Justs un Līvs Ķegumā otrā desmita beigās 0

Latvijas motokrosa braucēji Augusts Justs un Dāvis Līvs svētdien ieņēma vietas otrā desmita beigās pasaules čempionāta (PČ) posmā Ķegumā abos braucienos prestižākajā MX1 klasē.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Justs “Zelta Zirga” trasē finišēja 19.vietā, bet Līvs abos braucienos noslēdza otro desmitu 27 startējušo dalībnieku konkurencē, liecina rīkotāju informācija. Sacensībās nestartēja sestdien kvalifikācijā kritienā traumu guvušais Toms Macuks.

Pirmajā braucienā uzvarēja itālietis Antonio Kairoli, bet līdzšinējais čempionāta līderis beļģis Klemēns Desāls finišu sasniedza septītais. Savukārt otrajā braucienā ātrākais bija beļģis Kevins Strijboss, otrais mērķa līniju šķērsoja Kairoli, savukārt trešais bija vēl viens Beļģijas motosportists Kens de Dikers. Uzreiz aiz līderu trijnieka palika Desāls. Justs un Līvs abos braucienos no uzvarētāja atpalika par apli. Posma kopvērtējumā Justs ar četriem punktiem finišēja 19.vietā, savukārt Līvu divi punkti ierindoja 22.vietā.

“Grand Prix” kopvērtējumā uzvarēja Kairoli ar 47 punktiem, otrais ar 42 punktiem bija De Dikers, turpretim trešo vietu ieņēma Strijboss ar 36 punktiem. Vadību PČ kopvērtējumā ar 392 punktiem pārņēma Kairoli, kurš pirms Ķeguma posma par trim punktiem atpalika no Desāla. Pirms čempionātā atlikušajiem sešiem posmiem Desāls līderim zaudē 12 punktus, un ir otrais.

MX2 klasē Latviju Ķegumā pārstāvēja tikai Dāvis Ivanovs, braucienos ieņemot attiecīgi 19. un 16.vietu. Uzvarēja Žoels Roelāns no Beļģijas. Ivanovs ar septiņiem punktiem ierindojās 20.vietā.

Iepriekšējā posmā Zviedrijā gūtās traumas dēļ Ķegumā nestartēja Latvijas motokrosa līderis Matīss Karro.

Latvijas ”Grand Prix” bija desmitais no PČ 16 posmiem, un tas risinājās ceturto gadu pēc kārtas.