×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Kā aizbaidīt?

zalktis2

Piemājas dārzā uzradušās čūskas. Tās ir pelēki brūnā krāsā, uz galvas (gandrīz pa visu galvu) – lieli, balti pusmēneši, bet sānos – plāns raksts, it kā būtu uzzīmētas ribas. Vai tie varētu būt zalkši? Vai šīs čūskas mēdz turēties baros? No cilvēka nebaidās. Kā tās aizbaidīt? 
Beķeris Limbažu novadā

 

Tie noteikti ir zalkši – lielākās Latvijā sastopamās čūskas. Tieši pēc raksturīgajem bāli dzeltenajiem plankumiem pie pakauša parasto zalkti var atšķirt no citām čūskām. Zalktis nav indīgs dzīvnieks, taču, rokās paņemts, no anālās atveres var izdalīt smirdīgu šķidrumu. Lielākoties pārtiek no abiniekiem, ķer arī zivis, retāk grauzējus.

Lai gan zalkši nav bara dzīvnieki, vietās, kur ir sevišķi labi apstākļi dzīvošanai, tie var pulcēties lielākā skaitā. Rāpuļu un abinieku pētnieks Andris Čeirāns pie tādām pieskaita arī komposta un kūtsmēslu kaudzes dārzos, kur zalkšu mammām ir piemērota vieta olu dēšanai.

Zalkši nav bīstami cilvēkam. Tos ir interesanti vērot, daži pat piebaro ar reņģēm. Ja tomēr vēlas zalkšus aizbaidīt, Latgales zoodārza direktors, bioloģijas doktors Mihails Pupiņš iesaka tos traucēt un biedēt ik pēc pusstundas. Tad viņi paši dosies meklēt kādu mierīgāku vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+