Latvijā

“K Senukai” vispirms gādās par ģimeņu vajadzībām 16


Marius Šukauskas, AS Kesko Senukai Latvia ģenerāldirektora vietnieks.
Marius Šukauskas, AS Kesko Senukai Latvia ģenerāldirektora vietnieks.
Foto: Valdis Semjonovs/Latvijas Avīze/

Latvijas iedzīvotāji jau ievērojuši, ka kopš pagājušā gada būvmateriālu un mājsaimniecības preču “K-rauta” veikalu izkārtnes tiek nomainītas ar “K Senukai”. Pagājušā gada aprīlī Lietuvas uzņēmums “Kesko Senukai” no Skandināvijas akcionāra “Kesko Group” nopirka astoņus “K-rauta” veikalus Latvijā un tikpat Igaunijā. Pēc šī darījuma Latvijā sākusies vērienīga šo veikalu ēku rekonstrukcija un telpu labiekārtošana, pārveidojot tos par moderniem veikaliem ģimenēm un būvmateriālu, mājsaimniecības preču, dārza piederumu darbarīku un iekārtu tirdzniecības centriem.

Pašlaik vērienīga rekonstrukcija un labiekārtošana notiek veikalos Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Tukumā, Rēzeknē un Madonā. Pēc rekonstrukcijas pērn atvērts “K Senukai” veikals Rīgā, Lucavsalas ielā 3, un Priedaines ielā 37. Visos tirdzniecības centros pircēji tagad var iebraukt ārtelpu teritorijā, tādējādi iegādātās preces uzreiz var ievietot savās automašīnās.

Šā gada 24. novembrī “K Senukai” veikals tika atvērts Daugavpilī, Kraujas ielā 2, kas Latvijā ir jau devītais. Drīzumā jaunā koncepta veikals tiks atvērts Jelgavā un vairāk nekā 20 000 kvadrātmetru platībā būs iekārtots arī Rīgas tirdzniecības centrā “Atrium Azur” Rencēnu ielā 1.

Turpmāko divu līdz piecu gadu laikā lietuvieši plāno dažādās Latvijas vietās atvērt vēl piecus veikalus. Tas ļaus palielināt darba vietu skaitu. Pašlaik uzņēmuma birojā un deviņos atvērtajos “K Senukai” veikalos strādā kopskaitā 600 darbinieku. Turpmāko divu līdz piecu gadu laikā atverot vēl piecus veikalus, darbinieku skaits varētu pieaugt vēl apmēram uz pusi. Šobrīd jaunā koncepta veikali, labais atalgojums un motivāciju sistēma ir labs stimuls strādāt pie mums.

Kā stāsta AS “Kesko Senukai Latvia” ģenerāldirektora vietnieks Marjus Šukausks (Marius Šukauskas), “K Senukai” veikali piedāvā pircējiem gan jaunu preču sortimentu, gan pakalpojumus, vienlaikus gādājot par augstu apkalpošanas kvalitāti. “K Senukai” veikalu plauktos izvietoto preču klāstā sev nepieciešamo atradīs gan būvniecības nozares profesionāļi, gan ikviens dzīvokļa vai ģimenes privātmājas īpašnieks. “Kesko Senukai” sadarbojas ar vairāk nekā 2000 piegādātājiem un partneriem Vācijā, Itālijā, Francijā un citās Eiropas valstīs, arī daudzās Āzijas valstīs, kur pārceltas daudzu Eiropas uzņēmumu ražotnes, kas ļauj samazināt cenas, vienlaikus saglabājot ražojumu kvalitāti.

“Iekārtojot “K Senukai” veikalus, esam padomājuši vispirms par ģimeņu vajadzībām – tā, lai gan vīrs, gan sieva, gan viņu bērni varētu pie mums atrast un nopirkt visu, kas nepieciešams sadzīvē un mājsaimniecībā,” paskaidro Marjus Šukausks,”varu droši teikt, ka mūsu veikalos ir atrodams viss nepieciešamais, ar ko vīrs var uzcelt labiekārtotu māju. Viņa dzīvesbiedre var atrast visu, kas vajadzīgs iekštelpu iekārtojumam un izskatam. Savukārt viņu atvasēm pie mums ir iespējams iegādāties preces skolai, sportam, brīvā laika pavadīšanai. Līdz ar to mūsu veikalu apmeklētājiem nav jāšķiež laiks, apmeklējot vairākus veikalus dažādās vietās. Pie mums viss ir vienuviet.”

Jautāts, ar ko “K Senukai” veikali atšķiras no citiem būvmateriālu un mājas labiekārtošanas preču tirgotājiem, Marjus Šukausks atbild, ka, pirmkārt, atšķiras ar preču klāstu, kurā ir ap 60 tūkstošiem dažādu nosaukumu. Bet pēc pasūtījuma ar divu līdz septiņu dienu piegādes termiņu to skaitu varot palielināt pat līdz 150 tūkstošiem. Tādējādi pircējiem ir ļoti lielas izvēles iespējas.

Otrkārt, “K Senukai” veikali atšķiras no citiem ar pircējiem draudzīgu cenu politiku. Uzņēmuma pārstāvis lēš, ka “K Senukai” veikalos iegādājoties būvmateriālus jaunas ģimenes privātmājas celtniecībai, pircējs var ietaupīt 10 līdz 15% naudas, kas viņam būtu jāizdod, iepērkoties citos būvmateriālu veikalos.

“Ja kādai precei ir zema cena, tad tas vēl nenozīmē, ka tā ir arī kvalitatīva,” atzīst Marjus Šukausks, “mēs vēlamies, lai mūsu pircējs nopērk kvalitatīvu preci par labu cenu, tā, lai iegādātā prece viņam kalpo gana ilgi un lai pēc mūsu veikala apmeklējuma viņš nejustos vīlies. Tāpēc, pirms mūsu klients kaut ko izvēlas, mēs vienmēr viņam palīdzam ar labu padomu.”

Līdz pat decembra beigām lielai daļai “K Senukai” veikalos atrodamo preču periodiski būs atlaides 25% apmērā. Akciju ietvaros precēm piedāvātās atlaides ir pat 50 līdz 60% apmērā. Sagaidot Ziemassvētkus un gadumiju, pircējiem, iegriežoties kādā no “K Senukai” veikaliem, vienmēr būs iespējams nopirkt vērtīgu dāvanu ģimenes locekļiem par pieņemamu cenu.

“Esam padomājuši arī par pakalpojumiem. Mūsu veikalos iegādājoties, piemēram, veļasmašīnu vai ledusskapi, pircējam tiek piedāvāts bezprocentu līzings. Tas nozīmē, ka pircējs neko nepārmaksā.

Pasūtot preces mūsu internetveikalā, pircējs ietaupa laiku un var izvēlēties sev ērtāko saņemšanas veidu – ar piegādi uz mājām vai saņemt to tuvākajā veikalā.

Tāpat pircējam nav jādomā, kur atrast meistaru, kurš pieslēgs veļasmašīnu. Nopērkot durvis, nav jāgudro, kurš tās ieliks eņģēs. Papildus samaksājot nelielu summu, to ātri izdarīs mūsu meistari. Citos gadījumos papildu samaksa par šādu pakalpojumu pat netiek prasīta,” skaidro uzņēmuma pārstāvis, “cita starpā, mums ir arī savs dizaina speciālists, kurš veikala apmeklētājam bez maksas var vizuāli parādīt, kā izskatīsies viņa mājoklis pēc telpu remonta un labiekārtojuma.”

Vienmēr īpašas vairumtirdzniecības cenas un sortiments tiek piedāvāts uzņēmumiem, kas ir vadošais piedāvājums Baltijas reģionā.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Uzziņa
Lietuvas uzņēmums “Kesko Senukai” pašlaik pārvalda lielāko celtniecības un sadzīves preču veikalu tīklu Baltijas valstīs. “Kesko Senukai” pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā ietilpst 101 veikals Baltijas valstīs un vēl 20 OMA veikali Baltkrievijā. Visu veikalu modernizēšanā līdz 2020. gadam “Kesko Senukai” plāno ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro. Latvijā AS “Kesko Senukai Latvia” ir viens no lielākajiem būvmateriālu un mājas labiekārtošanas preču tirgotājiem.

Jau šogad visi agrākie “K-rauta” veikali Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Tukumā, Rēzeknē un Madonā tiks pārbūvēti un modernizēti, pārtopot par “K Senukai” veikaliem. Veikalu pārveidošanā un modernizēšanā no “K-rauta” par “K Senukai” ieguldīts 9,1 miljons eiro.

LA.lv