AFP/LETA

”Juventus”, ”Basel” un ”Monaco” futbolisti iekļūst Čempionu līgas astotdaļfinālā 0

Vietu UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfinālā otrdien nodrošināja Itālijas čempioni Turīnas “Juventus”, Šveices vadošā komanda “Basel” un Francijas vicečempioni “Monaco”, kas ceļazīmes sev atnesa grupu turnīra noslēdzošajā, sestajā, kārtā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

“Juventus” komanda A grupas spēlē savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar pagājušās sezonas turnīra finālistiem un Spānijas čempioniem Madrides “Atletico”, kas jau iepriekš bija nodrošinājuši izkļūšanu no apakšgrupas.

Citā šīs grupas spēlē Pireju “Olympiakos” no Grieķijas savā laukumā ar 4:2 (1:0) uzvarēja Zviedrijas čempionus “Malmo”.

Rezultātu 22.minūtē atklāja mājinieku komandas spāņu pussargs Davids Fusters, bet 59.minūtē 1:1 panāca pussargs Simons Krons. Četras minūtes vēlāk laukuma saimniekus vadībā atkārtoti izvirzīja argentīniešu uzbrucējs Alehandro Domingess, bet 81.minūtē neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Markuss Rosenberjs. Noslēdzošo trīs minūšu laikā Grieķijas pārstāvjiem uzvaru atnesa uzbrucējs Konstantīns Mitroglu un nīderlandiešu pussargs Ibrāhīms Afīlajs.

A grupā pirmo vietu ar 13 punktiem sešās spēlēs izcīnīja “Atletico”, “Juventus” ar desmit punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, “Olympiakos” atpalika par punktu, bet “Malmo” tika pie trim punktiem.

Kā zināms, jūlijā UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā “Malmo” ļoti sīvā cīņā divu spēļu summā ar rezultātu 1:0 pieveica “Ventspils” futbolistus.

B grupā pie skaļa panākuma tika “Basel” komanda, kas viesos cīnījās 1:1 (1:0) ar Anglijas klubu “Liverpool” un šajā posmā to atstāja ar tikai vienu panākumu. Viesu labā vārtus 25.minūtē guva pussargs Fabjans Frejs, bet 81.minūtē pēc nonākšanas mazākumā Anglijas kluba rindās izcēlās tā kapteinis Stīvens Džerards.

Citā šīs grupas mačā Spānijas komanda Madrides “Real”, kas ir pašreizējā titula īpašnsiece un jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, savā laukumā ar 4:0 (2:0) uzvarēja Bulgārijas klubu Razgradas “Ludogrets”.

Vienus vārtus guva portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu, kurš šajā turnīrā karjeras laikā izcēlies 72 reizes, par divu vārtu guvumu tiesu atpaliekot no argentīnieša Lionela Mesi. Brīdi pirms tam viesi palika mazākumā, bet vēl pirmajā puslaikā 2:0 panāca velsiešu pussargs Gerets Beils. Otrajā puslaikā punktu sagrāvei pielika aizsargs Alvaro Arveloa un pussargs Alvaro Medrans.

B grupā “Real” ieņēma pirmo vietu ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem, “Basel” ar septiņiem punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, bet “Liverpool” un Bulgārijas pārstāvji ieguva attiecīgi piecu un četrus punktus.

C grupā pie izšķirošā panākuma tika “Monaco”, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Sanktpēterburgas “Zeņit” futbolistus no Krievijas. Vārtus 63.minūtē guva tunisiešu aizsargs Ajmens Abdenūrs, bet cīņas izskaņā izcēlās arī brazīliešu aizsargs Fabiņju.

Francijas klubs grupu turnīru pārvarējis, tā sešos mačos gūstot vien četrus vārtus.

Citā šīs grupas spēlē Vācijas klubs Leverkūzenes “Bayer”, kas jau bija nodrošinājis kādu no pirmajām divām vietām, izbraukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Portugāles komandu Lisabonas “Benfica”.

“Monaco” ar 11 punktiem ieņēma grupas pirmo vietu, “Bayer” tika pie desmit punktiem, “Zeņit” iekrāja septiņus punktus, bet “Benfica” izcīnīja piecus punktus.

D apakšgrupā astotdaļfināla dalībnieces bija zināmas jau pirms šīs kārtas mačiem. Tajos Vācijas vicečempioni Dortmundes “Borussia” savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar “Anderlecht” no Beļģijas, cīņas izskaņā nenosargājot pārsvaru, bet Anglijas klubs Londonas “Arsenal” ar 4:1 (3:0) izbraukumā apspēlēja Turcijas vienību Stambulas “Galatasaray”.

Londonas kluba labā divreiz izcēlās velsiešu pussargs Ārons Remzijs, vienus no tiem gūstot ar izcili skaistu sitienu, un vāciešu uzbrucējs Lukašs Podoļskis.

D grupā pa 13 punktiem izcīnīja “Borussia” un “Arsenal”, pie sešiem punktiem tika “Anderlecht”, bet “Galatasaray” iekrāja tikai vienu punktu.

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz trešdienai, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.