Mobilā versija
+15.7°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Kā 18. novembri nosvinēja latvieši Austrālijā un par ko viņiem ir žēl (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pa kuplo mākonīšu spraugām krita silti saules stari, klājot milzu tropu lapu klājumu ar spožu zeltaini dzirkstošu gaismu, uz zemes radot pustumsu. Mazā restorāniņā, kura sienas veidoja mūžamežs, 27 latvieši ar dzīvesbiedriem un ģimenēm bija pulcējušies, lai svinētu Latvijas Valsts 98.dzimšanas dienu Rīgas sadraudzības “māsu pilsētā” Kērnsā. Tālu no lielajiem latviešu centriem – Austrālijas ziemeļrietumos.

Ja tālā Latvija jau ir ziemas gaidās, tad šajā Austrālijas apvidū valda mūžīgā vasara.
Visapkārt palielajai Kērnsas pilsētai apvijusies eksotisku mūža mežu josla, ko vistuvāk varēja izbaudīt šajā restorāniņā, pilsētas vidū – botāniskā dārza apņemtiem. Nez, vai vēl kaut kur citur pasaulē šādā vidē atzīmēja mūsu valsts svētkus.

Tomēr lielākai daļai svinētāju domas klīda uz tālo Latviju, kuru ne visi savām acīm skatījuši.

Ik gadu svētku pusdienas organizēja un viesus ar vīnu cienāja vietējais Latvijas goda konsuls. Viņš arī klātesošajiem nodeva Latvijas valsts prezidenta sveicienus un atgādināja, ka Latvijā simtiem gadu eksistējušas valsts vienības – Livonijas Valsts un Kurzemes Hercogiste un vienīgi jaunākos laikos šīs zemes nonākušas Krievijas virskundzībā. Vēsture ir mūsu ne krievu pusē.

Pēc tam svētku viesi pavadīja patīkamu laiku atjaunojot, vecās pazīšanās vai arī izmantojot iespēju vienam ar otru iepazīstoties. Restorāns piedāvāja labu ēdienu klāstu, dodot klātesošiem izvēlēties ikkatram viņa līdzekļiem,gaumei un apetītei piemērotus uzkožamos. Arī laika apstākļi palika labvēligi, respektējot svinību vietu, novirzot draudošos lietus mākoņus pa apkārtceļiem.

Sarīkojumu beidzot daudzi vēl ilgāk pakavējās sarunās, kad galdi jau tukšojās. Žēl vienīgi, ka svētkus nekuplināja daži no Latvijas ieceļošajiem jaunieceļotājiem.

Aleksandrs Gārša

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Raksti labākā valodā citreiz!

  2. Daudz laimes, dārgie tautieši! Vienīgais mēs vairs nejutamies brivā Latvijā kopš E.S. Kārtējais marksistu savienības eksperiments..

    • ES. Marksistu savienība? Atbildēt

      Nē…. ES. Ir gluži kautkas cits. Marksistu savienības cilpā neviens no savas gribas savu galvu nebāza….. bet bēga no tās prom.

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. “Dzeriet zāles un balsojiet par mums!”

Daugavpils pilsētas dome Zāļu valsts aģentūrā izrādījusi interesi par pašvaldības aptiekas atvēršanu. Lai gan Daugavpilī patlaban jau ir 38 aptiekas, kas pēc normatīviem ir divreiz vairāk, nekā nepieciešams uz iedzīvotāju skaitu, tomēr pilsētas dome uzskata, ka pašreizējā situācija nenodrošina atbilstošu veselības aprūpes pieejamību. Pirms pašvaldību vēlēšanām viens no tagadējā Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) priekšvēlēšanu solījumiem bija nodrošināt iedzīvotājiem lētākus medikamentus, šim nolūkam izveidojot pašvaldības aptiekas, kur medikamenti tiktu tirgoti ar minimālu uzcenojumu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Agris Liepiņš: Prezidents "pavilksies"? (6)Spontānajam niknumam par oligarhu visatļautību trūkst racionāla līdzsvara, kaut nelielu daļu kauna vajadzētu uzņemties arī vēlētājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+