādiem šajā sērijā sevi apliecinājuši jēkabpilietis Barvels un jūrmalnieks Laksa. Barvelam aug ne tikai minūšu (27, 29, 41) un punktu (3, 12, 28) skaits, arī trenera Valeiko uzticība un aicinājumi uzņemties iniciatīvu. Ja trešajā spēlē sajusto metiena garšu izdosies saglabāt, tas būs nopietns arguments. Mārtiņš Laksa šajā sērijā guvis 15, 13 un 18 punktus, var trāpīt svāigākajos brīžos un kopumā bijis stabilāks.

Garais gals. Jēkabpils katru spēli centušies sākt ar spiedienu groza apakšā, lai gan ne vienmēr tas uzreiz devis rezultātu. Kopumā stabili spēlē Veselovs (14, 21, 16 punkti), taču trešajā spēlē metienos no spēles neizdevās sasniegt 50 procentu robežu. Nogurums? Šeļakovs cenšas un cīnās, bet Lapmežciemā bija daudz tehniska brāķa uzbrukuma nobeigumā, no spēles 12/3. Pie saviem skatītājiem tas jau var būt cits Šeļakovs. Kopumā Jēkabpils garais gals izskatās solīdi, taču jūrmalniekiem atkal ir līdzvērtīgas (Jonāts, Gromovs, Mednis) rotācijas iespējas, jaunāki un ātrāki spēlētāji. Jo garāka būs sērija, jo šādi faktori būs svarīgāki.

Jēkabpils pusē ir mazliet lielāka spēlētāju pieredze un vēsāka galva – trīs spēlēs rezultatīvas piespēles bijušas vairāk kā kļūdas. Jūrmala pretī liks līdzvērtīga sastāva plašumu (šajā sērijā rezervistu pienesums Jūrmala – Jēkabpils 106:64), jaunības azartu un spēles disciplīnu.  Atrisinājumu komandas turpinās meklēt šovakar Jēkabpilī.