×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Kā Andris Bērziņš sevi apliecinājis prezidenta amatā?

berzins_leta10

Valdis Gerasimovs Rēzeknes novadā: “Uz kopējā emociju viļņa pēc Valda Zatlera izsludinātās Saeimas atlaišanas un cīņas ar oligarhiem Andra Bērziņa ievēlēšanu par prezidentu pat nosodīju.

 

Taču, vērojot viņa līdzšinējo darbu prezidenta amatā, jāatzīst, ka viņš ar laiku varētu manās acīs ierindoties pat otrā labākā līdzšinējā prezidenta vietā – pēc Vairas Vīķes-Freibergas. Protams, Valda Zatlera lēmums par Saeimas atlaišanu bija pareizs, lietderīgs un nākotnē tā nozīmīgums vēl pieaugs, taču kopumā kā prezidents man viņš tomēr šķita pārlieku bāls. Ja arī Andris Bērziņš spēs pieņemt kādu tikpat nozīmīgu lēmumu ar tālejošām sekām, lai Latviju atbrīvotu no korupcijas un zagšanas jūga, viņš varētu savu vārdu Latvijas vēsturē ierakstīt zelta burtiem.”

Austra Graņica Alūksnes novadā: “Andra Bērziņa darbu pirmajā gadā prezidenta amatā vērtēju ļoti atzinīgi, jo viņš jau paspējis paust stingru nostāju vairākos nozīmīgos jautājumos. Lielāko cieņu manās acīs prezidents iemantoja ar to, ka nešaubīgi iestājās to cilvēku rindās, kas bija pret krievu kā otro Latvijas valsts valodu. Atliek vienīgi cerēt, ka, tāpat kā līdz šim viņš atteicies no savas algas un gaudojošajām sirēnām, Andris Bērziņš atsacīsies arī no limuzīna un smalkā dzīvokļa, ko viņam piešķirs pēc prezidentūras. Taču vēl bez šādiem simboliskiem soļiem turpmāk viņam jāspēj arī dot savu ieguldījumu Latvijas ekonomikas atkopšanā no krīzes. Domāju, viņš kā bijušais bankas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents ir pietiekami zinošs, lai to spētu.”

Anna Vanaga Rīgā: “Man Andra Bērziņa līdzšinējā darbība prezidenta amatā šķiet nepārliecinoša. Viņa uzrunas, tā vietā lai iedvesmotu, līdz šim bijušas sausas un garlaicīgas. Arī intervijās viņš runā izvairīgi, tukši un nekoptā latviešu valodā. Turklāt, ņemot vērā viņa iepriekšējo darbību bankās un citās finanšu struktūrās, uzskatu, ka viņš ir līdzvainīgs pie ekonomiskās krīzes Latvijā. Viņš pēdējā gada laikā izmantojis katru iespēju sava tēla spodrināšanai, un tādu nav bijis maz. Spilgtākais piemērs bija ar referendumu par krievu kā otru valsts valodu – sākumā viņš izteicās, ka balsot neies, un tikai vēlāk apķērās, ka jāpauž stingra nostāja šajā jautājumā, lai iemantotu vismaz kādu cieņu tautas acīs. Arī atteikšanās no prezidenta algas par labu skolām, manuprāt, viņa finansiālajā situācijā ir lēta atpirkšanās. Turpretī nozīmīgu ieguldījumu Latvijas ekonomikas atkopšanā viņš nav devis, kaut arī zināšanu, kā tas darāms, viņam būtu jāpietiek. Nedomāju, ka dakteris Valdis Zatlers, turpinot pildīt prezidenta pienākumus, būtu spējis izdarīt kaut ko labāk, bet noteikti arī ne sliktāk.”

 

Uzziņa

* Andris Bērziņš Valsts prezidenta amatā stājās pagājušā gada 8. jūlijā. Viņš ir septītais Saeimas ievēlētais Valsts prezidents Latvijas vēsturē un ceturtais kopš neatkarības atjaunošanas.

* Pašlaik 39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju par piemērotāko Valsts prezidenta amatam uzskata Andri Bērziņu, bet 12% cilvēku priekšroku dotu Valdim Zatleram. Turpretī 2% pārliecināti, ka ne An­dris Bērziņš, ne Valdis Zatlers nebūtu piemēroti Valsts prezidenta amata kandidāti.

* Spontāni par piemērotākiem Valsts prezidenta amatam, ja šobrīd tas būtu jāizvēlas, nosauc citus kandidātus: 4% min Vairu Vīķi-Freibergu, 3% – Ingunu Sudrabu, 2% – Nilu Ušakovu, 1% – Aivaru Lembergu.

Avots: TNS

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+