×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

“K. Remonts” pēc pārtraukuma apvienojas koncertam “Palladium”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25. aprīlī uz “Palladium” skatuves uzstāsies latviešu kulta rokgrupa “K. Remonts”, kas par spīti samērā neilgajam aktīvās darbības laikam no 1985. līdz 1990. gadam ierakstījusi spilgtu lappusi mūsu rokmūzikas vēsturē. Biļetes pārdošanā no 18. marta un pirmās trīs dienas maksās EUR 12.
“Koncerts nav saistīts ar kādu nozīmīgu datumu grupas vēsturē, kā arī netiek izziņots kā “pēdējais”. Mēs neplānojam atsākt aktīvu darbību, bet vienkārši vēlamies kopīgi muzicēt un nospēlēt sev un saviem faniem labu koncertu, labā zālē un uz labas aparatūras. Kā viesis piedalīsies grupas pirmā sastāva solists Andris Brečs, bet dziesmas, ko savulaik dziedāja Vilnis Linužs, izpildīs Imants Daksis, Jānis Žilde, Kārlis Kazāks, Pēteris Riekstiņš un Svētais (Juris Lasinskis), savukārt taustiņu instrumentus spēlēs Kaspars Tobis (Dzelzs vilks),” stāsta grupa “K.Remonts”.
“K. Remonts” pamatoti uzskatāma par vienu no neparastākajām pagājušā gadsimta 80. gadu formācijām latviešu rokmūzikā, pirmkārt jau pateicoties dziesmām, kas izcēlās ne tik vien ar komplicētu melodisko un tembrālo uzbūvi un līdz tam nepieredzēti daudzveidīgu muzikālo dramaturģiju, bet arī nopietnas laikabiedru dzejas (Amanda Aizpuriete, Uldis Bērziņš, Jānis Kākulis, Egīls Zirnis u.c.) izmantojumu. Šo skaņdarbu oriģinalitāte, domu un izjūtu dziļums, niansētie aranžējumi ļāvuši “K. Remontam” saglabāt nelielu, bet ļoti uzticamu fanu pulku, kam joprojām dzīvā atmiņā ir šī saviļņojošā muzikālā kolektīva darbība.
“K. Remonta” muzikālo kvalitāti nodrošināja arī Latvijas labāko spēku pulkā ierindojamie mūziķi – bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Gints Sola un basģitārists, starp citu, arī viens no “Iļģu” dibinātājiem, Juris Riekstiņš.
“K. Remonta” darbības pirmajā posmā dziedātājas Ievas Akurateres plūstošais akadēmiskā stila dziedājums apvienojumā ar taustiņinstrumentu siltajiem tembriem radīja oriģinālu, pacilātu tobrīd aktuālā new wave skanējumu.
Nākamais solists Vilnis Linužs grupas melodiskajā skanējumā ieviesa vīrišķīgu skarbumu, tuvinādams ansambļa tembrālās krāsas pankroka izteiksmīgumam.
Neskatoties uz daudzajām pārmaiņām, grupas dalībnieki ir saglabājuši kopīgo radošo saiti un aicina visus savus draugus un fanus uz lielkoncertu kas notiks š.g. 25.aprīlī koncertzālē “Palladium”. Tā kā grupas mūziķi joprojām aktīvi spēlē – spožā formā ir soliste Ieva Akuratere, bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Gints Sola un basģitārists Juris Riekstiņš – ir pamatotas cerības, ka uz “Palladium” skatuves “K. Remonta” oriģinālais skanējums atdzīvosies.

Video:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+