×
Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Jāzeps, Juzefa
Pirmdiena, 19. marts, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Kā 18. novembri nosvinēja latvieši Austrālijā un par ko viņiem ir žēl (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pa kuplo mākonīšu spraugām krita silti saules stari, klājot milzu tropu lapu klājumu ar spožu zeltaini dzirkstošu gaismu, uz zemes radot pustumsu. Mazā restorāniņā, kura sienas veidoja mūžamežs, 27 latvieši ar dzīvesbiedriem un ģimenēm bija pulcējušies, lai svinētu Latvijas Valsts 98.dzimšanas dienu Rīgas sadraudzības “māsu pilsētā” Kērnsā. Tālu no lielajiem latviešu centriem – Austrālijas ziemeļrietumos.

Ja tālā Latvija jau ir ziemas gaidās, tad šajā Austrālijas apvidū valda mūžīgā vasara.
Visapkārt palielajai Kērnsas pilsētai apvijusies eksotisku mūža mežu josla, ko vistuvāk varēja izbaudīt šajā restorāniņā, pilsētas vidū – botāniskā dārza apņemtiem. Nez, vai vēl kaut kur citur pasaulē šādā vidē atzīmēja mūsu valsts svētkus.

Tomēr lielākai daļai svinētāju domas klīda uz tālo Latviju, kuru ne visi savām acīm skatījuši.

Ik gadu svētku pusdienas organizēja un viesus ar vīnu cienāja vietējais Latvijas goda konsuls. Viņš arī klātesošajiem nodeva Latvijas valsts prezidenta sveicienus un atgādināja, ka Latvijā simtiem gadu eksistējušas valsts vienības – Livonijas Valsts un Kurzemes Hercogiste un vienīgi jaunākos laikos šīs zemes nonākušas Krievijas virskundzībā. Vēsture ir mūsu ne krievu pusē.

Pēc tam svētku viesi pavadīja patīkamu laiku atjaunojot, vecās pazīšanās vai arī izmantojot iespēju vienam ar otru iepazīstoties. Restorāns piedāvāja labu ēdienu klāstu, dodot klātesošiem izvēlēties ikkatram viņa līdzekļiem,gaumei un apetītei piemērotus uzkožamos. Arī laika apstākļi palika labvēligi, respektējot svinību vietu, novirzot draudošos lietus mākoņus pa apkārtceļiem.

Sarīkojumu beidzot daudzi vēl ilgāk pakavējās sarunās, kad galdi jau tukšojās. Žēl vienīgi, ka svētkus nekuplināja daži no Latvijas ieceļošajiem jaunieceļotājiem.

Aleksandrs Gārša

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Raksti labākā valodā citreiz!

  2. Daudz laimes, dārgie tautieši! Vienīgais mēs vairs nejutamies brivā Latvijā kopš E.S. Kārtējais marksistu savienības eksperiments..

    • ES. Marksistu savienība? Atbildēt

      Nē…. ES. Ir gluži kautkas cits. Marksistu savienības cilpā neviens no savas gribas savu galvu nebāza….. bet bēga no tās prom.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Dzīve kā limonāde garšīga…

Lai gan AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārstāvji uzsver, ka jaunais dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projekts, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, paredz samazināt 95% klientu dabasgāzes sadales cenu, uzņēmēji aprēķinājuši, ka izmaksas nevis samazināsies, bet palielināsies. Kopējo dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu veido mainīgā daļa un fiksētā daļa. AS “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane skaidroja, ka fiksētā maksa par gāzes izmantošanu – tā saucamā abonentmaksa – nepieciešama tāpēc, ka gāzes patēriņš Latvijā ir būtiski samazinājies, līdz ar to sadales sistēmas gāzesvadi, kas sākotnēji tika projektēti būtiski lielākām jaudām, patlaban netiek pilnībā noslogoti, vienlaikus tīkls ir jāuztur un jāatjauno.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+