×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

“Jūs esat slimi?”, “Aizver muti!”, “Atdos svešiem onkuļiem”: audzinātājas slepeni fiksē vecāki (3)

Ekrānšāviņš no LTV sižetaEkrānšāviņš no LTV sižeta

“Jūs esat slimi?”, “Aizver muti”, “Es ar šito meiteni, goda vārds, nezinu ko izdarīšu”, Latvijas Televīzijas ziņu raidījums “Panorāma” vēsta par ierakstu, ko slepus veikuši vecāki, lai fiksētu, kā audzinātājas Aizkraukles bērnudārzā “Zīlīte” izturas pret bērniem.

Pēc televīzijas ziņotā, tajā dzirdamas gan 17 minūites ilgas bērna raudas, jo bērns atstāts grupiņā, kamēr pārējie devušies pastaigā. Bērni dzirdējuši draudus atstāt viņus mežā un atdot svešiem onkuļiem. Diendusas laikā bērniem neesot ļauts apmeklēt tualeti.

No intervijas kameras priekšā vecāki atteikušies, jo ierakstus veica nesankcionēti, bet tā esot bijusi “vienīgā iespēja pierādīt, kas grupā notiek”, norāda LTV.

Aizkraukles Izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa komentēja, ka tas viņai ir šoks. Ierakstos dzirdams ļoti piepacelts tonis, kas robežojas ar kliegšanu.

“Panorāma” stāstīja, ka vecāki pamanījuši izmaiņas bērnu uzvedībā. Trīsgadnieki mājās izspēlēja to, ko piedzīvoja bērnudārzā.

Izglītības pārvaldē saka, ka atstādinātās pedagoģes vainu noliedz, bet bērnudārzā stāsta, ka – atzīst.

“Ir vecāki, kas uzskata, ka audzinātājām darbs jāpamet. Citi vecāki tieši pieprasa atpakaļ šīs audzinātājas,” televīzijai teica bērnudārza ”Zīlīte” vadītājas pienākumu izpildītāja Sarmīte Kruglova.

Tikmēr metodiķe, atstādinātā vadītājas pienākumu izpildītāja Aija Sproģe savukārt komentējusi, ka robeža starp stingrību un emocionālu vardarbību ir ļoti šaura. Pārējās audzinātājas šobrīd esot neziņā, kur ir robeža starp stingrību un disciplīnu, pauda televīzija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Es nezinu vai spetu adekvati reaget uz sadu situaciju, ka mamma! Laikam, noznaugtu, ja ko tadu dzirdetu pret savu bernu!

 2. Strādāju bērnudārzā Atbildēt

  Strādāju bērnudārzā.
  Saskarsmē ar citām audzinātājām – laidām vasaras atvaļinājumā, tāpēc iznāca pastrādāt citās grupās – nepatīkami secināju, ka 3.daļai ir NEPAREIZI izvēlēta profesija – pirmskolas izglītības iestādes audzinātāja/ skolotāja.
  Īpaši bezbērnu audzinātājām pat RIEBĀS tie sev svešie bērni …
  Bērni jūt pieaugušo nepatiku pret viņiem, tāpēc viņi nekad neteiks sliktu par audzinātājam vai auklītēm, kuras mīls viņus un strādā ar prieku …Bērni tad uz “dārziņu” arī nāk ar PRIEKU …
  Bērnudārzā bērni ir praktiski visu dienu no plkst. 7 – 17 –
  kur tiek nodrošināta 3 x ēdināšana + miega stundas pēc pusdienām…

 3. Pazīstama situācija. Vēl tālajos padomju laikos bērnudārza audzinātāja bērniem solīja rokas un kājas noraut (krieviski – руки, ноги повыдёргиваю), latviešu grupiņa bija, tiesa, audzinātājai vīrs bija krievs. Sākumā nesapratu, kad bērns jautāja, kā cilvēks var dzīvot bez rokām un kājām, tikai vēlāk sapratu, kad pārējie vecāki arī stāstīja par attieksmi pret bērniem. Negribēja iet uz bērnudārzu, katrs rīts sākās ar raudāšanu, priecājās, kad saslima. Protams, ka darbā bija problēmas, jo bērns slimoja diezgan bieži. Situācija krasi mainījās uz labo pusi, kad nomainījās audzinātāja, bet tie jau bija pēdējie mēneši bērnudārzā.

Draugiem Facebook Twitter Google+