×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Jūrmalnieki prasīs atlaist domi

jurmalas_dome3

Pie Jūrmalas pilsētas domes ceturtdien, 5.aprīlī, pieteikts pikets, kurā pulcēšoties aptuveni 150 cilvēki, lai pievērstu sabiedrības uzmanību pilsētā sasāpējušām problēmām un pieprasītu atlaist Jūrmalas domi.

Piketu rīko Dzīvokļu īpašnieku asociācijas pārstāve Tamāra Saule, Jūrmalas Nevalstisko organizāciju apvienības pārstāve Silvija Vīksniņa, kā arī Jūrmalas Pensionāru biedrības pārstāve Zenta Čakša. Jūrmalnieki nosūtījuši paziņojumu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (ZRP) un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, kurā aicina iespējami ātrāk “apturēt līdzekļu izsaimniekošanas praksi un amorālo rīcību, atlaižot Jūrmalas pilsētas domi un ieceļot administratoru līdz 2013.gada pašvaldības vēlēšanām”.

Piketa organizatori uzskata, ka Jūrmalas dome ir zaudējusi pilsētas iedzīvotāju uzticību: “Uzskatām, ka Jūrmalas dome darbojas pretēji labas pārvaldības principiem, pārkāpjot sabiedrībā pieņemtās ētikas un morāles normas. Domnieki nedarbojas pilsētnieku labā, bet rīkojas, savtīgu motīvu vadīti, savas personiskās intereses liekot augstāk par sabiedrības vajadzībām. Mēs neesam apmierināti ar mūsu kopējo līdzekļu pārvaldīšanu un saimniekošanu pilsētā.”

Šādus secinājumus jūrmalnieki izdarījuši, analizējot līdzšinējās domes darbības, kā arī Valsts kontroles revīzijas atzinumu par kapitālsabiedrību darbību. To pastiprinājis fakts par kriminālprocesu sākšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par piesavināšanos, kas izdarīta lielos apmēros. “Ir konstatēta nelietderīga līdzekļu izmantošana kapitālsabiedrībās, izšķērdības fakts 1,2 miljonu latu apmērā. Jūrmalā ir nepamatoti augsti un necaurspīdīgi tarifi par sabiedriskajiem pakalpojumiem. Valsts kontrole konstatējusi, ka par dažādiem pakalpojumiem jūrmalnieki ir pārmaksājuši vismaz 402 000 latu,” sašutuši ir piketa pieteicēji.

“Nepieņemams ir arī Jūrmalas domes tiesiskais nihilisms, nepildot tiesas spriedumu par līdzekļu atmaksāšanu jūrmalniekiem, kas pārmaksāti par siltumu 1,6 miljonu latu apmērā. Ar nesodāmības apziņu domē ilgstoši tiek pieņemti prettiesiski lēmumi, kas rada un turpinās radīt desmitiem tūkstošu latu lielus zaudējumus pilsētas kasei,” uzsver jūrmalnieki.

Protesta akcijas pieteicēji uzskata, ka uz citu pašvaldību fona Jūrmalas dome izceļas ne vien ar pārkāpumu vērienīgumu, ilgstoši piekopto negatīvo praksi, bet arī ar izteiktu cinismu. Jūrmalnieki uzskata, ka prakse iecelt kapitālsabiedrību valdēs un citos amatos radus un pietuvinātas personas, piešķirot tām neadekvāti augstu atalgojumu, kā arī izveidojot uzpūstu un ne ar ko nepamatotu domes amatpersonu padomnieku štatu, ir nepieņemama.

Sabiedrības interešu ignoranci dome uzskatāmi demonstrējusi, nenododot iedzīvotājiem būtiska dokumenta – Jūrmalas teritoriālā plāna turpmākajiem 12 gadiem – galīgo redakciju atkārtotai sabiedriskai apspriešanai.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (LPP/LC) otrdien paziņoja, ka atkārtota sabiedriska apspriešana tomēr notiks, kaut arī īsi pēc teritoriālā plānojuma apstiprināšanas domē 15.decembrī izteicās, ka “tā jau mēs varam diskutēt līdz bezgalībai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+