Reuters/Scanpix

“Juventus” finālā, pārtrūkst Bufona sausā sērija 0

Itālijas A sērijas flagmanis Turīnas “Juventus” otrdien izcīnīja panākumu arī UEFA Čempionu līgas pusfināla atbildes mačā un droši sasniedza Eiropas spēcīgākā klubu turnīra titula cīņu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Juventus” atbildes mačā savā laukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) pieveica Francijas komandu “Monaco”, kas divu spēļu summā ļāva triumfēt ar 4:1.

3.jūnijā Kārdifā gaidāmajā titula mačā “Juventus” spēkosies ar kādu no Madrides komandām – “Real” pērnās sezonas finālistu duelī pirmajā mačā ar 3:0 apspēlēja otru Spānijas galvaspilsētas vienību “Atletico”, bet atbildes cīņa risināsies trešdien.

Otrdienas spēlē “Juventus” rindās pa reizei precīzi sita Mario Mandžukičs un Dani Alvešs, bet “Monaco” vienībā izcēlās talantīgais Kiljans Mbape, pārtraucot pretinieku vārtsarga Džanluidži Bufona “sauso” sēriju izslēgšanas turnīrā.

Jau spēles piektajā minūtē “Monaco” sita pa pretinieku vārtu stabu, tomēr pirms tam jau arī bija fiksēta aizmugure. Neskatoties uz viesu pirmo minūšu spiedienu, “Juventus” lēnām pārņēma iniciatīvu un 33.minūtē pēc lieliska Alveša piespēles Mandžukičs izcēlās ar atkārtotu sitienu un atklāja rezultātu.

Līdz ar to duelī bija zudusi arī pēdējā intriga, jo tagad jau Monako vienībai, lai iekļūtu finālā, vajadzēja gūt trīs vārtus. Turklāt puslaika izskaņā mājiniekiem izdevās panākt arī 2:0, kad atkal pēc pretinieku vārtsarga Danijela Subašiča atsistas bumbas Alvešs izcēlās ar lielisku tālšāvienu.

Otrajā puslaikā jau prognozējami “Juventus” nedaudz atslābinājās un 69.minūtē Mbape izcēlās no vārtu priekšas, iesitot prestiža vārtus “Monaco” komandai. Šī epizode bija īpaši zīmīga ar faktu, ka tieši 18 gadus vecais Mbape pārspēja Bufonu, kuram ir 39 gadi. Kaut “Monaco” komanda turpinājumā steidzās, neko vairāk tai neizdevās paveikt.

“Juventus” komanda Čempionu līgā savā divpadsmitajā šīs sezonas spēlē ielaida tikai trešos vārtus. Bufons, kurš ir vecākais spēlētājs, kas palicis šīs sezonas turnīrā, “sausā” bija uzvarējis visas piecas līdz šim aizvadītās cīņas izslēgšanas turnīrā.