×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Jūs neesat tikuši galā ar 1940. gadu, uzskata Krievijā populārs žurnālists (23)

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Krievijas žurnālists Vitālijs Dimarskis jau vairāk nekā desmit gadus radiostacijā “Eho Moskvi” vada raidījumu “Uzvaras cena”, kurā kritiski un skrupulozi aplūko Otrā pasaules kara vēsturi, kliedē tās mītus un jautā – kā bija patiesībā?

Vaicāts par Krievijas klausītāju visvairāk interesējošām tēmām saistībā ar Baltijas valstīm, Dimarskis uzsvēra, ka viņa tautieši vēlas saprast, kas notika 1939. gadā un 1940. gadā un kas – kara laikā. Viņš atzīst, ka atbalsta Baltijā nepopulāru viedokli: “Man šķiet, ka arī jūs ar vēstures jautājumiem šaujiet pār strīpu, attālinoties no objektivitātes. Manuprāt, jo mazāk valsts iejauksies vēsturē, jo labāk. Citādi jums arī vēsture kļūst par politikas instrumentu.”

“Jūs līdz galam neesat tikuši galā ar 1940. gadu – man nav nekādu šaubu par PSRS lomu un darbībām šajos notikumos, tomēr tiek pievērtas acis uz tā laika Baltijas valstu valdošās elites darbībām. Formāli lēmumu par pievienošanos PSRS pieņēma jūsu vadītāji, tiesa gan, zem automātu stobriem. Jums arī pašiem ir ar ko tikt galā, ne tikai jāuzliek vaina citiem. Neattaisnoju PSRS un tās rīcību, bet uz vēsturi nepieciešams skatīties patiesi. Ja prasāt no citiem šādu skatījumu, jums pašiem tādam jābūt. Vēsturnieku komisijām ir jāstrādā, taču tajās nav jābūt prezidenta padomniekiem, kuri nāks šo procesu politizēt un nodarboties ar politikānismu.” uzskata Dimarskis.

PILNU INTERVIJU AR VITĀLIJU DIMARSKI LASI 15. NOVEMBRA “LATVIJAS AVĪZĒ” UN TĀS E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. viss jau tika darits no ta laika psrs puses, lai viniem butu tada iespeja atbrunot tautu un tai iedurt ar dunci mugura. cik gars, tik plats. slepkavas un nodevejus neviens neataisno.

 2. Tādu muldoņu Krievijā ir daudz. Lai viņi labāk ņēmās ar to, ko saprot. Tas Eho Moskvi ir čekistu kanāls, viņi gan tēlo tur vārda brīvību, Belavskis, Šederovičš bieži viesojās (tikai skaņa pēkšņi pazūd dažreiz tehnisku iemeslu deļ), bet starp vārdu brībības spraužās FSB politikas. Domāju, ka būtu labāk ja tie pie mums mazāk ar saviem viedokļiem viesojās. Vecīts nesaprot pašu galveno, proti, ja jau cita spēks ir iejaucies, tad nekādu runu par “paša vainu” vairs nevar būt – ir deformēta dabiska politiska vide!

 3. Atbilstoši saņemtajām ziņām situācija Krimā un Sevastopolē ir pielīdzināma starptautiskam bruņotam konfliktam starp Ukrainu un Krievijas Federāciju. Šis starptautiskais bruņotais konflikts sākās ne vēlāk kā [2014.gada] 26.februārī, kad Krievijas Federācija aktivizēja savu bruņoto spēku personālsastāvu, lai iegūtu kontroli pār Ukrainas teritorijas daļām bez Ukrainas valdības piekrišanas,» teikts atskaitē.
  Starptautisko bruņoto konfliktu tiesības ir piemērojamas šai situācijai arī pēc 2014.gada 18.marta tādā mērā, kādā notikumi Krimas un Sevastopoles teritorijā pielīdzināmi okupācijas stāvokļa turpināšanai.

 4. Eduards Berklavs atmiņās ir tiešs: “Bija jākaro, jo cita ceļa uz Latvijas atbrīvošanu nebija.”
  ==================================================================
  2.Pasaules karā izšķīrās visas CILVĒCES liktenis, tāpēc vajag pieminēt tos Latvijas tautas pārstāvjus, kuri
  stājās vienā ierindā ar anti-hitleriskās koalīcijas (ASV, L-Britānija, PSRS) cīnītājiem. Noder atgādināt par
  201. Latviešu strēlnieku divīzijas cīņām Maskavas liel-kaujā – īpaši jau tiem, kas atkal centīsies holokausta 75.gadadienās laikā liet “krokodila asaras” salīdzinot fašismu-nacismu ar komunismu.

  • Berklavs pats bija kvēls staļinists, lai arī nacionāli noskaņots.
   Ar ko 50 miljonus noslepkavojušais Staļins bija labāka izvēle par 20 miljonus noslepkavojušo Hitleru?

 5. Krievijas oficiālā vēsture un propaganda ir tāda, kāda tā ir, taču Krievijā ir arī gana daudz erudītu un objektīvu vēsturnieku un žurnālistu. Viens no tādiem ir Dimarskis. Esmu noskatījies Youtub – ā vairākus viņa raidījumus “Uzvaras cena”. Iesaku arī citiem tos noskatīties! Šādu cilvēku viedoklī ir vērts ieklausīties, pat, ja ne gluži visam gribas piekrist. Latvija, protams, tika varmācīgi pievienota PSRS (objektīvākie un neangažētākie vēsturnieki to sliecas vērtēt kā aneksiju nevis okupāciju). Protams, ka Latvija bija cietusī puse, taču nekādi svētie latvieši nebija – nodevība plauka un zēla visaugstākajā līmenī. Esmu pārliecināts, ka ar laiku nāks gaismā neglaimojoši fakti arī par t.s. vienkāršo latviešu “svētās govs” K. Ulmaņa lomu Latvijas okupācijā un slepenā sadarbībā ar PSRS – šur tur tie bikli pavīd jau tagad. Arī kara laikā gana daudz latviešu (uz 1000 iedzīvotājiem) pastrādāja daudz riebeklību un tā nebija tikai Arāja komanda. Tāpēc pat ļoti vēlams ieklausīties šādu neangažētu, objektīvu un erudītu cilvēku viedoklī kā Dimarskis, Zubkova, Pozners, Sokolovs un c.

 6. ebreju attieksme, proti, ka viss, kas attiecas uz citu tautu nelaimēm un vēsturiskajiem pāri darījumiem ir pārskatāms, izvērtējams un pat aizmirstams !!, tikai holokausts ir vienīgi neiziamirstama un nepiedodama lieta..

  • Jā tas ir interesants absolūti daiļrunīgs moments. mūžīgi atceros, kā kāds no ebreju interfrontistiem aicinaja latviešus aimirst vēsturi. 🙂
   Manī arī tas izraisīja smaidu..

 7. Tam krievelim ir 39. un 40.notikumi un kara laiks. Lielais Tēvijas karš. Melis un liekulis. Bet ko gan citu var gaidīt no Ļaunuma impērijas apmātajiem.

 8. Vaards asinssbalss nekad NEIZEESTS GARS.

 9. Atpakaļrāpuļi.Vēsture ir vēsture un neko tur nevar mainīt.Cik var gaudot par kaut ko,nezin ko.

  • Piedāvajums aizmirst vesturi ir analfabētisks. Tas nevienu normālu cilvēku nevar pārliecināt un to var rosināt tikai kaitnieki.
   Cita lieta – to pienācīgi izvērtēt, uz ko aicina vesturnieks, kuram es daļēji varu piekrist. taja daļa, ka būtu izvertējama Ulmaņa un Baloza nepiedodamā rīcība!

 10. Neviena pat visstulbāka nācija neattdod savu brīvību tāpat vien.Nav tāda precedenta pasaules vēsturē.Parasti cenšas cīnīties un ar asinīm aizstāvēt savu neatkarību līdz pēdējam.Vienkārši milzīga pārspēka priekšā Ulmanis kapitulēja.Vai vajadzēja? Diez vai.Jo upuri vienalga bija .Apšāva un izsūtīja visu vadošo eliti un daļu inteliģences.Ja vācieši pēc gada nebūtu izdzinuši krievus,dazu gadu laikā mūsu jautājums būtu pilnīgi atrisinats.Visi būtu Sibīrijā,kā tas bija ar daudzām mazām tautāmPSRS.Tā kā pasacinas par brīvprātīgu pievienošanos neiztur nekadu kritiku.

 11. Mana vecmāmiņa 1940.gadā pakārās,jo krievi viņu spīdzināja un atņēma pēdējo.Es,viņas nesatiktā mazmeita,nezinu kā tikt galā ar to baigo gadu,vienkārši nespēju piedot.

 12. Krievi nav “tikuši galā” ar nacismu un savu iedomāto uzvaru. Tāpēc jau krievu nacistam Pūķinam ir tik liela piekrišana visā Impērijā. Viņš iet Hitlera pēdās.

 13. Jā , padomju Krievija ienāca Latvijā!. Pavēlēja nomainīt valdību!, arestēja nevēlamo sarakstu iesniedzējus vēlēšanās u DEPORTĀCIJAS , KURAS AR VARU VEICA PADOMJU KRIEVIJAS ARMIJA. Tā ir okupandu darbība. Vairāk man varat nemuldēt! ō kupanti no papēžiwem līdz matu galiņiem!

 14. 1941.g. bija netikai deportācijas,- bija arī holokausts pēc Sarkanās armijas pārāk straujās atkāpšanās.
  1940.g. 5.augustā, kad Latvijas delegācija ieradās Maskavā, tad solījumi nodrošināt aizsardzību droši vien
  nāca ne daudzām mutēm – Staļina, Molotova, Žukova. Diezin vai kāds plānoja atdot Latviju Hitleram nieka divās nedēļās ( 1.Pasaules karā vāciešiem vajadzēja 3 gadus nopūlēties), pat nespējot organizēt mobilizāciju. 1940.g. tas ir acīmredzams padomju politiskās un militārās vadības “galvasreibonis aiz panākumiem / Головокруже́ние от успе́хов “, par ko 1941.g. nācas bargi samaksāt.

 15. Ne jau vēsturniekiem jātiek galā. Tiem viss ir skaidrs. Jātiek galā krievu politiķiem un informatīvajai telpai, kas centīgi aizver acis nepatīkamo jautājumu priekšā.Jau tālajā 1957. gadā armijā politnodarbības tika pārtrauktas, kad nonācām līdz 1939. gadam

 16. Kvadrātam taisnība!!! Cien. Dimarskis tikai neņem vērē to, ka dzīvi vēl ir šo baigo gadu liecinieki un tas vairs nav viennozīmīgi! Neko tik baigu neizdzēst no cilvēku atmiņas! Bez tam daudzās mājās glabājas arī to laiku prese?!

 17. Mēs, kā arī un pasaule, netiks galā ar Otrā pasaules kara ietekmi, kamēr nebūs otra Nirnberga par PSRS kara noziegumiem, noziegumiem pret cilvēci. Tikai tad pasaule spēs objektīvi izvērtēt šo karu un tā sekas.

 18. Latvijas un Krievijas vēsturniekiem jātiek galā ar 1941.gadā notikušo, tad arī saprast 1940. un 1939.g. būs vieglāk.

  • Ne velti Krievijas arhīvi par šo periodu liek rūpīgi slēgti visai pasaulei.Tātad patiesība par Molotova-Rībentropa paktu ar visām no tā izrietošajām sekām vēl šodien ir krievu politiķu dienskārtībā.Ne velti Putins lej gaužas asaras par PSRS sabrukumu un loti labprāt darītu visu lai atjaunotu ja vien varētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+