Kultūra
Mūzika

“Juventus” dosies uz starptautisku simpoziju Dienvidkorejā0

Publicitātes foto

Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” piedalīsies starptautiskā koru simpozijā Čedžudo salā (Dienvidkoreja), informē kora pārstāve Elza Medne.

Starptautiskais koru simpozijs Čedžudo salā ik gadu pulcē ap 60 profesionālu koru no Dienvidkorejas un citām valstīm, kā arī nedaudzus izcilus amatieru korus no visas pasaules.

“Juventus” ir līdz šim pirmais un vienīgais dalībnieks no Latvijas, kuru ekskluzīvā kārtā uz simpoziju ielūdzis maestro Jea Joon Lee. Būdams žūrijas loceklis, viņš pieredzēja kora izcilo uzstāšanos pagājušā gada maijā konkursā Mundus Cantat 2018 Sopotā, Polijā, no kura mājup tika pārvesta Grand Prix balva.

Koru simpozijs norisināsies no 18. līdz 21. februārim, un tā laikā koris sniegs priekšnesumus vairākos koncertos, piedalīsies meistarklasēs, pieredzes apmaiņas pasākumos, organizēs prezentāciju par latviešu Dziesmu un deju svētku tradīciju, kā arī rīkos atvērto mēģinājumu, kuru aicināts klausīties būs ikviens simpozija dalībnieks.

“Juventus” mērķis šajā braucienā ir mācīt un popularizēt starptautiskā līmenī latviešu izcilāko komponistu oriģinālmūziku, tādējādi uzlabojot Latvijas mūzikas eksporta spēju., dibinot kontaktus jauniem muzikāli augstvērtīgiem starptautiskiem projektiem ar latviešu komponistu mūziku.

LA.lv