Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Kā 18. novembri nosvinēja latvieši Austrālijā un par ko viņiem ir žēl (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pa kuplo mākonīšu spraugām krita silti saules stari, klājot milzu tropu lapu klājumu ar spožu zeltaini dzirkstošu gaismu, uz zemes radot pustumsu. Mazā restorāniņā, kura sienas veidoja mūžamežs, 27 latvieši ar dzīvesbiedriem un ģimenēm bija pulcējušies, lai svinētu Latvijas Valsts 98.dzimšanas dienu Rīgas sadraudzības “māsu pilsētā” Kērnsā. Tālu no lielajiem latviešu centriem – Austrālijas ziemeļrietumos.

Ja tālā Latvija jau ir ziemas gaidās, tad šajā Austrālijas apvidū valda mūžīgā vasara.
Visapkārt palielajai Kērnsas pilsētai apvijusies eksotisku mūža mežu josla, ko vistuvāk varēja izbaudīt šajā restorāniņā, pilsētas vidū – botāniskā dārza apņemtiem. Nez, vai vēl kaut kur citur pasaulē šādā vidē atzīmēja mūsu valsts svētkus.

Tomēr lielākai daļai svinētāju domas klīda uz tālo Latviju, kuru ne visi savām acīm skatījuši.

Ik gadu svētku pusdienas organizēja un viesus ar vīnu cienāja vietējais Latvijas goda konsuls. Viņš arī klātesošajiem nodeva Latvijas valsts prezidenta sveicienus un atgādināja, ka Latvijā simtiem gadu eksistējušas valsts vienības – Livonijas Valsts un Kurzemes Hercogiste un vienīgi jaunākos laikos šīs zemes nonākušas Krievijas virskundzībā. Vēsture ir mūsu ne krievu pusē.

Pēc tam svētku viesi pavadīja patīkamu laiku atjaunojot, vecās pazīšanās vai arī izmantojot iespēju vienam ar otru iepazīstoties. Restorāns piedāvāja labu ēdienu klāstu, dodot klātesošiem izvēlēties ikkatram viņa līdzekļiem,gaumei un apetītei piemērotus uzkožamos. Arī laika apstākļi palika labvēligi, respektējot svinību vietu, novirzot draudošos lietus mākoņus pa apkārtceļiem.

Sarīkojumu beidzot daudzi vēl ilgāk pakavējās sarunās, kad galdi jau tukšojās. Žēl vienīgi, ka svētkus nekuplināja daži no Latvijas ieceļošajiem jaunieceļotājiem.

Aleksandrs Gārša

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Raksti labākā valodā citreiz!

  2. Daudz laimes, dārgie tautieši! Vienīgais mēs vairs nejutamies brivā Latvijā kopš E.S. Kārtējais marksistu savienības eksperiments..

    • ES. Marksistu savienība? Atbildēt

      Nē…. ES. Ir gluži kautkas cits. Marksistu savienības cilpā neviens no savas gribas savu galvu nebāza….. bet bēga no tās prom.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (23)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Valsts pārvaldē grēkojušie nonāk “Latvijas gāzē”!

Bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kurai šo amatu nācās pamest, jo viņai netika pagarināta pielaide valsts noslēpumam, visticamāk, kļūs par “Latvijas gāzes” topošā meitasuzņēmuma “Gaso” valdes priekšsēdētāju, vēstīja Latvijas Televīzija.

“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis stāstīja, ka uz šo amatu esot vairāki kandidāti, bet reālākā esot tieši Pētersone-Godmane. Uzņēmumā “Latvijas gāze” (“LG”) darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki – bijušais premjers Aigars Kalvītis, viņa bijušais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš, bijušais ministrs Vinets Veldre, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Tieslietu ministrijas juristes, kuras gatavoja dokumentus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kādreiz strādājušais Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+