×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

“Juventus” aicinās uz tradicionālo “Pavasara nakts koncertu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Koris “Juventus” un “Sinfonietta Rīga” marta beigās tradicionālajā Zemes stundā aicina uz “Pavasara nakts koncertu”, portālu LA.lv informēja kora prezidents Jānis Barbāns.

29. martā – dienā, kad visa pasaule ieslīgst Zemes stundas mierā, Latvijas Universtātes jauktais koris “Juventus” un Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” aicina uz “Pavasara nakts koncertu” Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Mūzikas radīšanā vienosies esošie kora diriģenti Mārcis Imants un Rūdolfs Krēsliņš, kā arī trīs vecmeistari – Juris Kļaviņš, Jānis Lindenbergs un Jānis Zirnis.

“Pavasara nakts koncerts” jau trešo gadu tradicionāli notiks Zemes stundas īpašajā gaisotnē. “Juventus” mākslinieciskais vadītājs Mārcis Imants par šo koncertu saka sekojoši: “Zemes stundas misija sevī nes mieru, klusumu, arī gaišas skumjas un piedošanu. Šo vēstījumu sniegsim klausītājiem caur emocionāli smeldzīgām un gaismas pilnām pašmāju un citu zemju kompozīcijām korim un stīgu orķestrim.”

Atšķirībā no iepriekšējo gadu koncertiem, šogad muzikālo vēstījumu papildinās arī audiovizuāli efekti, spilgti attēlojot mūžīgo cīņu tumsas – gaismas, sāpju – piedošanas un egoisma – cilvēcības starpā.

Koncertā tiks atskaņoti latviešu komponistu Pētera Vaska, Artura Maskata, Imanta Ramiņa skaņdarbi un cittautu klasiķu – Semjuela Bārbera un Džona Tavenera kompozīcijas. Soprāna solo izpildīs Inese Romancāne, savukārt Lielās aulas ērģeles ieskandinās Tālivaldis Deksnis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+