×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

«Juvenes Translatores» Latvijas uzvarētāja – Dobelē


translatores_13

“Priecājamies paziņot, ka konkursā “Juvenes Translatores 2011″ Jūsu skolas skolniece Vineta Pilāte ir uzvarētāja no Latvijas.” Šāda vēstule no Eiropas Komisijas tulkošanas ģenerāldirektorāta Briselē Dobeles ģimnāzijā bija patīkams pārsteigums. 


 

“Dalība “Juvenes Translatores” noteikti deva man neatkārtojamu iespēju uzzināt, kāda īsti ir tulka profesija,” atzīst Vineta. “Agrāk šķita, ka nekas grūts jau tas nevarētu būt, bet tagad zinu, cik tas ir sarežģīts darbs, jo pēc iespējas brīvāk jāpārvalda abas valodas, lai spētu tekstu iztulkot saprotami un skaidri, nepietiek tikai ar to, ka zini gramatiku un vari iztulkot atsevišķus vārdus. Konkurss bija arī jauns pārbaudījums manām zināšanām un, protams, ziņa par negaidīto uzvaru deva neizsakāmu prieka devu. Tas ir tikai kārtējais pierādījums tam, ka vienmēr ir vērts piedalīties dažādos konkursos, jo nevari zināt, kad veiksme uzsmaidīs tieši tev!” ir pārliecināta uzvarētāja.

Konkursā “Juvenes Translatores” kopumā piedalījās skolēni no 722 Eiropas Savienības dalībvalstu skolām. Mūsu valsti tajā pārstāvēja 45 skolēni. Konkursa dalībnieki izvēlējās kādu no 506 valodu kombinācijām, kas ir iespējamas ES 23 oficiālo valodu grupā, un tulkoja lappusi garu tekstu. Daudzi par avota valodu izvēlējās angļu valodu, taču pavisam tika izmantotas 148 valodu kombinācijas – tas ir lielākais skaits kopš pirmā konkursa.

Marta beigās Vineta Pilāte piedalīsies arī konkursa “Juvenes Translatores” apbalvošanas ceremonijā Briselē. Gūtā uzvara meiteni stimulēs arī nākotnes profesijas izvēlē. “Ja tā var teikt, tad savu nākotni netieši esmu izvēlējusies saistīt ar valodām – grasos studēt biznesu un vadību, un šajā jomā bez svešvalodu zināšanām noteikti būtu ļoti grūti,” norāda V. Pilāte.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+