Kultūra
Mūzika

Jūtas neatstāj aizkulisēs: Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo mīlasstāsts 1


Andrejs Osokins un Katrīna Gupalo izrādē “Pēc pusnakts”.
Andrejs Osokins un Katrīna Gupalo izrādē “Pēc pusnakts”.
Foto: Jānis Romanovskis

Eiropas lielākajās koncertzālēs gaidītais virtuozais pianists Andrejs Osokins (32) un viņa mīļotā sieviete dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo (26) satikās Rīgā, iemīlējās Parīzē, dzīvoja Londonā, izsapņoja sapni par Ņujorku, bet atgriezās Latvijā.

Žurnāls “Kas Jauns” atklāj abu mākslinieku sastapšanās stāstu. Andrejs un Katrīna mācījušies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Tajā laikā piecu gadu vecuma starpība bija pārāk nozīmīga, lai izveidotos attiecības, turklāt pēc skolas Andrejs devās mācīties uz Londonu, kur pavadīja piecus gadus, Rīgā iegriežoties reti. Tomēr tieši šajā laikā viņš pamanījis Katrīnu.

Reiz Mūzikas akadēmijā Katrīna startēja kādā atlases konkursā, kur žūrijā bija pieaicināts arī Andrejs, kurš uz brīdi bija ieradies no Londonas. “Toreiz pamanīju, ka viņš man pievērš uzmanību, tā kā koķetē. Tas bija patīkami, glaimojoši un forši – bija liels pagodinājums, ka esmu izpelnījusies tik talantīga mūziķa patikšanu,” smaidot stāsta Katrīna. Kopš tā laika abi sākuši kontaktēties, bet pa īstam dzirksteles uzšķīlās, kad viņi pirms četriem gadiem satikās Parīzē izcilā pianista un pedagoga Mihaila Voskresenska meistarklasēs.

Tās bija atklātās meistarklases, kur dalībnieki pasniedzēja klātbūtnē sēž un cits citu klausās. “Man ļoti patika, kā Katrīna spēlē. Viņa to darīja ar tādu kaisli! Ne tikai ar emocijām, bet arī ar dziļāku domu. Caur klavierspēli sajutu viņas intelektu. Es iemīlējos, kamēr viņa spēlēja klavieres. Centos pēc iespējas vairāk brīvo laiku starp meistarklasēm pavadīt ar viņu kopā. Gājām pastaigās pa Parīzi, lai it kā apskatītu visas skaistākās vietas,” atceras Andrejs.

Pēc atgriešanās Rīgā jaunie mūziķi jau bijuši pāris – bez mazākās minstināšanās, pārliecinoši un uzreiz pa īstam, piebilst Katrīna, neslēpjot – sākumā nedaudz mulsusi no Sergeja Osokina, pie kura tobrīd jau mācījās, ka savaldzinājusi viņa dēlu.

Saistītie raksti

Paralēli solo karjerai Andrejs un Katrīna jau vairākus gadus atraduši ceļu viens pie otra ne tikai dzīvē, bet arī uz skatuves. 2015. gadā abi kopīgi izveidoja franču mūzikas izrādi “100 gadi ar Piafu”, ko publika uzņēma ar ovācijām, savukārt nupat pilnas zāles gan Liepājā, gan Cēsīs, gan Rīgā pulcēja jaunākajā amerikāņu mūzikas izrādē “Pēc pusnakts”.

Pāris teic, ka kopābūšana uz skatuves abiem ir liels emocionāls pārdzīvojums. Viņi necenšas uzstāšanās laikā slāpēt savas jūtas un privāto dzīvi atstāt aizkulisēs. “Mēs viens otram tāpat piemiedzam ar aci, ar skatienu raidām mīlestību un necenšamies izlikties, ka esam tikai kolēģi. Pašiem arī ir interesanti. Nevis tā, ka ej un kaut ko tēlo, bet – ka riktīgi esi iekšā un izdzīvo. Un pēc tam ir ļoti laba sajūta,” teic Katrīna. “Esam tik daudz kopā, ka katru mirkli pierādām viens otram savu mīlestību – uz skatuves, ilgajā procesā, kas noved līdz skatuvei, kā arī laikā, kad kopā atpūšamies. Tas ir galvenais,” piekrītot mīļotās viedoklim, nosaka Andrejs Osokins.

LA.lv