×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

“Juventus” pūtēju orķestris ar Grand prix atgriezies no konkursa Čehijā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) biedrības “Juventus” pūtēju orķestris diriģentu Jāņa Puriņa un Jāņa Kaģa vadībā 18. Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursa Ostravā (Čehija), ieguva 95,4 punktus no 100 iespējamiem, kļūstot par absolūto konkursa uzvarētāju un iegūstot konkursa “Grand Prix” – firmas “Arnolds & Sons” trompeti, LA.lv uzzināja LU.

“Juventus” pūtēju orķestris konkursā piedalījās visaugstākās grūtības pakāpes grupā, atskaņojot obligāto skaņdarbu – čehu komponista Pāvela Staneka “Svītu par čehu tautas dziesmu tēmām”, latviešu komponista Andra Riekstiņa svītas “Sena partita” ceturto daļu “Matlot” un amerikāņu komponista Deivida Maslankas mazu simfoniju “Dod mums šo dienu/ Give Us This Day”.

Ostravas Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss notiek reizi divos gados, un tajā piedalījušies gandrīz visu Eiropas valstu kolektīvi. Šogad pirmo reizi konkursā tika pārstāvēta arī Latvija. Žūrijā darbojās ne tikai pūtēju orķestru mūzikas prominences no Čehijas, bet arī diriģents Adams Hudecs (Slovākija) un komponists Oto Švarcs (Austrija).

Žūrijas loceklis Oto Švarcs uzteica orķestra labo skanējumu un Andra Riekstiņa skaņdarba atskaņojuma interpretāciju. Savukārt žūrijas loceklis, Čehijas Policijas orķestra galvenais diriģents Vaclavs Blahuneks atzina, ka LUPO bija izcili sagatavojies.

LUPO saņēma arī balvu par labāko obligātā skaņdarba atskaņojumu savā grupā.

“Piedalīšanās konkursos ir nozīmīgs profesionālu izaugsmi veicinošs faktors katram mākslinieciskam kolektīvam. Vēl jo vairāk – ja tajā izdodas uzvarēt, saņemt konkursa absolūtā uzvarētāju balvu. Man ir liels prieks par visu mūziķu atdevi gan gatavojoties braucienam, gan arī pašā konkursā. Protams, lielu palīdzīgu roku labai muzicēšanai deva arī izcilā Ostravas koncertzāle. Tajā bija dzirdams viss, atlika tikai brīvi un atraisīti muzicēt. Un tas arī notika gan stilistiski grūtajā Andra Riekstiņa darbā, gan konkursa dienas jubilāra, deviņdesmitgadnieka, obligātā skaņdarba komponista Pāvela Staneka mūzikā, gan maģiskajā un aizrautīgajā Deivida Maslankas mūzikā,” uzsvēra LUPO diriģents Jānis Puriņš.

LU pūtēju orķestris piedalījās arī noslēguma koncertā, atskaņojot Džona Berija, Nino Rotas, Astora Pjacollas, Pētera Butāna un Imanta Kalniņa mūziku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+