×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Jūties švaki, nav tik traki

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban vēl ir papilnam neapzinīgu un gluži vai bezkaunīgu iedzīvotāju, kuri vieglu saslimšanu vai sīku traumu gadījumos zvanās un izsauc sarkanā krusta auto, metot sprunguļus priekšzīmīgi uzturētā neatliekamās palīdzības mehānisma riteņos.

 

Tie ir zaķapastalas un iedomu slimnieki hipohondriķi, kuri traucē 03 dienestu, kolīdz piemetas baušlāgs vai silikons pušu, kad grib pasūtīt jaunas brilles vai lai mediķi atved termoforu. Ak, šodien jums ir liela vēlēšanās pēc boržomi, līdzjūtības un spēcinoša iešļircināma seruma? Vakar vajadzēja dzert ar mēru un nepārēsties kā veprim! Tagad, kad ir pieejamas jaunās informatīvās tehnoloģijas, kas pavērušas simtiem iespēju, ir nepiedodami ar nieka kaitēm un vēdera kurkstēšanu aizkavēt ātro palīdzību. Kurā katrā laikā pakalpojumus sniedz pazīstami pūšļotāji un riebēji. Jūs varat ārstēties internetā. Galu galā – pašķirstīt populāro medicīnas enciklopēdiju. Vēl nav aizmirstas zālīšu tantiņu un tautas medicīnas gudrības, un, lai nomierinātos, vienkārši iedzeriet liepziedu, lupstāja un vaivariņu tēju. Laukos ir blīvi izvietoti vetārstu pieņemšanas punkti. Prātīgākie pacienti ir cieti nolēmuši – dzīve sākas un veselība turas ar pašārstēšanos! Ne velti viduslaikos bija spēkā ticējums: ja kāds jānobeidz, lai atsauc dakteri. Un dievbijīgām sasirgušām dvēselēm nav labāka glābiņa, uz ko paļauties, kā debesu tētiņš.

 

Par laimi, neatļauto pašdarbību, kad praktiski veseli kā rutki pilsoņi bombardē medicīniskās palīdzības dienesta tālruni, nomērdēs ar veselīgu kampaņu “Jūties švaki – ne vienmēr ir traki”. Ārstu izsaucējs, kurš, nenonācis dzīvībai bīstamā situācijā, griezīs telefona ripu un sūdzēsies, ka viņam, lūk, ērglis ieknābis vai piezadzies klusais slepkava augstais asinsspiediens, vai, pāra mušmires apēdis, bļaus, ka nojiftēts – dabūs trūkties.

 

Pie viņa atbrauks sanitāri un, konstatējuši viltus trauksmi, izpildīs sauso narkozi un piespiedu punkciju, kā arī ieliks klistīru un ietīs ledusaukstos palagos. Tas ir sods par to, ka nav ko blēņoties un katrureiz saukt glābšanas dienestus, kad bišķiņ veselība saļodzījusies. Turpmāk no kaulainās rokām glābs tikai pa īstam slimos – ar vēdersāpēm vai krampjiem, un tos, kam, saņemot gāzes un apkures rēķinus, kļūst silti un labi ap sirdi. Pēdējos, protams, nevedīs uz kardioloģisko, bet uz Ģintermuižu vai Sarkankalniem.

Sabiedrības proaktivizēšanas kampaņai Veselības ministrija tērē 9 miljonus latu. Lai celtu servisa līmeni, ātrās palīdzības darbiniekiem tiks pašūti eņģeļu tērpi. Neatliekamo aptecēšanu, asins pārliešanu, nospricēšanu un iemidzināšanu bijušajiem Tautas un Šlesera reformu partijas biedriem, kā arī Zatlera partijas un “Saskaņas centra” locekļiem saskaņā ar Hipokrata zvērestu arī turpmāk sniegs bez maksas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+