×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Jurševska: ZZS nekavē zemes pārdošanas ierobežojumus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Labklājības ministre Ilona Jurševska atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc jaundzimušo trīnīšu ģimenes apsveikšanas Bērnu slimnīcā Gaiļezerā.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nekavē ierobežojumu noteikšanu zemes pārdošanai ārzemniekiem un jau sen uzskata, ka lauksaimniecībā izmantojamo zemi un mežus nedrīkst iztirgot ārzemniekiem ne apmaiņā pret uzturēšanās atļauju saņemšanu, ne arī citādi, paziņoja ZZS pārstāve Ilona Jurševska, atbildot uz zemnieku izteiktajiem pārmetumiem.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir neizpratnē par Saeimas komisijas lēmumu neatbalstīt priekšlikums likumprojektam “Grozījumi Imigrācijas likumā”, kas paredzētu ierobežot Latvijas zemes iztirgošanu ārzemniekiem, teikts biedrības izplatītajā paziņojumā. Komisijas sēdē visvairāk iebildumu un komentāru tika saņemts no deputāta Kārļa Seržanta (ZZS), kā rezultātā komisijā esošie deputāti, pat neiedziļinoties lietas būtībā, noraidīja priekšlikumu, informēja “Zemnieku saeima”.

Jurševska savukārt skaidro, ka ZZS uzskata, ka nekavējoties ir jāaizliedz pārdot lauksaimniecības zemi jebkuriem ārzemniekiem, tai skaitā Eiropas valstu pilsoņiem, lai Latvijas zemnieki paši spētu zemi iegādāties, paplašināt savas saimniecības un palielināt konkurētspēju.

Latvijas lauksaimniecības zemes iztirgošanu ārzemniekiem un spekulantiem ir jāierobežo, nosakot vispārēju aizliegumu, nevis tikai kontekstā ar uzturēšanās atļaujām, paziņoja Jurševska, paužot viedokli, ka, atbalstot Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārā sekretāra Edvarda Smiltēna (V) priekšlikumu grozījumiem Imigrācijas likumā, zemes iztirgošana turpinātos tieši tāpat, kā tas notiek jau pašlaik.

“ZZS skatās plašāk nekā “Zemnieku saeima” un ZM. Mūs satrauc ne tikai Krievijas un Ķīnas pilsoņi, kas iegādājas lauksaimniecības zemi, bet arī Dānijas, Vācijas un citu Eiropas valstu spekulanti, kuri jau šobrīd piedāvā augstāku cenu nekā Latvijas zemnieki un izpērk Latvijas zemi,” izteicās Jurševska.

ZZS pārmetumus par vilcināšanos aicina izteikt citiem, jo ZM par esošo situāciju ir labi informēta, tāpēc nepieciešamos likuma grozījumus bija nepieciešams iesniegt Saeimā jau šī gada pirmajā pusē. Šāda atbildīgo institūciju un organizāciju bezdarbība noved pie tā, ka Latvijas zemniekiem piederošā zeme joprojām netraucēti nonāk ārzemju spekulantu rokās, kritizēja Jurševska.

Jau vēstīts, ka 22.oktobrī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē tika izskatīts un noraidīts ZM parlamentārā sekretāra iesniegtais priekšlikums likumprojektam “Grozījumi Imigrācijas likumā”, kas paredzētu ierobežot Latvijas zemes iztirgošanu ārzemniekiem, taču komisijas atbalstu tas nesaņēma.

Priekšlikums paredzēja, ka ārzemnieki turpmāk nevarēs iegūt termiņuzturēšanās atļauju, ja viņu iegādājamā nekustamā īpašuma sastāvā ietilpst lauksaimniecībā izmantojamā zeme un/vai meža zeme. Šāds grozījums Imigrācijas likumā nepieciešams, lai zemi apsaimniekotu Latvijas zemnieki, nevis tā tiktu izmantota kā uzturēšanās atļauju saņemšanai nepieciešamais īpašuma objekts, norāda “Zemnieku saeima”.

“Pēc esošās informācijas, sēdes laikā pret šo priekšlikumu asi iebilda “Saskaņas centra” deputāti, kā arī ZZS deputāts Seržants. Biedrība “Zemnieku saeima” ir neizpratnē par šādu ZZS deputāta rīcību, un rodas jautājums – vai arī ZZS ir gatava notirgot lauksaimniecībā izmantojamo un meža zemi ārzemniekiem pret uzturēšanās atļaujām?” teikts biedrības izplatītajā paziņojumā.

Atbildīgā komisija vēl nav noslēgusi darbu pie likumprojekta visu priekšlikumu izskatīšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Carnikavas vestis tikai septembri ir publicet CETRI domes lemumi par ZEMES pardosanu Krievijas federacijas pilsoniem undomi vada ZZS .

  2. kāpēc tad 20 gadu laikā neviens priekšlikums nav bijis saeimā bijis ???

Draugiem Facebook Twitter Google+