×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Kā 18. novembri nosvinēja latvieši Austrālijā un par ko viņiem ir žēl (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pa kuplo mākonīšu spraugām krita silti saules stari, klājot milzu tropu lapu klājumu ar spožu zeltaini dzirkstošu gaismu, uz zemes radot pustumsu. Mazā restorāniņā, kura sienas veidoja mūžamežs, 27 latvieši ar dzīvesbiedriem un ģimenēm bija pulcējušies, lai svinētu Latvijas Valsts 98.dzimšanas dienu Rīgas sadraudzības “māsu pilsētā” Kērnsā. Tālu no lielajiem latviešu centriem – Austrālijas ziemeļrietumos.

Ja tālā Latvija jau ir ziemas gaidās, tad šajā Austrālijas apvidū valda mūžīgā vasara.
Visapkārt palielajai Kērnsas pilsētai apvijusies eksotisku mūža mežu josla, ko vistuvāk varēja izbaudīt šajā restorāniņā, pilsētas vidū – botāniskā dārza apņemtiem. Nez, vai vēl kaut kur citur pasaulē šādā vidē atzīmēja mūsu valsts svētkus.

Tomēr lielākai daļai svinētāju domas klīda uz tālo Latviju, kuru ne visi savām acīm skatījuši.

Ik gadu svētku pusdienas organizēja un viesus ar vīnu cienāja vietējais Latvijas goda konsuls. Viņš arī klātesošajiem nodeva Latvijas valsts prezidenta sveicienus un atgādināja, ka Latvijā simtiem gadu eksistējušas valsts vienības – Livonijas Valsts un Kurzemes Hercogiste un vienīgi jaunākos laikos šīs zemes nonākušas Krievijas virskundzībā. Vēsture ir mūsu ne krievu pusē.

Pēc tam svētku viesi pavadīja patīkamu laiku atjaunojot, vecās pazīšanās vai arī izmantojot iespēju vienam ar otru iepazīstoties. Restorāns piedāvāja labu ēdienu klāstu, dodot klātesošiem izvēlēties ikkatram viņa līdzekļiem,gaumei un apetītei piemērotus uzkožamos. Arī laika apstākļi palika labvēligi, respektējot svinību vietu, novirzot draudošos lietus mākoņus pa apkārtceļiem.

Sarīkojumu beidzot daudzi vēl ilgāk pakavējās sarunās, kad galdi jau tukšojās. Žēl vienīgi, ka svētkus nekuplināja daži no Latvijas ieceļošajiem jaunieceļotājiem.

Aleksandrs Gārša

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Raksti labākā valodā citreiz!

  2. Daudz laimes, dārgie tautieši! Vienīgais mēs vairs nejutamies brivā Latvijā kopš E.S. Kārtējais marksistu savienības eksperiments..

    • ES. Marksistu savienība? Atbildēt

      Nē…. ES. Ir gluži kautkas cits. Marksistu savienības cilpā neviens no savas gribas savu galvu nebāza….. bet bēga no tās prom.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+