×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Rita Našeniece: Klusais lēmums par tālāku Latvijas pārkrievošanu (357)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

No klusējošajiem medijiem beidzot ir izlauzusies informācija par migrantu noziegumiem Ķelnē. Tās ēnā ir palikusi cita noklusēšana – kolonistu plūsma, kas kopš 2010. gada no NVS valstīm un pirmkārt no Krievijas turpina ieplūst Latvijā ar lēto “investīciju” termiņuzturēšanās atļaujām. Pērn 17. decembrī valdības krišanas un tikumistu – antitikumistu mākslīgi uzpūsto cīņu paēnā otrajā lasījumā Saeimā klusi notika nozīmīgs balsojums. Tas attiecās uz tālāku Latvijas pārkrievošanu. Šajā balsojumā apvienojās “Saskaņas”, Zaļo un zemnieku savienības, “Vienotības”, LRA un “NSL” balsis, realizējot banku, nekustamo īpašumu lobiju un faktiski Krievijas slēptākās vēlmes.

Būtībā runa bija par šo pašu – dažu ekonomiski un politiski vāju – valstu piekopto termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu par ekonomiskās klases, proti, nosacīti lētām nekustamā īpašuma “investīcijām” un īpaši lētām “biznesa investīcijām”.

Roberts Zīle (NA), Latvijas pārstāvis Eiropas Parlamentā, Latvijas narkotisko atkarību no termiņuzturēšanās atļaujām Krievijas pilsoņiem sarkastiski komentēja šādi: “Latviešu karma – būvēt mājiņas citiem, īrēt no “investoriem” dzīvokļus un, ja pietrūks, tad aizņemties no viņiem ar SMS palīdzību.” Daudzās blaknes, ko izraisa term­iņuzturēšanās atļaujas par Eiropas praksē ļoti izdevīgajām cenām, ir krasi neveselīgas Latvijas valstij. Tās pierāda politiķu tautsaimniecisko nespēju un padevību partiju sponsoru lobijam. 80 procenti no šo termiņuzturēšanās atļauju pircējiem ir Krievijas pilsoņi. Krievijas TUA pieprasītāji tiek kreditēti Latvijas bankās gan dzīvokļu iegādei, gan “biznesu” uzsākšanai – diskriminējoša prakse, kas ir vērsta pret Latvijas iedzīvotājiem. Jaunie “biznesa investīciju” noteikumi paredz 50 000 līdz 100 000 eiro pamatkapitāla ieguldījumu. Patiesību sakot, it visus vārdus iepriekšējā teikumā varētu likt pēdiņās, ņemot vērā politiski krāpniecisko shēmu, kādā tiek apmierinātas nekustamo īpašumu un banku lobija intereses šajā jautājumā. Jaunie grozījumi paredz īpaši zemu slieksni lauku īpašumu iegādei. Atgādināšu, ka no tām valstīm, kas nekustamo īpašumu piedāvā kā investīciju uzturēšanās atļaujai, tikai Latvijā ir valsts finansēta izglītība krievu valodā un Rīgā – pārkrievots darba tirgus. Tas radījis komfortablu vidi iebraucošajiem kolonistiem, radot virtuālu Krievijas pagarinājumu līdz Baltijas jūrai. Tas nostiprina praksi dot darbu tikai krieviski runājošiem un rada masveida latviešu jauniešu diskrimināciju darba tirgū. Latviešu valodu tuvākajā “Rimi” dzirdu aizvien retāk. Pārdevējas mani uzrunā krieviski. Toties Nodarbinātības valsts aģentūrā Jēzusbaznīcas ielā beidzot jūtos kā Latvijā. Bezdarnieki ir latvieši, daudzi no viņiem jauni, kārtīgi ģērbti.

Internetā publicētajos darba piedāvājumos tiek pieprasīta krievu valoda. Tas attiecas uz darba vakancēm, kurām nav ne mazākas saistības ar, piemēram, biznesa partneriem Krievijā. Latvieši, jo īpaši jaunie, tiek izspiesti no darba tirgus. Palīdzību nav kur meklēt – tā saucāmās cilvēktiesību organizācijas un valsts savu aizsardzību nodrošina selektīvām grupām, ignorējot Cilvēktiesību deklarāciju un Satversmē noteikto regulējumu. Uzturēšanās atļaujas jau šobrīd ir izkropļojušas īres un nekustamā īpašuma tirgu.

Lēto jauna veida “investīciju” grozījumi bija iemīcīti draudzīgā rasolā ar grozījumiem, kas paredz sen vajadzīgās drošības dienestu lielākas kontroles un atļauju anulēšanas iespējas. Tas ir pozitīvi vērtējams fakts. Taču šajā gadījumā tas drīzāk kalpo kā dūmu aizsegs. Tas nenovērsīs termiņuzturēšanās atļauju izmantošanu migrantu koloniju veidošanai. Rīgas un Jūrmalas pārkrievošana notiek strauji. Etniski anklāvi, proti, vienas etniskās grupas koncentrēti apdzīvota teritorija, ir valsts drošībai bīstama parādība. Nacionālā apvienība bija spērusi savu obligāto soli un uz pirmo lasījumu iesniegusi priekšlikumu par uzturēšanās atļauju aizliegšanu Krievijas pilsoņiem, uz ko atbildīgās komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) atbildēja, ka vienai valstij šādu aizliegumu izdarīt nevar. Obligātais formālais balets bija izpildīts.

2010. gadā termiņuzturēšanās atļaujas nekustamo īpašumu pircējiem publikai tika iesmērētas, pamatojot ar ekonomisko krīzi. Ekonomiskā krīze ir beigusies, Latvijas drāma turpinās. Tie, kas vēlas dzīvot Latvijā, kur runā latviski, un tie, kuri vēlas, lai viņu bērniem šeit būtu nākotne, ir piekrāpti. Rupji piekrāpti. Jau kuro reizi.

Pievienot komentāru

Komentāri (357)

 1. Pagājušo gadu Latvijā ir iepludinātas ap 5000 Krievijas patvēruma meklētāji- tā bija presē melns uz balta!. Lielveikalos 5 cilvēku krievu brigāde skrūvē griestos 2 apgaismes ķermeņus. Es jaunībā cehā no kāpnēm viens pats mainīju apgaismes ķermaņa dienas gaismas. Lūk , kā tiek baroti krievi. Tas nav vienreizējs vērojums, bet bieži esmu redzējis šo parazītu barus

 2. A man pofig. Varu runāt latviešu, angļu, krievu un vācu valodās brīvi. Uzraksti ko jēdzīgu. Tas ka NĪ cenas Jūrmalā ceļas, nu pofig, būvē savu māju saulkrastos, jo vairāk valodas pārzini, tava bagātība, kas vēl tev traucē?! Šveicē ir trīs valsts valodas!

 3. tauta izdzīvos, ja būs vienota un GUDRA, bet visus šos gadus mūs kūda vienu pret otru un rada apstākļus latviešu izbraukšanai. Tai pat laikā Latvijai jāpilda “plāns” austrumu emigrantu uzņemšanai. Šis raksts ir tendenciozs, kas turpna barot zombijus, kas neredz patieso stāvokli šai zemei un tautai.

 4. Nevar pārkrievot tos, kuri nav pārkrievojami.

 5. Bla bla bla … vai tā atkal ir kaut kāda pseido-patriotiskā izrādīšanās ? Nebaidi mūs atkal ar krieviem ! Mēs kopā ar viņiem dzīvojām visus padomju gadus – un tāpēc mēs bijām pārkrievoti ?! Muļķības ! LPSR laikā Latvija bija latviskāka un saliedētāki ļaudis nekā kā tas ir šodien ! Tagad gan mūsu zemītē kā caurvējš pūš iekšā rietumu leksiku , viņu trulās reklāmas un bezdvēselisko dzīves modeli !

 6. ..Ceru ka viņi saņems pēc nopelniem.

 7. Kapu†lerlandiešiem patīk – ārzemes, bet var mieRRRīgi, ar 3R iztikt ar savu vienīgo krievu valodu!
  – Do you speak English?
  – чего, чего?
  – Sprechen sie Deutsh?
  – чего, чего?
  – Parlais francais?
  – чего, чего?
  – Raagi eesti?
  – чего, чего?
  – Kalbai lietuviškai?
  – чего, чего?
  – Snakke Norsk?
  – чего, чего?
  – Razume polski?
  – чего, чего?
  – слушай Ваня, надо языки изучать, чтобы с людьми мог бы разговаривать!
  – а на хрена? он умеет языки, а со мнои всё равно не может разговаривать!

 8. Kamer valda komunisti labak nebus

 9. Tas jau skaidri ka Latvijas sapratne par INVESTĪCIJĀm stipri atšķiras . Teiksim šveicē noguldijumi kuri mazāki par 5 milj.$/SWF tiek Noraidīti ! Tālāk ,Lielbritānija investīcija NĪ -1 Milj.GBP (sterliņu mārciņu) bauda nodokļu priekšrocības ,bet mazāki jau pieskaitās mirstīgo līmenim. Vācija ,eiet cauri ,Francija arī ….Investīcija ir janorāda likumā KĀDĀ sektorā neražojošā vai ražojošā ,apjoms …MINIMĀLAIS apjoms var s’;akties ar 500.000 Eiru,,,Turklāt nau dzirdēts ka KNAB pieprasītu NAUDAS IZCELSMES sertifikātu no VALSTS VID par nodokļu nomaksu….! Tātad sanāk ka NĪ darijumā tiek iesaitūita pamatā noziedzīgi iegūta nauda ,bet MĒS NEINTERESĒJAMIES PAR TĀS IZCELSMI …NAUDA NESMIRD !

  • nevis mēs bet mūs iesaista,mums liek maksāt,mums liek jaukt un celt.Sistēma liek un vergi dara.

   • valsts vara pērk VID ēku sr parādu nastu 58milj!,VID inspektori no mammas sañem 0,5 miljonus.Kurš te zog ir acīmredzami! Augstāksis ešelons/ pasaulē ir vēl valstis kas šos mērgłus nošauj.Latviju pārvalda zagłi!

 10. tik daudz iespēju.Es arī gribu teikt/ Ritiñ,tev acīs trakums mirdz,nāc pie manis,būs dozīte,jutīsies labāk!

 11. Rita spēlē lellēs.Meitenītei patīk spēlēt ārstos!

 12. Rita,tev ir łoti skaistas acis.Pareizi,ka ieliki divas labākās savas fotogrāfijas! Lai tauta un musulmañi redz,mēs esam skaisti kā teica Vaira Vīke Freiberga!

 13. Рита,вы ..!Kāpēc musinat manu tautu. /я руский/

 14. Dievs,dod mums atpakał Latviju bez Eiropas,ASV,Krievijas.

 15. visi grib mūs d—t,ASV,Krievija,Vācija.Nekādi ne Lietuva,Polija,Igaunija vai Somija..Varbut taisam citu valstu aliansi.Kooperējamies!

 16. veči,priekškam mēs stājāmies ES?Mūs tagad grib okupēt ar musulmañiem,iznīcināt Latvijas tautu.Ir lielvalstis:Krievija un ASV.Tie amerikāñu draugi ir nekauñas ar asiñainām rokām!Atškirība no Krievijas nekāda.Mēs esam Latvija-naher Eiropu,ASV,Krieviju!Paši saimnieki,un vedīsim lietas savā zemē paši.Izvēlam vienu saimnieku un to daudzpartiju fufeli metam misenē.Viñi tik apzog.

 17. Hei Tauta,Pits Andersons nomira.Melnais janvāris Lavijā.Ja mēs sākam intensīvi izmirt,varbūt pēc gadiem šajā zemē pielūgs Muhamedu!

 18. Rita -es nevaru saprast ,vai jums ir kontaktlēcas vai esat sastapusi mīīlestību?Man ir Ansis,tautā runā ka esat sakaros ar Obamu,jeb Sorosu..neatminu precīzi..

 19. Mūrniece ar savu biroja vadītāju Ritu sarosījās.Laikam jau patīku:))

 20. tur viens tavu domu špiko..

 21. Jāglābj piparkūku namiñš,vienmozīmīgi.

 22. Ritas draudzene Mūrniece arī sakustējusies..laikam deg zem ..!Izskatās pēc apvērsuma.

 23. pārdodu fzelzs apenes/ vēl ir pieejamas.Rażots Vācijā.Atslēga pēc dzimuma-priekšā vai pakałā.Amerikāñu piegāde.Es tirgo,sanāk latvju tauta..

 24. Ура, вот и рекорд! За 300 комментов уже перевалило. Народ развлекается вовсю. А под шумок в сейме принимают поправки к закону “О легализации доходов, полученных преступным путем и финансировании терроризма”, согласно которым Бюро по предотвращению и борьбе с коррупцией (БПБК) может получить доступ к информации о финансовом положении многих жителей Латвии. Об этом пишут сегодня на Дельфи. В списке “политически значимых лиц” может оказаться четверть жителей Латвии. А может даже и больше, учитывая расплывчатось формулировок. Вот так вы боретесь «за нашу и вашу свободу». Большой брат следит за тобой.

 25. Ja Ritai ir taisnība,tad jau sanāk ka musiki un arī krievi visus varos,ja?Izskatās pēc grupveida izvarošanas.Par to kādreiz bija nāves sods!

 26. pārdodu dzelzs apenes ar atslēgu.Atslēga atkarībā no dzimuma-priekšā vai aizmugurē.Sanāk Latvju tauta,Rażots Vācijā!

 27. kārtējais klusais lēmums slēgtajā sēdē.Nu baisa jums tā valstiña!!!

 28. mēs iestājāmies Eiropas Savienībā uz citiem noteikumiem.Eiropas centrālā vara mūs,Latviju,šobrīd iznīcina pilnīgi.

 29. kamēr Prezidents ir saslimis,priekšsēdētājs varētu atlaist Seimu /saskańā ar Satversmi/.Un otrkārt nemainīt,bet pieñemt jaunu konstitūciju,kā to izdarīja Islande!Tad šitie Našenieki ij tuvumā nabūtu!

 30. sakiet ko gribat,man Rutiña patīk.Viñai tāds smuks foto:ko viens bilde,ko otra bilde-kičīgi.Un šīs acis,zilās acis!

 31. tā Rita Mūrniece novērš uzmanību.Viñi taisas zagt Latvijas Gāzi un būvēt termināłus!

 32. mes kopā ar latviesiem aizstāvēsim Latviju.Musu kopēja zeme,mës aizstavēsim latvijas kultūru un cilvēku vērtības.

 33. atkal Ritas termometrs tautai d..nā,nu cik var māsiñ!

 34. mums gan tā Ilze laba,atkal izvilka gaismā to Ritu!

 35. Ritai nav Versace dżinsas,ko jūs ar viñu runājat.Lai sēż birojā pie Mūrnieces,Maita!

 36. kad atnāks melnie krievi un latvieši būs draugi!

 37. pareizi saka Patriots. Vajag atlaist Seimu un veikt izmaiñas Satversmē! Un nevajag mums te Latvijā bēgłus:nē musulmañiem!

 38. vot dura baba,vińai veci vajag!

 39. Mūrnieces biroja vadītājas cienīgs raksts! ATLAIST SAIMU, VEIKT IZMAIÑAS SATVERSMĒ ,BĒGŁIEM NĒ! KRIEVI,POŁI,UKRAIÑI un mēs LATVIEŠI VIENOTI PAR LATVIJU !

 40. ka spried pēc sevis!

 41. Atceros, kā Tukumā Valdaišos meiteni neņēma darbā, jo nerunāja krieviski. Viss tikai tāpēc, ka saimnieki krievi

 42. Rita,Jūs melojat!Jūrmala ir mirusi.Ir daudz uzbūvēts tukšu ēku ar dzīvokłiem,privātmāju.Visas stāv tukšas.Visur stāv plakāti :firma Ordo pārdod,pārdod.Latviešu firma ja kas.Ziemā uz ielas nav cilvēku,nav transporta-klusi un labi dvēselej un tukši makam.Valsts par mums nedomā.Tagad jauc nost vilcienu koka stacijas/ kultūrvēstures pieminekła statusu noñēma lai varot Eiropas naudu izmantot.To dara valdība.Priekš kam posta Jūrmalas ainu.Jūrmalas būvvalde korumpēta,ārprāts ,pievilkt mājai ūdeni un kanalizāciju prasa 47000,euro.Mēs tos valsts vai partiju krāpniekuscun izspiedējus negribam,taču šajā zemē neko izmainīt nevar.Sistēmu ir uzbūvējuši lai neko nedarot naudu no mums plēstu.Vietējās celtniecības firmas jauc koka ēkas ,kuras150 gadus stāvēja.Barbari paši savā zemē.

 43. Taa arii pagaajushajaa vasaraa jutu, ka esmu iebraukusi atpakalj Padomju savieniibaa-Riigaa…..sajutu naidiigus skatienus, ka atljaavos runaat latviski un paarjautaat vairaakas reizes latviski, nevis uzreiz paarmesties uz krievu valodu..

 44. jūs arī ievērojāt kā viñai zib acis?

 45. Дело в том что Рита Нашева вместе с Тевияс Сарги, больше всех выгодны Кремлю. Скажу более того она проспонсирована Кремлём, её выкрики поднимают рейтинг Путину, и первый канал с радостью показывают таких нацдаунов!Она как те же нацболы из Украины которые поджигали театр в Одессе. С помощью такой вот чёрной овцы, Путин и получает одобрение у РФ народа на оккупацию чужих земель. Paldies par uzmanibu! Patriots

  • Rita ir żurnāliste,labi zin reitingus,čakarē tautu-respektīvi novērš no galvenā politikā Eiropā un Latvijā.Nesatraucies draugs,mēs zinam par vińas vecumu,sieviete ir un pakiek sieviete,tik pa gaisu,lai tik ievērotu:))

 46. Musu degradeta izglitibas sistema, kura nespej sniegt pat elementaras zinasanas, lai spetu saprast, ka latviesu valoda un musu tauta nav kaut kads pasaules nomales parpratums ,bet saglabajies unikals relikts tas pamats, no kura atdalijusas visas parejas tautas un valodas. Piem. valodnieks Rasks bija 1. no modernas valodniecibas pamatlicejiem, kurs saskatija baltu valodu – jo seviski lietuviesu valodas (japiebilst, ka tiesi latgalu valoda ir ne mazak saglabajusi savu pirmatnigo senumu) – svarigo lomu salidzinamaja valodnieciba, kam sekoja virkne valodnieku, iesakot studentiem doties SVETCELOJUMA uz Lietuvu (un ari uz Latgali !), lai tie savam ausim varetu dzirdet VISPRECIZAKO PIRMVALODU.
  Un uz si tikai neliela izvilkuma no U. Dini “Baltu valodas” fona maksligi uztureta krievu valoda ir uzskatama ne mazak ka par noziedzigu RUSIFIKACIJU un lidzdarbosanos musu senas, reliktas valodas un eiropiesu kopejas vertibas iznicinasana. Pie tam musu valodu tiesi tapec maca vairakas Eiropas un Amerikas augstskolas. Ta ka laikam bus stipri parspilets, ka ta nevienam nav vajadziga. Jasaka ta, jo vairak kads iedzilinas un saprot valodniecibu un vesturi, jo pilnigi neiespejama ir neinteresesanas par mums, musu senatni un valodu, jo esam visa pamats. Piem. čehu valodnieks Bedržihs Hroznijs raksta, ka senatnes atslēga ir baltu rokās!
  Un ne tikai attiecībā uz valodniecību, bet arī uz vēsturi droši var apgalvot, ka vēsture, kas aplūkota, neņemot vērā baltistiku, ir melīga. Ta ka… Tie ir tikai dazi fragmenti no ta, kp diemzel nemaca skola…

 47. Tā tas diemžēl ir – ja gribi dzīvot Latvijā, tad nākas samierināties, ka darbā ir atļauts sarunāties tikai krievu valodā. Tāpēc es tur vairs tur nedzīvoju.

 48. Ansi,kur tu biji agrāk!

 49. Skaudra patiesība. Pārdevušies, anklāvi paplašinās. Paldies par rakstu

 50. Kā tas iespējams,ka pēc 25 brīvestībā pavadītiem gadiem atkaļ vaimanājam par pārkrievošanu? Kā tas iespējams, ka tagad demogrāfiskā situācija un latviešu valoda ir sliktākā stāvoklī, kā jebkad agrāk?
  Un tagad pasakiet, ka krievi vainīgi!
  Idioti!

  • vainīgs ir Dostojevskis no Latvijas!

  • ka Saeimā nav krievu un viņi nebalso par likumiem,kuri izdevīgi viņiem.Latvijā nav krievu?Par maz?Un tie kas balso par krieviem Latvijas lielākajās pilsētas?Pāsvaldību un Saeimas vēlēšanās.Nē,izrādās,tikai latvieši vainīgi.Pats idiots!Idiotum grandiozum.Valdība vainīga,ka pakļaujas krievu un jūdu/krievvalodīgo/ naudasmaisu spiedienam.Tas gan tiesa.Un par tādiem nevajag balsot.Bet krievi ir vainīgi ļoti lielā mērā un krieviem pakļāvīgie latvju ,piedotiet,ļurbas.

   • tam varētu padomāt Atbildēt

    Ceturtdaļgadsimta laikā izšeptējāt, izzagāt valsti, nolaidāt to atejas podā, bet vainīgi, izrādās, krievi! Cik labi, ka ir krievi, ir, uz kā pastalniekiem likt vainu, citādi iznāktu, ka paši vien vainīgi…
    Paši savu tautu trimdā uz ārzemēm izdzināt, mežus izcirtāt, zemi ārzemniekiem izpārdevāt, ražošanu iznīcinājāt, skolas slēdzāt!
    Varētu padomāt… Ir, ar ko? Pidrallā!

    • vainīgi ir krievi,žīdi un kāds simts nodevīgu,mantkārīgu latviešu.Traki,ka neesi spējīgs saprast manu tik vienkāršo tekst.analfabēts esi/?

     • Krievi taču nezog.Vai ne tā?Zog tikai latvieši un latviešu valdība,kurā arī ir bijuši krievi.Un kas notiek RD?Tur taču latviešiem vispār nav nekādas teikšanas,bet trakāka zagšana un kukuļņemšana vienkārši nav iespējama,bet no valsts vēl naudu pieprasa.atbrīvotāju no plaukstošas valsts pēcteči.

     • tu nepieminēji Sniedziñu!

    • pilnīgi piekrītu.Mazs kugītis pa jūru peld un negrimst dibenā..Latvieši savus resursus izzaga,tagad zog Eiropai.Krievi arī grib ko ieraut,visi grib.Tauta skatas,šamiem ir mēs arī.Nu tā šeit dara,tā ir parodija par valsti.

 51. “Muļķis pat baznīcā pērienu dabūs!” Latviešu tautas teiciens.
  ================================================================
  Visiem “apkrāptajiem” 20. janvārī koncerts – bezmaksas, lai atcerētos pirmo reizi ( ja kāds atceras Visvalža Lāča nostāju 1991.g. janvārī).

 52. Rita,paldies par iespēju izsmieties.Man gan nepietiks ilgi spēka līdzsvarot tavu kreceli tā ,lai latvieši un krievi būtu vienoti par Latviju.Ja tā turpināsi,dabūsi pretī.Veido nākotni Latvijai ,ja vairs nevari kā żurnāliste,sēdi birojā un vairs neraksti.Nečakarē cilvēkiem smadzenes .

 53. Mums neatkarība tika dota! Tā ilga līdz brīdim kad pievienojāmies ES! Ļoti žēl nemākam dzīvot neatkarīgi un draudzēties ar visiem, tirgoties ar visiem, un dzīvot pārticīgi! Ja jāizvēlas dzīvot ar ES diktatūru, valūtas fonda cilpu kaklā , ievestajiem arābiem un vēl citām ķibelēm, tad PSRS laiks nebija nemaz tik ļauns!

  • Girt,tiek veidota viena liela valsts:Eiropa,ar pārvaldes varu Vācija.Satelīti Čehi,Połi,Slovāki jau šūmējas.Viñi,lielās valstis:Francija,Vācija,Itālija grib ar ASV noslēgt brīvās tirdzniecības līgumu TTIP.Tā kā vislielākās darba spēka problēmas ur Vācijai ielaiż melnos.Latvijai arī būs problēmas pēc 5 gadi.Vatikāna:pāvests sarunājis ar citām konvekcijām..ka būs ar 2017.gadu garīgais tēvs pār visām ticībām.Vai redzi-tiek veidota centrālā vara.Mēs rsam tikai materiāls.Valdība to visu zin,intensīvi strādā sev un radiem par labu,tauta varu neinteresē.Šis krecelis lai novērstu uzmanību-vecs kā es pats.

 54. Būtībā jau Krievijas Impērija šeit nekad nav pārstājusi būt; tā veiksmīgi IESKOLOTA daudzās jaunās galvās kā “koloradkas” apvīts sarkankarogots ķeizarkronis …

 55. nu,vai nav viena jautra saime a es te pa vidu tāda smuka /ps skstiet foto/.

 56. ļoti labs raksts, vēl vajag rakstīt , priekš kam latviešiem vajadzīga sava valsts

 57. Uz Rietumiem mēs dosimies / arvien, arvien….arvien / arvien!
  [Roberts] Zīle: pēdējais laiks doties Rietumu virzienā
  Intervija publicēta “Latvijas Avīzē” 2010. gada 24. septembrī. Ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”/Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Ministru prezidenta kandidātu Robertu Zīli sarunājas Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

 58. Atradusies gudriniece tā nenašeniece, labāk būtu domājusi par to ka liela daļa jaunatnes jau lepojas ar to ka savā starpa jau sāk runāt angļu mēlē, un ..

 59. Latvijas krieva mazdēls Atbildēt

  Latvijai problēmas nerada un neradīs tie 700 “”bēgļi”, kuri te ieradīsies un vēlāk aizmuks uz Vāciju un Zviedriju. Problēmas rada tie ~350 000 okupantu un kolonistu + 10 000 t.s. “krievu investoru”, kuri Latviju grib padarīt par krievijas guberņu.

  • andris tev nozaga,tikko valsts tav nozaga,bišku vēlāk atkal nozags Latvijad Gāzi.Kas tu par cilvēku ka tevi visu laiku apzog?Laikam neesi īpaši gudrs.

   • Latvijas krieva mazdēls Atbildēt

    Man ir nozagta tikai viena lieta – Abrenes zeme. Mani senči krievi tur to nopirka vēl cara laikos un tur Abrenē saimniekoja. 18.novembra Latvijā arī saimniekoja uz tiem pašiem hektāriem, jo pēc agrārreformas jaunā Latvija valsts no maniem senčiem zemi neatņēma. Bet 1940.gadā atnāca krievu okupanti un nozaga gan brīvību, gan Abreni.

    • Kas mus okupeja? Ulmanis parakstija vienosanos brivpratigu krievijas armijas ievesanu musu valsti….

     • Ulmani deportēja un nobendēja?parakstīja gan,jo bija ultimāts-ja neparakstīs,vienalga okupēs.Tas pats notika Lietuvā un Igaunijā.Kur vēl šodien var būt tik stulbi ļautiņi,kas var uzrakstīt ko tamlīdzīgu.visa pasaule,kas interesējas par Eiropas vēsturi to zin ,bet paši latvijas iedzīvotāji raksta murgus komentāros.Kauna nemaz mnav būt tik stulbam?

    • kas senčiem nozagts,senčiem atdots.Priecājies!

  • a kas strādās manās rūpnīcās un tiem vecajiem,tsk tev,maksās pensiju?Jūs tak pēc gadiem 5 būsit pavisam maz,ko man darīt!

   • tavas rūpnīcas nojauksim. Un paši uzcelsim laboratorijas augstajām tehnoloģijām un iedosim zaļo gaismu izglītotiem, jauniem, talantīgiem cilvēkiem, kas spējīgi radīt pievienoto vērtību! Tie arī maksās mums pensijas un ne tos nabaga grašus, ko šodien jūs, tā saucamie “rūpnieki” atmetat pensionāriem…

    • tu komunists,maniem īpašumiem klāt netiec.Sarkanais,arī tu dabūsi no musīšiem,man viñi maksās lētāk nekā uzturēt tevi!

 60. Вообще, классная заказная статья у автора получилась. За сотню комментариев уже. Националистическое болото разворочено, люди заведены, внимание отвлечено. Русские опять идут. Теперь под шумок можно и имигрантов побольше ввезти, и налог какой-нибудь поднять, или продать чего-нибудь по дешёвке. А вы ликуйте и дальше…

 61. kad atbrauks melnie latvieši un krievi būs draugi!

 62. Mēs te cīnāmies par Latviju!/Raksta Ho Ho/.Ar ko cīnies draugs?Ar latviešiem, krieviem savā zemē?Nu,un kā veicas?Un ilgi jau cīnies?

 63. cīnītāji par Latviju!Plikdirši bez naudas un likuma!Bezgalīgie runātāji un mēłotāji,rakstnieciñi un aptauju veicēji -NEKO JŪS NEVARAT,saziedot bērniem varat,tas arī viss.

 64. Zeme izturēs visu! Rita formulē,tauta turpina.Gatavais lohotrons!

 65. Pie vienas vietas es redzēju tādu tautieti,nedod dievs.

 66. jā jā,un vēl ceł mājas uz jūrmalas gatves,arī krieviem.Un Jūrmalā arī krieviem.Un tad vēl esot radio swh pārdevuši krieviem.Nu gan tiem krieviem daudz naudas,a mēs tādi lubraki ar rakstnieci Ritu.

  • Žēl, ka esi lubraks. Mēs gan parējie (ieskaitot Ritu) neesam lubraki un tāpēc cīnāmies par latvisku Latviju.

   • nu un cik jau esi sacīnījis?

    • Daudz ir sacīnīts. Satversmē (no 1998.gada) noteikts, ka valsts valoda ir latviešu valoda. Tāpat likumos noteikts, ka oficiālā sarakste notiek latviski. Likums gan nestrādā, bet no latviešiem vairs nedrīkst prasīt obligātas krievu valodas zināšanas.
     Latvija ar katru dienu kļūst latviskāka. Arī radio būtu latviskāks, ja vien Krauze no ZZS un Laizāne no NA neietu Uģa Poļa idejiskajās pēdās par to, kādam jābūt jaunajam elektronisko sakaru un radio likumam.

 67. Tas notiek kad ūdens jau izliets…

 68. Żorż,nav taisnība.Rita jau 20 gadus nesekmīgi pievērš uzmanību tēmai,ko valsts ignorē.Valsts amata personas izvēl tauta,kura pēc tam šīs amatpersonas zākā.Viñiem tas šeit patīk-klačt,zākāt un neko nedarīt.

 69. Dārgie tautieši,Latvijas valsts jaunie pilsoñi mācās UK, komunicē angliski,ko krievvalodīgie , ko latviešu bērni.Ko jūs te vāraties 20 gadus pa vienu un to pašu,vai tad nevarat pieñemt likumu un lietu nokārtot? Un tā Rakstniece Rita, ko Jūs ar šo apnikušo tēmu gribat panākt,ko no tēmas,ko no jums jau smird.

  • Tu neesi man tautietis, gnīda! Mēs turpināsim cīņu par latvisku Latviju! Tie, kuri saņēma uzturēšanās atļaujas – tie lai atceras, ka atļaujas dod uz noteiktu laiku (laikam 5 gadiem). Pienāks diena, kad šis uzturēšanās atļaujas netiks pagarinātas un “investoriem” būs jālasās prom no Latvijas.

   • kur tadi lohi rodas…abu pusu nacionalistus pedinas jaliek pie sienas, kad ta saucamie krievi , angli vai afrikani bus seit jus pirmie busiet rinda uz muksanu un sezot arpus sis valsts turpinasiet gudri spriest tapat ka tagad jau vairak ka 20 gadi so valsti izmanto zinamas tautibas zagli par kuriem jus balsojat un mierinat sevi gan jau bus labi…isteniba baidoties no krieviem te driz bus melnie kas atbrauks no UK un Afrikas un diezvai tie mezoni jo vini tadi ir bus labaki. Tada valdiba ka mums tagad nepasargas musu valsts iedzivotajus no sis sergas jo viniem pie vienas vietas ko velas tauta un tautibai nav nozimes nevajag krist galejibas.

   • un tu kā biji plikdirsis,tā arī paliksi

   • malacis juri,tā turpini.Nost ar imvestoriem!

   • jurīti,tu tāds paguris šodien,cepumiñu gribi?

 70. Našeniece formulē to, ko tauta domā! Paldies! Noziedzīgo TUA sistēmas atcelšana jābūt vēlētaju pastāvīgai prasībai saviem deputātiem, tā, ka tiem vairs nav kur likties! Brīnos par šiem nodevējiem, kā tādus vispār Latvijas zeme vēl nes!

 71. Raksts kā ūdens pilīte nopilēja no varas taukainās muguras un bez sekām iesūcās zemē,nenodarot nekādu ļaunumu okupantiem.Varu saderēt,ka nākošajās vēlēšanās atkal tiks ievēlēti tie paši Latvijas pārkrievotāji!!!Balsojat par latviešiem,bet izrādās par nodevējiem…

 72. Paldies Našenieces kundzei par rakstu. Viss kā uz delnas. Vienotība ar Lemberga zemniekiem paslepus darbojas krievu interesēs, pret latviešiem. Tas jau vienmēr bija jaušams, bet šis imigrācijas un Latvijas izpārdošanas jautājums ir tāds, kur latviešiem un visiem patriotiem jābūt vienisprātis. Tādēļ balsošana par šīm abām partijām ir jāuzskata par latviešu interešu nodevību. Pagaidām vienīgi NA šajā jautājumā konsekventi ir latviešu pusēs. Šī korupteļu, oligarhu (ZZS+Kučinskis) un vienaldzīgo latviešu (V) valdība ir jāpārcieš, bet 2018.gadā jābūt radikālām maiņām. Uz to mums jāsāk strādāt jau tagad!

  • Pret NA arī jāizturas kritiski – ne visi no NA ir nacionālistiski noskaņoti. Uzskatu, ka NA ir laiks attīrīties – NA nav vietas gerhardam, laizānei, latkovskim, naudiņam, krēsliņam (pārbēdzējs no ZZS), kursītei (pārbēdzēja no V), buiķim (pārbēdzējs no V) un vecajam komunistam zīlem. Parējie ir vairāk vai mazāk sakarīgi; vismaz jaunie nav saistīti ar komjaunatni un komunistu partiju. Sakarīgs ir Kols, Dombrava un Iesalnieks.

  • Zirgs /no grāmatas Ferma-Oldridżs Atbildēt

   es rīt strādāšu vēl divas stundas ilgāk..:))

  • paga paga,mums 2017 gadā vēl LG termināls ar gāzi jāpiepilda.Amīši atvedīs saškidrināto,Andris uzbūvēs termināli un mēs vēl paspēsim samaksāt!Nu ,var jau būt ka līdz 2018 paspēs un nekas pāri nepaliks.

 73. Kāpēc NA grib liegumu tikai Krievijas pilsoņiem?Vai tad citi ir labāki?

 74. Mārupē un Pierīgā, Jūrmalā intensīvi tiek celtasKRIEVIEM MĀJAS!

  • SOS! Cilvēkiem ceł mājas.

   • Divreiz atgādinot, Atbildēt

    varbūt tev aizies līdz smadzenēm – krieviem ceļ mājas uz latvju zemes! Pirmskara likums par zemi skaidri noteica, ka mājas pieder tam, kam pieder zeme,- tātad latviešiem! Atjaunojot Latvijas valsti bija jāpārņem pirmskara Latvijas likumdošana! Kad beidzot valsts vara Latvijā būs latviešiem, ne tiem ņuņņām un ķildniekiem, personīgu rēķinu kārtošanai uz tautas posta un pārkrievošanas rēķina ( Skaldi un valdi! ), vīzija par latvisku Latviju kļūs īstenība!!

 75. nezinu par iebraukušajiem krieviem. šeit dzimušie nerunā latviski, jo a) latvieši turpina ar viņiem nerunāt latviski, b) krievu skolās latviešu valodu “māca” ļoti slikti, bet bērni, kuri nemāk vairāk par labdien un paldies saņem atzīmi 7-8.
  tieši bērnus jāmāca runāt – viņiem nav aizspriedumu, kamēr mazi – ne par valodām ne par savām spējām iemācīties kaut ko….
  varbūt esiet tik laipni, sāciet paši runāt latviski!

 76. Okupanti ir AMERIKĀÑI.Savas revolūcijas scenārijus pa visu pasauli.Tagad tie melnie bēg prom kur bumbas krīt.Tūlīt varas novienosies un Eiropu piepildīs amīšu preces,dolārs ta jāglābj,parādos līdz ausīm.Mums te betonē -krievi nāk,pērk.Madonas pusē ap Kāla ezeru visu zemi Vācieši nopirkuši,Jūrmalā krievi.No tiem krieviem vismaz labums,vīrs varēja gadu strādāt.A no latviešu valdības nekāda labuma,tikai mēsli.

 77. Mēs esam Eiropas Savienības valsts.Robeżu kā tādu nepastāv.Latvijai ir apsargājama robeża ar Krieviju.Par ko tā żurnāliste runā?!Ja nebūtu investoru daudzu gimeñu galvad sēdētu mājās bez darba.Izbeidziet rīdīt latviešu un krievu tautas.Rejiet uz mēnesi /savu valdību,tai kurai kalpojat/.

  • Krievu tauta nedzīvo Latvijā (Latvijā dzīvo tikai divas tautas: latvieši un līvi). Latvijā dzīvo krievi, kuri šeit ienākuši pēdējo 200 gadu laikā (cara laikos, vecticībnieki bēgot no represijām, Krievijas izpildītās okupācijas gados). Pirms 200 gadiem Latvijā dzīvoja tikai kādi 5000 krievu. Un pirms okupācijas 1940.gadā Latvijā dzīvoja krievi 18.novembra Lavijas pilsoņi.
   Atceries, ka latvieši (protams, ne visi) mīl krievus (un mīl arī citas tautas, jo latvieši nav šovinisti), bet daudziem latviešiem riebjas krievvalodīgie okupanti.

   • Tipisks rusofoba naidu kurinošs raksts!
    Kāpēc autori neuztrauc ka Latvijas zemes un mežus izpērks dāņi un zviedri?

   • Latvijā dzīvo cilvēki,kas ir pieñēmuši mūsu kultūru.Neatkarīgi ne no kā krievvalodīgi runājoši cilvēki bija plecu pie pleca uz barikādēm kopā ar latviešiem.No tā brīża neviens nav iebraucis.Tūlit šeit iebrauks Vācu drauga sarūpēti austrumnieki un tici draugs,krievvalodīgi cilvēki būs kopā un dażam latvju muldētājam nāksies nolīdt pagultē.

 78. Mēs latvieši sadzīvojam labi ar krieviem .Krievi paši grib runāt latviski un ir bijuši gadījumi,kad krievi latviešus parauj aiz rokas.Ir veci cilvēki,kas nerunā latviski,dievs viñiem veselības.Ja atnāks nelaime gimenē vai valstī,krievi būs pirmie vai arī blakus mums.Šitie provokatoriskie vecas żurnālistes rakstiñi ir tik pat veci kā valsts iekārta ,kurā kādreiz dzīvojām.Nezinu kāpēc,bet par AMERIKĀŃIEM un šīs lielvalsts ambīcijām uzspieżot citām valstīm savu redzējumu šī dāmīte neraksta.Manai paaudzei krievi neko sliktu nav nodarījuši.Vienu paaudzi zemāk gan .Un tā līdz Zviedru,Połu kariem?Zviedri izdeva krieviem mūsu vīrus,kurus nobendēja sarkanais reżīms-un tagad mēs neko šamajiem nesakam,tikai krievi vainīgi?..

  • Tu tik slima jau, ka pat nenojaut ko sliktu tev krievi izdarījuši. Un neizjutīsi, jo nozombēta jau nemaz to nevari just. Bet mazāk skaties krievu TV, varbūt vēl esi glābjama!

  • Ir veci cilvēki,kas nerunā latviski,dievs viñiem veselības.- Pirms 25 gadiem teica tāpat. Nu atkal veci cilvēki saradušies un nerunā latviski. Pēc 25 gadiem būs atkal jauni vecie cilvēki, kas nerunās latviski. Provokatore esi tu !!! Un nomaini savu vārdu uz ,piem, Daša.

  • Vai Gaļa.

  • Ja sadzīvojam labi, tad kāpēc daudzi krievi 18.februāra referendumā balsoja pret latviešu valodu? Kāpēc daudzi krievi latviešus sauc par fašistiem (īpaši 16.martā)? Kāpēc daudzi krievi noliedz Latvijas okupācijas faktu? Kāpēc daudzi krievi draud ar karotājiem no Donbasa, ja skolās notiks pārēja uz mācībām valsts valodā?

   • Во-первых, не против латышского языка, а за свой родной русский язык. 280 тысяч граждан этой страны не считают свой язык иностранным в этой стране, и имеют на это полное право! Другое дело, что вам и вашим правителям на это наплевать.
    А как называть тех, кто воевал в войсках СС и присягал Гимлеру?!Героями, жертвами?!
    А на каком языке ты учился в своей латышской школе и в институте, в так называемое окупационное время, умник? А голосовать ходил или в лесу отсиживался?

    • Drusku jau te pārspīlēts. Skolās un Augstskolās, tomēr, mācības bija latviešu mēlē, bet tas ka kriesi “atbrīvoja” mūs, ne tikai no Gitļera, bet no mūsu brīvības un 50 gadus bijām spiesti dzīvot “družna” ir taisnība. Lielākā kļūda bijusi ka pēc neatkarības atgūšanas visi okupanti netika deportēti uz savu tēvzemi un pie tā, diemžēl, vainojama pašu “bāliņu=kangaru elites” (exnomenklatūras) nodevība!

   • kāpēc,kāpēc..veido Latvijas nākotni bez kāpēc.Ja esi vecs,atbide:tāpēc

   • tāpēc ka viñi nav amerikāńi kas visur bāżas iekšā.Viñi ir viena no trim lielvalstīm,Aizej pie Škēles,Šesera-tu pat pa durvįm iekšā netiksi.Paliek skaidrs jeb nepielec ?

  • Die's, nāc prātiņ mājās! Atbildēt

   tu neesi nemaz latviete, jo kārtīga latviete, pat blonda būdama, nav tik blonda!!!

 79. Katad,cilvekam nav ko darit,un vins izdoma visadus pekstinus lai kurinatu naidu starp latviesiem un krieviem.
  Vai jus domajat,ka sis raksts vairos musu valsti dzivojoso krieviski runajoso uzticibu mums-latviesiem.,
  Tie tacu ir musu laudis.Ja vesturiski mums lemts kopa apdzivot so zemi,tad darisim visu lai vini seit justos
  labi.Gan krievi,gan latviesi ir kristiesu tautas,mums radniecigi un lidzigi mentalitate.
  Un tagad,kad seit grasas ieplust mums tiesam tik loti atskirigi un draudigi elementi,jus kurinat naidu ari ar krieviski runajosajiem.
  Vispar saja situacija lieliski iederas sakamvards-No vilka bega,bet lacim uzduras!

  • Krievvalodīgie okupanti un kolonisti nav mūsu ļaudis! Latviešiem nav pienākums integrēties ar kara noziedzniekiem un šo noziedznieku pēctečiem!

   • esam pēcteči Zviedriem,Połiem,Krieviem..Drīz būsim pēcteči Sīriešiem,Marokāñiem,IrāñiemMēs esam Pēcteču tauta!

  • Kāpēc mums vajadzīga krievu uzticība mums – latviešiem??? Mēs esam parādījuši lielisku piedošanas žestu un uzticību okupantiem un viņu pēcnācējiem, radot visvienkāršotāko naturalizācijas procedūru kāda vien iespējama. Un tomēr – rakstā ir runa par rusifikāciju, kas notiek, iepludinot šeit aizvien vairāk iebraucēju no austrumzemes kaimiņos. Līdziīga mentalitāte drīzāk ir visiem no austrumiem nākušajiem nevis mums un okupantiem.

   • Kas tas tāds par “piedošanas žestu”? Nu ja, jau 25 gadus ikdienā krievus saucam par okupantiem, vatņikiem, kremļa aģentiem, piekto kolonnu un citos jaukos vārdiņos, bet viņi mūs kā nemīl, tā nemīl! Vot, nepateicīga tauta! Mēs viņiem nepilsoņu pases, viņi mums – pigu! Nu, kā tā var! Tādas pases ir reti labas, tikai Dienvidāfrikā aparteīda laikā melnajiem bija, citā nevienā valstī… Raritāte!

    • Latvijas krieva mazdēls Atbildēt

     Pēc neatkarības atjaunošanas jau 1991.gadā daudzi krievi ieguva Latvijas pilsonību, jo viņi paši vai viņu senči līdz 1940.gadam bija Latvijas pilsoņi.
     Okupanti ir tie krievi (un citi sveštautieši), kuri Latvijā pretēji latviešu gribai te salīda laikā no 1945.-1991.gadam, kad Krievija veica Latvijas okupāciju.
     Visi krievi automātiski nekļuva par nepilsoņiem. Ne visi krievi ir okupanti.

     • Daudzi lojāli cittautieši, kuri neieguva Latvijas pilsonību (poļi,piemēram), tāpat Latvijā dzimušie krievi, ir lūguši un saņēmuši Krievijas pilsonibu. Kas no tā ir ieguvis? Latvija?
      Starp citu, Krievijas pilsonību lūdz arī pensijas dēļ. Krievija to maksā no 55 gadu vecuma. Maksā, kaut arī jaunais Krievijas pilsonis nekad nav tur strādājis, un vispār nav krievs, bet polis. (Es te runāju par konkrētu cilvēku, kuru labi pazīstu.)

     • Tikai viņi var mūs jau 70 gadus saukt par fašistiem,itin kā mēs būtu itāļa Musolīni pēcteči,par gansiem ņedobitajiem,mūsu valodu par sobačij jazyk u.t.t.bet mēs viņus saucam par okupantiem un vatņikiem arī jau vairāk kā70 gadus.Agrāk klusi sačukstoties,pēdējos 25 gadus atklāti.Par cilvēktiesībām esi kaut ko dzirdējis.Krievijā vietas trūkst?Latvija ir latviešu un līvu zeme.Tie,kuri apvainojas par patiesību,lai pārceļas uz “dižo”kaimiņzemi.!

     • Pilnīgi pareizi! Bet tendence, ko apraksta Rita, ir vērojama, tikai, manuprāt, vienīgi cilvēku alkatība ir pie vainas visām nelaimēm, kas notiek mūsu Latvijā. Ne jau nacionalitātes pārsvars vai nekaunība ir tas briesmīgākais, bet ļauni, stulbi un alkatīgi cilvēki.

  • malacīte

 80. nu ko var darīt, ja ne politiķiem, ne deputātiem, ne tautai negribas iedarbināt smazenes un savest valsti kārtibā.

 81. Ko dara latvieši no NEPLP?? Stiprina latviskumu? Atbildēt

  “Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludināja konkursus par raidījumu veidošanu latviešu valodā un krievu valodās 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par vairāk nekā simt tūkstošiem eiro iecerēta sabiedriski politisku raidījumu veidošana.
  NEPLP informēja, ka televīzijas raidījumu veidošanai latviski vai latgaliski paredzētais finansējums ir 35 571 eiro. Savukārt konkursā raidījumiem krievu valodā finansējums ir 20 tūkstoši eiro TV raidījumu veidošanai un 51 tūkstotis eiro – radio raidījumiem.”

  • priekšniece būtu jāatlaiž, jo veids kādā Dimantu atlaida nav akceptējams, īpaši ja ir domstarpības par valsts līdzekļu izlietošanu nevis to piesavināšanos personīga labuma gūšanai! Tagad Jūs redzat, kāpēc tas bija jādara,- Latvijas pārkrievošanai, kas ir pretrunā Latvijas Satversmei, kur skaidri latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda.

 82. Un vēl – kas tur bija ar to radio pāreju uz latviešu valodu? Kāpēc NA deputāte Laizāne teica, ka “pareizākais risinājums būtu iet pavisam citā virzienā – stimulēt Latvijas krieviski raidošos kanālus vairāk veidot vietējo saturu, nevis retranslēt raidījumus no Krievijas.”
  Ja paši latvieši saka, ka jāstimulē krieviski raidošos kanālus, tad stimulēsim un vairosim krievisku Latviju!?

 83. kLASISKS IEMĒRS,LAI NOVĒRSTU UZMANĪBU NO BĒĢĻU PROBLĒMAS,VE BĒDA,KANEVIENSTO VAIRS NEŅEM PA PILLU.

 84. Kāds jau laikam barikāžu laikā Latvijai uzlika lāstu,ka sakarīga valdība nekad nebūs.

 85. Latvieti, kāpēc pārdevi zemi un mežu ārzemniekam?? Atbildēt

  Par uzturēšanās atļaujām – kāpēc latvieši pārdod savus īpašumus Krievijas investoriem? Kāpēc latvieši izpārdod Latvijas zemi vāciešiem, zviedriem??
  Arī “nacionāliste” no NA – Žaneta Jaunzeme Grende – savu īpašumu pārdeva krieviski runājošajiem Ismailoviem un tie saņēma uzturēšanās atļauju Latvijā.
  Vai no šāda ŽJG tirdzniecības darījuma Latvija palika latviskāka? Bet kas ir interesanti – zinu vairākus vācu zemniekus, kuri saimnieko Latvijā, ir apņēmuši par sievām latvietes un viņi ceļ latviskumu.

 86. kārtejais pasutijuma raksts naida kurināšanai

 87. Mums traģiski satraucoši.

 88. Pareizi Jozas,tiktāl nozombēti, ka desmit gadu viñiem krievi nāk.Paši neko izdarīt nevar,augšā zog un šos slauc a viñiem krievi vainīgi.Nu gan duraki.Dzīvnieku ferma ,ja kas,Sniedziñš vainīgs.

 89. Sieviete gados vislabākajos Atbildēt

  Es droši vien esmu naiva,jo nesaprotu,kāpēc mūsu pie varas esošie neredz un neizprot,kas notiek.Varbūt arī redz un izprot,bet kāpēc viņi ir tik bailīgi,ka nevar pieņemt normālus lēmumus!? Mēs uzrakstām rakstiņus,pakomentējam,bet ko reāli nozīmīgu mēs varam izdarīt,lai kaut kas mainītos uz labo pusi??? Kā pienāk vēlēšanas,tā atkal tiek ievēlēti tie paši vēži un viss turpinās…Kāpēc latvieši ir tik dumji,ka neprot un negrib savu valsti nosargāt un saglabāt???!!!

  • Viņi nav ne naivi , ne dumji !!! Viņi ir slimi ar alkatību un šī slimība paralizē sirdsapziņu !!!

  • Cienītā kundze!
   Izskaidrojums visam ir ļoti vienkāršs. Varas vīri visu ļoti saprot un arī bailīgi nav. Viņi vienkārši pārstāv to varu, kas valda Latvijā. Bet Latvijā vēl joprojām valda padomju vara. Arī partija vēl joprojām ir tā pati vienīgā. Tikai tagad tā ir sadalīta atsevišķās filiālēs ar dažādiem nosaukumiem. Nekāda brīvība latviešu un arī citām Latvijā dzīvojošām tautām nav atnākusi. VISAS partiju filiāles darbojas kā viens veselums, tikai katra no tām spēlē savu lomu šajā politiskajā teātrī. Balsošana ir tik pat “brīva”. kā LPSR pastāvēšanas laikā. Balsotāja uzdevums ir paņemt un iemest urnā jau sagatavotu sarakstiņu ar kādu no vienotās partijas filiāļu biedru vārdiem. Lūk arī visa demokrātija! Kā gan šādā situācijā var ko citu ievēlēt, izņemot tos pašus vecos āžus un viņu mantiniekus?! Tikai tad, ja tauta sāks masveidā boikotēt šo vēlēšanu farsu kaut kas var mainīties. Pagaidām vēl tas ir iespējams, bet varbūt ka nākotnē arī šis ceļš tiks nogriezts. Dažās valstīs jau ir noteikti ievērojami sodi par nepiedalīšanos vēlēšanās. Nav nekādu šķēršļu arī pie mums kaut ko tādu pieņemt.

  • Vīrietis labākajos gados/ arī zog-gēns ziniet../ Atbildēt

   tāpēc ks viñi zog,nav laika un tajā tēmā naudas..

 90. Ja vergu dvēseles vai izdzīvošanas gēns liek runāt krieviski-runājiet.Norvēgijā cilvēki runā tikai savā valodā.Reti kur zin angłu..nu lielveikali un tā.Nerunāsi norske,sēdi pie cita galda.Latviešu prostitūtidms vaino visus,it seviški krievus,nu bet nekādi sevi.Jau 15 gadus jūs .. pašu latvieši nu krievi nāks un visā viñi .Paskatiet kas jums ..

 91. Kopš atcēla LPSR Konstitūciju (sk. 11. pantu) – tā Latvijas zemes izpārdošanas process sākās, un neapturēt to našeniecēm pat kopā ar tīrajiem dzintariem. Privātīpašnieku tiesības ir jārespektē:
  “Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, taču Latvijas sabiedrībai nevajag būt netālredzīgai, izpārdodot savu zemi, uzskata kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere.(..)
  Viņa sacīja, ka ir rūgti noraudzīties uz to, kā Jūrmalā tiek izpārdoti īpašumi. Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.”
  LatvijasAvīze, 16.11.2015

 92. Krievi ir vai nu ar savu shēmošanas palīdzību vai Krievijā aizņemtās naudas palīdzību kļuvuši par “uzņēmējiem” un tad te jau ir no Krievijas paņemti biznesa tikumi un protams ka latviešus neviens tur darbā neņems! Veidojas desmitiem,ja ne simtiem šādu “uzņēmumu”! Principā neviens jau no viņiem negrib it kā to Latvijas valsti nogremdēt,vienkārši Krievijas tikumi šai jomā šeit tiek ieviesti.Un iznāk it kā pavisam lojāla Latvijas valstij cilvēku grupa(kura kļūst aizvien lielāka)šo valsti arī nogremdēs! Politiķiem tas sāks interesēt tikai tad ,kad tas skars viņus pašus!

  • “Paši pūta – paši dega!” . Latvieši ar savām rokām cēla barikādes un liberāli-veikalniecisko sistēmu – un nav ko blondīnēm vaimanāt, kārtējo reizi sevi pasludināt nevainīgām aitiņām.

  • mans draugs Lembergs ,Kalvītis pēc pases latvieši,needam krievi!

  • shēmas zīmē latvieši,nauda krieviem ir.Shēma maksā lielu naudu,Andris Skēle arī to zin.Arī nodokłu izvairīšanās shėmas zīmē latvieši un krievu,arī larviešu uzñēmumi optimizē izmaksas.Viss notiek.Ja tā nebūtu brauktu visas daiłavas Trabantos .A nē-dżipos Porche,Audi,Jaguar.Neesi naiva,brauksi ar Trabantu.

 93. Vispār jau tas uzturēšanās atļaujas pret īpašumu ir domātas bagātajiem idiotiem. Neviens neruna par to, ka Krievs mierīgi var saņemt uzturēšanās atļauju invstejot 1800eiro Latvijas uzņēmuma pamatkapitālā. Reģistrējot Latvija patentu. Reģistrējot savu bērnu Latvijas skolā. Automātiski – uzturēšanās atļauja.

 94. Jā pareizi jau viss, bet bez krievu valodas darba ņēmējam ir vēl viens bieds – angļu valoda, palasiet darba sludinājumus – visur (99%) tiek prasītas trīs valdoas – latviešu, krievu, angļu; kādēļ? Kādēļ man Latvijā meklējot pietiekoši vienkāršu darbu būtu jāzin trīs valodas? Es nelasu augstākā līmeņa vadītājiem piedāvātos darba sludinājumus, bet gan daudz zemāka līmeņa, tai skaitā arī Valats iestādes pieprasa trīs valodas. Protams valodas jāzin, bet vai krievu un angļu valodas zināšanām jābūt obligātām?

 95. Nevajaga pārmest Našenieces kundzei par viņas bezdarbību, ja mēs visi neesam ne par matu izdarīgāki. To vien tikai zinām kā gausties un rūkt bārdā, bet veikt kaut vai elementāras darbības – tur mūsu prātiņš par vāju un paši esam par vārgiem. Mēs sajūsminamies, ka te kāds pašvaldību priekšnieks uz mūsu rēķina kļuvis stāvus bagāts, mēs vēl aizvien apjūsmojam Gorbunova frizūru, bet padomāt par savu un savas Latvijas nākotni nevēlamies. Mēs visi redzam un dzirdam, ka tikai NA kaut cik cenšas Latviju padarīt Latvisku, bet paši balsojam par auseklīšiem, ziemassvētku vecīšiem, suņu būdu iemītniekiem vai sirdsmājiņu apmeklētājiem. Un arī mūsu kaut cik nacionāli ieinteresētā prese par maz ( ja neteiktu vairāk) atspoguļo patiesību un aicina tautu uz darbību. Un ko tad mēs gaidām? Uz ko mēs ceram? Vai tiešām visi grib doties prom un kļūt par pasaules pilsoņiem, bez savas dzimtenes , bez mājām? Mūsu jaunais prezidents arī skraida kā puišelis, spēlē basketbolu, apmeklē suņu patversmes, un viņš savus paradumus nemainīšot. Žēl, ka tā, Būtu vairāk pievērsies valstiski, nacionāli , latviski svarīgām lietām, bet viņš jau ir no ZZS un tur ais latviskas dekorācijas pūš pavisam citi vēji.

  • Mēs to paši pieļaujam un tad sūdzamies, ka ir problēmas ar latviskumu. Interesanti, ka daudzi LATVIEŠU uzņēmēji no latviešu strādniekiem pieprasa krievu valodas zināšanas. Latvieši paši rusificē latviešus.

  • Tu zini daudz tādu latviešu uzņēmēju, pie kuriem vispār būtu vērts iet strādāt? Kāda tur valodas zināšanu pieprasīšana, ja šie utu vanagi grasās maksāt grašus un pat tos mēnešiem jāizlūdzas…

 96. Izskatās ,ka daļai latviešu lautiņiem tā latviešu valoda un tautiskums nav vajadzīgi. Daudziem visu nosaka nauda,manta,vara,varenība,bet ne jau piederības un citas vērtības.Paši sevi atļauj iznīcināt.

 97. Rita malacis .Raksts labs tikai kāds no tā labums ja puse Latvijas Rīga ;iepāja,Daugavpils,Ventspils u.c.dzirdama krievu valoda visur.Nezik kur guļ valodas centrs pavisam apklusis.tĀ vietā lai paši ko darītu gaida iesniegumus.Kauns par tādu valdību,bet ko padarīsi.zzs brigmņi,v”sadurski un citas c….kas savu dara klusi un apzinīgi.Skatās junkeram un merkelei mutē lai ko nepalaistu garām,Uz priekšu nodevēji.

 98. Paldies,Tev Rita par so rakstu.Pilniigi Tev piekriitu.

 99. Kāpēc mani nepārkrievo, bet jūs visus pārkrievo? Kāpēc jūs ļaujieties? Kāpēc jūs paši pārejiet uz krievu valodu? Kas jums traucē turēties tikai un vienīgi pie latviskuma?

 100. Paldies par rakstu Rita! 100% piekrītu.

 101. Joprojām nāk krievi!
  Kāda garlaicība…

 102. Piekrītu cien.Našenieces k-dzes raxtītajam.Mūs pārkrievos straujā tempā.

 103. 100% piekrītu

 104. Paldies autorei !Novēlu drosmi arī turpmāk !

  • Un varbūt jāsāk boikotēt prokrievisko "rimi"? Atbildēt

   Novēlu Našeniecei spēku, enerģiju un kādu brīvāku brīdi, lai beidzot uzrakstītu sūdzību VVC par latviešu valodas diskrimināciju “RIMI”.
   VVC ir ierocis ar kuru var cīnīties pret rusifikatoriem un pārangliskotājiem. Ja VVC uzliks sodu “RIMI”, tad “RIMI”, rūpējoties par savu tīro godu, darbā nepieņems krievšovinistus un krievnacistus.
   Un atkārtošu iepriekš rakstīto – ja gribam latvisku Latviju, tad mums jārada pamatīgas neērtības tiem, kuri nodarbojas ar rusifikāciju. Ideāli būtu, ka krievnacisti un krievšovinisti nekur Latvijā nevarētu atrast darbu – un tad krievnacisti un krievšovinisti darba meklējumos dotos prom no Latvijas uz, piemēram, postnacistisko Vāciju, kas joprojām ir atbildīga par 1939.gada Molotova-Ribentropa paktu un līdzatbildīga par 50 gadus garo okupāciju, kuru veica Krievija.

 105. Latviešus šobrī jau izvaro Eiropa.

 106. Gan krievus,gan latviešus,połus izvaros Eiropa ar musulmañu darba rokām .

 107. Tagad dēł bēgłiem pastiprina policiju.Valsts pārvalde ir tāda ka neko nevaram Latvijā izmainīt.MŪS PADARA PAR VERGIEM GUDRI UN PLĀNVEIDĪGI!

 108. Latvijā visi cilvēki ir vienlīdzīgi,bet krievvalodīgie cilvēki ir vienlīdzīgāki.No tā izriet,ka vairākums importēto musulmaņu būs spiesti kļūt par krievvalodīgajiem,lai saglabātu privilēģiju būt vienlīdzīgākiem.Ne velti,kremļa un Putina mīlulis Ušakovs,ar prieku,gatavs Rīgā uzņemt muslimu ordas,jo tās garantēs krievu valodas valdīšanu mūžīgi mūžos.Kad pietiekošs sķaits “bēgļu” būs saņēmuši Latvijas Republikas pilsonību,vietējie žīdi varēs sarīkot veiksmīgu referendumu par krievu valodas statusu.Tam sekos “zaļo pieklājīgo cilvēciņu” stāvēšana pie Saeimas ar “kalašņikoviem” rociņās un apsargāto tautas deputātu balsojums par Latvijas Tautas Republikas izveidi.Tam sekos referendums par atkalapvienošanos ar māti Krieviju.Neticat?Sagaidīsiet.

 109. Loti vajadzīgs un patiesību atspoguļojošs raksts. Diemžēl, izskalotām smadzenēm tas nav izprotams.

 110. Termiņuzturēšanās atļauju jautājums sen jau ir aizmirsts politisko kaislību virpuļos. Kuru gan interesē tāds sīkums kā latviska Latvija? Mūs interesē tikai vara un nauda,vienalga,kādā ceļā tās ir iegūstamas.Darbojamies kā tādā fabulā – kamēr divi zagļi kaujas par sazagto,tikmēr trešais to paņem.Politisko kašķu aizsegā viegli darboties apsviedīgajiem.

 111. 100% taisniiba Nashenieces k-dzei! Tie, kas, nevisai gudri komenteetaaji,nav ne piedziivojushi, ne ne pieredzeejushi, atbriivotaaju; izdariibas. Skumji,ka,mums nodeviiga valdiiba!

 112. Latviju - latviešiem! Atbildēt

  Rita, kad tu beidzot publiski iestāsies par nepieciešamību veikt deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju? Tu ar savu bezdarbību DDD jautājumos piekrāp gan sevi, gan savus bērnus, gan savu tautu.

 113. Vācija tagad grib atrisināt darba spēka trūkumu savā zemē un grib tur tikt visi..Tad šitie uzliek pārējiem par pienākumu uzñemt un maksāt.Krievi ir labāki.Amerikāñi grib noslēgt brīvās tirdzniecības līgumu ar eiropu un pi mums tad būs modificēta barība,sēklu materiāls.Esošā valdība Latvijā grib būvēt saskidrinātas gāzes terminālus un tad amerikāñi mums piegādās gāzi.Romas pāvests apvieno visas religijas un grib būt galvenais ar 2017 gadu.ZZSpārñēm varu no vienotības ,kura dēł vadītājas ambiciozitātes to zaudēja tagad izkārtos savas figūras valsts pārvaldē .Kur te ir tauta latvijas un krievi latvijas,połi.Ko tā vecā sieviete te raksta mulkības par krievvalodīgiem cilvēkiem?

 114. Raksta autorei ieteiktu uzlikt ledu uz galvas . Krievi uz ielas nevienam mugurā nelec atšķirībā no tuvo austrumu lolojumiem.

  • kas ar šo ritu noticis? bija prātīga meitene, tagad salikusi kopā nozombētas okupantu armijas ar pārtikušiem un izglītotiem cilvēkiem, tirgus sasalumu ar mērķticīgu politiku utjpr??? galvenais jau, ka pašai patīk?:)

  • Arābi savus briesmu darbus būs apguvuši no SA zvērībām un izvarošanām pēc 2.pasaules kara .

  • Abilde xxx-leca jau leca ,gan Vācijā ,gan citās “”atbrīvotājās “”valstīs un ne tikai jaunajām ,bet pat vecām omītēm .Vajadzētu labāk vēsturi zināt, pirms rakstīt komentārus !

 115. Ritas Našenieces raksts-vārgule,esi żurnāliste kam jābūt tautas interešu un cerību nesējai.Ar ko nodarbojies- kūdi,veic bērnu aptaujas.Ko esi paveikusi lai Latvija būtu zeme latviešiem un tām tautībām,kas vēlas šeit dzīvot pieñemot kultūru,valodu.Ko Tu šeit komentē?Esi varā pie Mūrnieces un tēlo patrioti-faktiski kūdi uz nekurieni un tavs darbs kā żurnālistes ir bezjēdzīgs.

 116. Ja jau tā pavēršam šo jautājumu,tad lai labāk pārkrievo (krievi vismaz balti un kaut cik izprotami un prognozējami) nevis pērarābisko,jo tie ir absolūti sveši un savādāki.

  • Atbilde Ruksei-tad jau Krievija būs savu mērķi sasniegusi -vismaz Latvijā noteikti

  • Manuprāt, tieši Krievija ir tā,kas veicina Eiropas sajaukšanu ar musulmaņiem. tas viņai izdevīgi, lai īstenotu sapni par pasaules virskundzību! Rukse, man ir aizdomas, ka tieši Jūs arī esat no okupantiem,vai kolonistiem, ka vēlaties latviešu pārkrievošanu?
   Esmu pret IMIGRANTIEM, tāpat kā šeit nelikumīgi dzīvojošajiem kolonistiem – cilvēkiem, kurus šeit iesūtīja, lai mūs IZNĪCINĀTU ne tikai Sibirijā un Gulagā, bet pat LATVIJĀ. Ir jābūt DDD, lai par KAKLAKUNGIEM pieradušie atstāj mūsu mājas. Viņi ērti iekārtojās uz Sibīriju aizvesto siltajās gultās un uz ballēm devās izsūtīto naktskreklos ! JĀATJAUNO PILSOŅU KOMITEJAS !

 117. Par ko šūmējaties tauta: nav starpības,vai jums ir krievu vai anglosakšu makaroni uz ausīm.Jūsu valsts pārvaldes sistēma kalpo vienotas eiropas izveidei,kuras kodols ir Vācija,Francija..Jūsu valdība ir satelita zemes valdība,kas kalpo lielajai idejai par eirocilvēku jeb biomasu.Jūs savā zemē neko nevarat,esat vārgułi bez varas,jo vara ir jūsu sapnis,ko vārdos var nosaukt -zagt.Jūsu dzīves filosofija ir valdība zog un mēs zogam.Jūsu bērni to redz un dara to pašu.Jūs ñergas,kas vaino pasauli,par ko esat pārvērtuši savu zemi un bērnu nākotni.

 118. Izrādās,ka daži vēl to saprot,par ko raksta Našenieces kundze.Diemžēl ar to būs par maz,lai apturētu Latvijas kā valsts bojāeju. Netālā nākotnē atsevišķas latviešu kolonijas pastāvēs daudzviet un lielākā,bez šaubām,pašreizējās valsts teritorijā.Taču tā vairs nebūs Latvijas valsts.

 119. Lauku cilvēki! Padomājiet, ko ievēlat, vēlot par ZZS! Krievijas interešu apkalpotājus!

  • Nezināju, ka ZZS ir vienigais lielais ļaunums. Vai tiešām tas (ļaunums) beidzot ir apvienojies vienā partijā?!Tad jau par Šleseru, Ušakovu un dauuudziem citiem var balsot bilnīgi droši. Mūs iztirgos bez mūsu pašu ziņas un pa kluso! Un to izdarīs tie, no kuriem vismazāk būsim gaidījuši. Un ja kādam vēl ir ilūzijas, ka ar balsošanu vai nebalsošanu varam ko mainīt savā valsti, vien atliek pavērot visu šo šarādi šodien!

  • par ko vēlējāt,amerikāñu pakalpiñi!ZZS,Krievi.Kurš bīda NATO Eiropā,kad atliek Krieviem/tie kā sēż pie sevis tā sëż/.Tagad bēgłus iebīdīs-/atkal krievi būs vainīgi?Pie sienas idiotus!

 120. Ir vajadzīga jauns Atbildēt

  Latvisks politisks spēks šajā zemē. Tāds kas iedvesmo un sajūsmina un dod cerību. Tāds arī ir iespējams. Tam tikai ir jānotic!

 121. Pa to laiku masu mediji visu nedēļu mēdīšoties par t.s.barikāžu laiku,kad izaicinājumi un apdraudējumi pa šiem 25 pagājušiem gadiem nākuši tikai klāt.Vai maz kāds atceras barikāžu laiku dalībnieku nākotnes redzējumu un šo dienu reālo situāciju.Tālāk dzīvosim tiki ar ilūzijām un nolemtības sajūtu.
  Laikam sagaidīsim laiku kad saķersies divas agresīvas pasaules – krievu un musulmaņu un kaut ko tādu pasaule nebūs piedzīvojusi.

 122. Es pilnīgi piekrītu Našenieces viedoklim.Krieviem ļoti viegli iedzīvoties Latvijā.Ne jau tikai Rīgā valda krievu valoda, arī Zemgales laukos. No turienes visvairāk izsūtīja bagātos zemniekus (visražīgākā zeme) un visvairāk iebrauca krievi.Pat laukos tur bija krievu skolas.Vislatviskākās ir Kurzeme un Vidzeme.

 123. Ko šitā murgo!! Kāda pārkrievošana!! Pat krievu laikā visiem diktoriem bija jārunā perfektā latviešu valodā!!Toties tagad gan dzirdami visādi vīkendi, okey……..Nu cik ilgi ar baidīšanu no krieviem, vēl mēģinās novērst uzmanību no ASV Latvijas okupācijas , ASV kara bāzes paplašināšanu, bēgļu uzspiešanas??

  • Tās nu gan ir muļķības.Krievu laikos visās sapulcēs bija jārunā krieviski un visa dokumentācija jāpilda krievu valodā. Kāpēc jāizsaka savs viedoklis par lietām par kurām nav nekādas jēgas.

   • Nevajag runāt nepatiesības! Neatbalstu to, kas notika krievu laikā, bet visās sapulcēs gan varēja runāt latviešu valodā. Vismaz Latvijā noteikti!

    • Melo, vecīt!
     Es tolaik strādāju pat ļoti latviskā iestādē, bet dažu krievu dēļ visās kopsapulcēs bija jārunā krieviski, citādi šamie sāka protestēt, ka neko nesaprot.
     Paldies Našenieces kundzei par rakstu!
     Krieviju atbalsta tie, kuri nekad nav dzīvojuši zem krieva un klausās kremļa propagandu. Tā nav dzīve, tas ir kino.

    • Muļķības. Gan sapulces uzņēmumos notika krieviski, gan dokumenti tika pildīti krieviski, gan pasākumi ar Sņegurku un Ģed morozu bija krievu valodā. Vismaz tajos uzņēmumos Ventspilī ar ko bija darīšana. Un citādi nevarēja būt, visu laiku nāca klāt ‘jaunie speciālisti’ ar sludinājumiem savervēti no plašās savienības, kas latviski mācīties pārāk neiespringa, jo mierīgi varēja iztikt ar krievu valodu, bet zinot tikai latvisko pat veikalos pēdējos gados jau bija problemātiski iepirkties.

    • Jāruna bija tā lai visi saprot.Un visu saprašanas valoda bija krievu valoda.Oficiāli latviešu valoda vissavienības uzņēmumos okupētajā Latvijā nebija aizliegta,bet lietošana bieži vien izvērsas lietotajam par ļaunu.Arī tagad valsts valodas lietošana Latgalites rajonā var beigties ne visai patīkami.

    • Puika nemuldi niekus! Pat mācības 4-5.kursā un diplomdarbs RPI man bija krievu valodā (latviešu grupā)

     • Bet man mācības latviešu grupā bija latviešu valodā. Jā, bija pasniedzēji, kuri runāja tikai krieviski…tāpat kā tagad, ir, kuri runā tikai angļu valodā.
      Un diplomdarbu, ja gribēja, varēja aizstāvēt gan latviešu gan krievu valodā.
      Un nebija ne Līgosvētki aizliegti ne Ziemassvētki.
      Un pašdarbības kolektīviem bija skaisti tautastērpi.

    • tos laikus pieredzējušais Atbildēt

     Par to latviešu valodu sapulcēs gan tu kļūdies. Varbūt tālos laukos un kolhozā, bet ne rūpniecības uzņēmumos un sovhozos.

    • Nekauņa.Ja sapulcē bija simt latvieši un četri krievi,bija Obligāti jārunā krieviski,

  • Pats murgo .Paldies par rakstu,bet nezin vai to lasa tie,kuri lemj mūsu tautas likteni.

 124. naseniece skaties kad BUS KLUSAIS LEMUMS VISUS PIESPIEDU KARTA PALIKT PAR MUSULMANIEM,TAPAT KAD VALDIBA PAR BEGLIEM ZINAJA JAU 2012 gada,BET TAUTAI PRETIGI MELOJA VISU SO LAIKU,mazak galu gala uztraucieties par tiem krieviem, bet VAIRAK PIEVERSIET UZMANIBU PASIEM SEV .

 125. Paši vien vainīgi , skatīties vajag ko esam ievēlējuši. Tagad ne tikai krievu valodā runāsim kas ir mazākais ļaunums . Tūlīt jau būs jāmāk arī citas valodas .!!! Aizbrauc uz jebkuru valsti pasaulē un tur neviens nerunās latviski . Draudzējieties ar galvu un meklējiet vainīgos paši sevī un savos valstsvīros .

 126. Tiešām iznīcina nāciju Atbildēt

  Joprojām darbavietas nezini krieviski un kur durvis vaļā.

 127. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Diemžēl tādi ir Latvijas nodevēji, precīzāk, latviešu tautas nodevēji sēž Saeimā.

 128. Malacis ka izgaismo virtuvi ,tas jau skaidrs ka vienotības šeptmaņi ir vieni no aktīvākiem un tātad bīstamākiem Latvijas drošibai ,bet lielos vilcienos mūsu rītdiena ,Latvijas ir atkarīga no katra pilsoņa aktīvitātes , politiskās stājas.

 129. ģrafists
  iztulko

 130. Господи, ну откуда берутся такие дуры!? Проводить такие параллели между преступлениями арабских имигрантов в Кёльне и других местах, и инвесторами из России и стран СНГ – это значит априори объявить их всех преступниками. Не менее лживо утверждение, что все безработные это латыши, враньё! Национальный состав безработных вполне отражает национальный состав в стране. А зато там все сотрудники латыши, это как. Что, нет тёпленького местечка среди бюрократов? А не надо было в своё время промышленность разрушать и сельское хозяйство. Может быть и инвестиции не понадоблись тогда.

  • spamists, izrādās, ir no jenotības !!! 🙂 🙂 🙂

  • KO var vemt utainais duraks, okupantu otprisks !?!?

  • Tu pats jau esi pierādījums ka notiek kārtējā latvijas pārkrievošana .jo raksti krieviski. Un krievi vēl joprojām nezina kas notiek Latvijā jo nepazīst mūsu māksliniekus.zinātniekus.ārstus (kā piemēram Danilānu) viņi lasa tikai krievijas avīzes un skatās krievijas televīziju.par to pārliecinājos atrodoties Daugavpils slimnīcā.jutos kā padomijā.

   • Вот те на, Дана!? Так я же русский, естественно я пишу по русски. А вы пишите по латышски. Но вы же меня поняли, а я понял вас. Так в чём проблема то? Я не присел, и три раза КУ не сказал? Так не дождётесь! И что такого интересного происходит в Латвии? Одно уныние и грусть. И вам для сведения, Даугавпилс между прочим, всегда был русским городом.

    • Vari braukt uz savu krieviju ja šeit nepatīk neviens ar varu netur un krievija vispār savas robežas ir paplašinājusi tikai ar varu Latvija nekur nepazudīs lai cik te runātu.pārdzīvojām zviedru vāciešu un krievu iekarotājus.

     • Данночка! Зато вы точно также можете свободно поехать в солнечную Англию или Ирию. Вас тоже никто здесь силой не держит. И ещё, разве вас не учили в школе запятые ставить, а?

  • Nebojā nervus, pie mums daudzi ir gatavi amerikāņiem ats…t.

   • vai tad tas nav navienam zināms ,tas jau notiek kamēr esam brīvā Latvijā.

   • Kāpēc lai es brauktu prom man te nav slikti kā krieviem kuri gaida kad Putins atnāks un šī ir Latvija un es esmu latviete.nevajag uzdot glupus jautājumus.un pilna Anglija Īrija ir ar krieviem no Latvijas.tā kā ne jau tikai latvieši brauc . Pietiks malt tās krievu domāšanas runas.nekā jauna nepasakat.tikai vienu un to pašu .pat vēsturi nezināt.tikai runājat ko jums iezombējusi krievija.izlasijni arī bez komatien.neiešu jau te pogas meklēt.labi ka garumzīmes ielieku.

  • Grafist, par arābu varoņdarbiem mēs pagaidām esam tikai dzirdējuši, bet par taviem tautiešiem – INVESTORIEM – šo to var palasīt vietnē kompromat.lv. Par darba valodu – kādā valodā runā piem., LDz? Un negrūd durvīs savu kirzas zābaku ikreiz, kad letiņu viedoklis atšķiras no vienīgā pareizā, t.i. tavējā …

   • Вот тебе и хи-хи. Тебя что, эти инвесторы взорвали, убили, изнасиловали?!!! Нет ведь! Так зачем специально врать и приводить такие аналогии?
    И про рабочий язык на ЛДЗ. У простых работяг на линии – рабочий язык латышско-русско-матерный, ибо только так можно чего то сделать. Но вся документация, все инструкции и т.д. – на государственном языке. Да, но русский язык специалистам надо знать, это факт. У нас своей собственной латышкой ж.д. науки нет, и большинство учебников написаны ещё в советское время. Тем более у нас нет своих исследовательских лабораторий и не проводятся никаких исследований. Всё только на Западе или в России. Хочешь быть специалистом – учи английский, французкий и русский.

    • Sveiks.
     Var jau būt, ka ir labi Tevi saprast. Bet tas nenozīmē, ka Latvijai jākļūst par zemi, kur iztirgojot atļaujas, lāpa caurās latviešu valodas kabatas.
     Pasaulē visādi notiek, gan reliģiskie radikāļii, gan kultūrmarksisti meklē iemeslus pazemot caur savu lielību un nesodāmību. Tad kaut kā par aziņas ieroci kļūst augstprātīgais ” es varu runāt krieviski”. Protams. Vari. Un visi saprot, ka tā ir tikai tukša lielīšanās, nevis izpratne par latviešu mentalitāti noņemt cepuri pie galda vai pasmaidīt sveicinot otru. Gara aristokrātija ir pamatā notiekošajam visapkārt, un tie, kuri zina šīs elementārās lietas, saprot visas valodas.
     Un nav nekā labāka par to, kā savā zemē runāt latviešu valodā, cienīt tos, kuri prot šo valodu, mēģina saprast pamattautas mentalitāti. Un te nu man gribas sacīt – lai izprastu kādu tautu, tās mentalitāti, ir jāgrib izprast, kas patiesi satur kopā tik atšķirīgos Kurzemi, Vidzemi, Latgali un Zemgali. Un vēl ir vērts izprast, cik gadus šī mentalitāte ir grauta un ārdīta.
     Kopš pamatīgas un neslēptas okupācijas. Un ne jau viena vai cita valoda nosaka, kā šeit dzīvot. Visu nosaka tas, kā cilvēks jūt. Pat visbagātākais cilvēks var būt inteliģents un darīt laimīgus citus. Bet ne graša vērts nav cilvēka darbs, ja tas nav veltīts savai zemes, arī to īpašo atļauju izdiņģētājiem tā ir kā ābeces patiesība, kā 2×2 – vietai, kur atrodies un tiec uzņemts vai ielaists – kalpo tās valsts labklājībai.
     Pateicoties krievu valodai daudzu gadu garumā ir izjaukti šīs valodiskie zemes pamati. Ja valodai līdzi neseko kultūra, tad šo valodu neciena. Un tieši tas, ka caur postīšanu ienākusī ” tautu draudzība” ir izpostījusi mazo Latvijas teritoriju, cilvēki nespēj piedot marksisma vērtību slavinātājiem un krievu valodas lietotājiem šo nevēlēšanos runāt valsts valodā. Ikdienā cilvēki ir draudzīgi, bet būtu daudz draudzīgāki, ja valsts valodu beidzot lietotu visur, kur publiski tai jāskan. Tas ir valsts pamats. Nevis apsaukāšanās vai pierādīšana, cik instrukciju grāmatas ievestas un cik paveikts Latvijas labā.
     Pēckara Latvija ir sagandēta šo neskaitāmo instrukciju un ideoloģijas vārdā. Un, grafist, raksti labāk latviski. Tu to proti.
     Ir muļķīgi strīdēties par to, ko nesaprot.

     • Labvakar, gara aristokrāts.
      Tu gribi savā zemē runāt latviešu valodā?! Nu tad runā! Vai ir kads aizliegums? Nav. Tikai atcereties, mēs ari šeit dzīvojam, kopā ar jums, un mēs tādi paši cilvēki ka jūs. Valoda ir tikai sakāru instrumets un kulturas pamats. Bet Valts pamats tas ir ekonomika.

     • grafistam vēlreiuz

      Patīkami lasīt latviski Tavu atbildi, grafist. Tev taisnība, neviens neliedz Latvijā runāt latviski. Kad visi to šajā zemē sapratīs, respektēs un publiskajā telpā arī darīs, daudzi atskārtīs, cik tas patiesi ir vienojošs faktors. Un tas ir pirmais solis, lai dzīve visiem kļūtu daudz labāka un interesantāka.

  • тут лохотрон.Не воспринимайте всерёз!малолетки забавляются.Mums ar Jums viss ir kārtībā,.. ar vecu tēmu provocē neizglītotu tautu,kā Żirinovskis Krievijā

 131. Ko par šo saka "RIMI" un VVC Atbildēt

  Kurā “RIMI” pārdevējas Ritu Našenieci uzrunā krieviski? Vai par šo faktu ir uzrakstīta sūdzība VVC?

  • Lai par visiem gadījumiem
   uzrakstītu sūdzības,
   vajadzētu uzcelt
   jaunu, modernu
   papīrfabriku !!!

   • Ar bezdarbību panāksim krievisku Latviju! Atbildēt

    Sūdzības rakstīt negribiet, bet latvisku Latviju gribiet? Jūsu priekšā noniecina un pazemo latviešu valodu, bet jūs klusu samaksājiet pie kases un dodieties prom. Un rīt atkal iesiet uz krievisko “RIMI”. Un rīt atkal neko nedarīsiet, lai Latvija kļūtu latviskāka.

  • Daudzas vietas Rīgā bijušo okupantu var dzirdēt atbildam pircējam, arī kantoros.

  • Nu sāksim ar to lielo, to kas ir Spicē.

   • cīnies par latvisku Latviju! Atbildēt

    Paņem diktafonu, slēpto kameru un ieraksti šo likumpārkāpumu! Panāc, ka no “rimi” tiek atlaisti rusifikatori, krievnacisti, okupanti un šovinisti. Radi krievnacistiem un okupantiem neizturami dzīvi! Panāc, ka okupanti un krievnacisti dodas prom no Latvijas.

    • Ну ты и фрукт, однако. А сам то пойдёшь на кассу в рими работать за минималку или нет?!

    • Es lasu un vienkārši brīnos cik Jūs tauta esiet stulbi,ko jums krievs ir izdarījis,mūsu Latvija sen jau ir sevi pārdevusi Eiropai,jums labāk lai tie .. sabrauc běgļi kas sievietes běrnus izvaro?idiotu bars

     • ceru,ka tu nedomā,

      ka krievi neizvaroja okupēto valstu sievietes,gan latviešu,gan vācu u.c.Izvaroja ,pēc tam izmeta pa logiem,vai nošāva.atšķirībā no nacistiem,kuriem sievietes atdevās aiz simpātijām un mīlestības.Brīvprātīgi.

  • Arii mani pagaajusajaa vasaraa paardeveejas vairaakos Riigas veikalos uzrunaaja krieviski,kad es paluudzu runaat valsts valodaa,turpinaaja runaat krievu valodaa.

   • es čeki jums izsniedzu.Ja ko sakat,uzrādiet čeku

   • Strādāju krievu firmā< perfekt saprotu un rakstu krievu valodā un saņemu ļoti labu algu-Kas tur slikts??? Vai labāk klīst bez darba, vai saņemt grašus pie Latviešiem???? Un no Latvijas nav žēl braukt prom? Aŗi tur ir pilns Krievu…..Tad kāda starpība kur,pie kā strādāt ? Ka tik labi maksā!!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+