×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

JVLMA un “Swedbank” balvu pasniegs čellistei Ceplei un pianistam Osokinam

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Georgijs Osokins.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un “Swedbank” Gada balvu jaunajam mūziķim saņems čelliste Magdalena Ceple un pianists Georgijs Osokins, aģentūra BNS uzzināja JVLMA.

JVLMA Zinātniskā un radošā darba prorektore Anda Beitāne balvai veltītā preses konferencē norādīja, ka neliela konkurence jauno mūziķu starpā uz balvu ir bijusi, tomēr nevienam nav bijušas šaubas, ka to šogad jāpasniedz Ceplei un Osokinam. “Jauno mūziķu sasniegumi iet viņiem pa priekšu,” norādīja Beitāne.

Ceple ir JVLMA profesionālās bakalaura studiju programmas ceturtā semestra studente specializācijā “Čella spēle”. Čelliste pauda pārsteigumu par to, ka viņa balvu saņēmusi tieši tad, kad devusies mācīties apmaiņas programmā uz Briseli. Ceple pašlaik gatavojas vairākiem koncertiem un konkursiem Beļģijā. Pērn viņa ieguvusi pirmo vietu Augusta Dombrovska 8. Starptautiskajā konkursā un trešo vietu K.Davidova Starptautiskajā čellistu konkursā.

Osokina lielākais sasniegums ir laureāta diploma iegūšana 17.starptautiskajā Friderika Šopēna pianistu konkursā Polijā. Viņš ir JVLMA profesionālās bakalaura studiju programmas trešā semestra students specializācijā “Klavierspēle”.

JVLMA un “Swedbank” Gada balvu mācībspēkam iegūs JVLMA Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs, komponists Rolands Kronlaks, kurš radījis mūsdienu mūzikas festivālu “Decibels”. Viņa studenti guvuši sasniegumus gan Latvijā, gan ārzemēs.

Balvas laureātiem tiks pasniegtas svinīgā ceremonijā JVLMA 8. janvārī plkst.17. Katrs laureāts saņems arī finansiālu atbalstu savai turpmākajai izaugsmei – 1200 eiro.

Gada balva tiek pasniegta 12.gadu. To katru gadu saņem divi JVLMA studenti. 11.reizi balva tiks pasniegta arī kādam no augstskolas mācībspēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+