×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Juščenko: ES maldās, domājot, ka Timošenko nav par ko atbildēt

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) kļūdās, uzskatīdama, ka bijušajai Ukrainas premjerministrei Jūlijai Timošenko nav par ko atbildēt, publikācijā laikrakstā “The Wall Street Journal” apgalvo bijušais Ukrainas prezidents Viktors Juščenko.

“ES arvien vairāk savas attiecības ar Ukrainu saredz caur pašreizējā prezidenta Viktora Janukoviča un bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko konflikta prizmu,” norāda eksprezidents.

“Nav brīnums, ka ES līderi uzskata lietu pret Timošenko par politiski motivētu, ņemot vērā, kā notika process. Tomēr viņi maldās, ja uzskata, ka viņai nav par ko atbildēt,” raksta Juščenko.

“Brisele arī nesaprot, ka Janukovičs un Timošenko ir “no viena auduma” – nevienam no viņiem nav patiesas intereses demokrātijas un reformu attīstībā,” pārliecināts ir eksprezidents.

ES kļūda ir tajā, ka tā “ignorēt plašāko attēlu”, skaidro Juščenko. “46 miljoniem ukraiņu būtiski svarīgāki ir labumi no partnerības ar ES, nevis šo divu personu konflikts.”

Pagājušā gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunajos apsūdzības punktos.

Ukrainā 28.oktobrī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, un atbilstoši jaunākajiem aptauju datiem līderpozīcijās ar 25,5% atrodas opozīcijas Apvienotais saraksts, kurā ietilpst partijas “”Batkivščina”, “Pārmaiņu fronte” un “Pilsoniskā pozīcija”.

Prezidenta Vladimira Janukoviča vadītā Reģionu partija ar 20,3% atrodas otrajā vietā, liecina socioloģiskās grupas “Reiting” jūlija beigās veiktās aptaujas dati.

Līderiem seko Vitālija Kļičko proeiropeiskā partija UDAR ar 10,6% un komunisti ar 9,8%.

Savukārt partija “Ukraina, uz priekšu!” un nacionālistu partija “Brīvība” katra saņemtu 4,4% balsu, ja balsošana būtu notikusi jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+