×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kā ar Straujumas kursu (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Kad mūsu avīzes redakcijā uzzinājām par prezidenta Bērziņa izvēli, žurnālisti, kas Straujumas k-dzi zina un viņas darba stilu iepazinuši ne vienu vien gadu, nosprieda, ka prezidenta izvēle bijusi pareiza, loģiska. Jo īpaši apstākļos, kad Ministru kabineta vadībai jāsameklē vadonis no pašu tā locekļus vidus. Straujumas k-dze, pēc piedzīvojušu avīžnieku vērtējuma, arī ir piedzīvojusi, prasmīga un komunikabla vadītāja. Neko sliktu jau nevar teikt arī par Pabrika k-gu, bet viņš, zināt, ir drusciņ par daudz eiro-amerikānisks. Tātad valdības komplektēšanas turpmākā norise, manuprāt, varētu itin veikli risināties, ja ne daži āķīši. Kādi tie?

Televīziju rādītajā smaidīgajā atmosfērā, kad visi jutās labi, kad viss jau bija sarunāts un jaunā valdības vadone pauda, ka turpināšoties Dombrovska līnija, un to izteica, pašam demisionējušajam kungam klātesot, kaut kas no notiekošā sāka šķist neīsts. Ja jau viss tāpat vien negrozāmā un negrozīgā līnijā turpināsies, kādēļ Valdim Dombrovskim pēkšņi kļuva neiespējami turpināt vadīšanu? Ja jau viss (tas ir, “Vienotības” līnija) tāpat vien turpināsies, kāpēc tik smaidīgi šajā sabiedrībā grozās vēl nupat par šantāžistiem un ultimātu cēlājiem apsaukātie nacionālisti? Vai tie būtu iesaldējuši visas savas principiālās prasības (tādu noteikumu savai līdzdalībai valdībā ne tik sen nosauca “Saskaņas centrs”) līdz labākiem laikiem? Vēl ir arī citi jautājumi, par kuriem skaidra atbilde būtu jāzina tiem, uz kuru balsīm cer šī t. s. labējā koalīcija tuvojošās Eiroparlamenta un Saeimas vēlēšanās. Piemēram, vai Straujumas kundze ap sevi saglabās iepriekšējā valdības vadītāja apkārtni jeb “ēnu kabinetu”, kura, kā man šķiet, atbildības dēļ valdība cieta politiskas sakāves – kaut vai t. s. sabiedriskās izmeklēšanas komisijas projekta izgāšanos. Vēl lielākā mērā šāda atbildība attiecināma uz stāvokli, kāds ne vien radies, bet arī radīts ap notikumiem korupcijas apkarošanas iestādē, kur nenoturējās neiejaucies pats V. Dombrovskis, atklāti nostādamies vienas konfliktējošās puses labā, atceļot KNAB vadītāja rīkojumu par J. Strīķi. Nu viss nesmukums KNAB tiek pamests L. Straujumai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. LA lasiitaajai Aijai Atbildēt

  Juusu naivums pat simpatizee 😉 Esam dziljaa, dziljaa bedree – taapeec, ka esam naivi, bet, varbuut, infantilaas ameebas, kas ljaava sevi muljkjot 23 gadu garumaa?

 2. Ministru prezidentam bija jāpanāk, lai Juta Striķe vadītu KNABu un ne tāds puskoka lecējs. Tieši ar Jutas stubfro roku simulanats un spekulants ar Hiti nokāluva aiz redtēm kur viānma un līdzīgiem vieta. Tikia tūļas no prokuratūras un tiesas neļāva Jutai Sytrīķei pielikt punktu. Tagad viņa ir oligarhu atriebības upuris. Grūti ticēt, ka Straujumas kundzei pietiks gribas nolikt tādus puskikalecējsu a la strelčonoks pe īsta darba.

 3. Nu redz, kur Straujumas pirmā izgāšanās! Viņai Bērziņš bija skaidri un gaiši pateicis, ka dari kā gribi, bet iekšlietās paliek Kozlovskis. Laikam viens pensis nesaprata otru pensi un tantuks gribēja parādīt savu iniciatīvu, kura beidzās ar Prezidenta atgādinājumu kurš te ir saimnieks. Nekas jau labs gaidāms nav, labi ka tas viss uz 8-9 mēnešiem.

 4. Dombrovska nosprausto kursu mēs jau izbaudījām! Tajā nebija paredzēta pat Straujumas rosinātā PVN samazināšana pārtikai! Pensiju piemaksas samazināšana gan! Nepaspēja! Tāpat,kā atjaunot padomes valsts uzņēmumos,ko plānoja EM!

 5. LA lasītāja Aija Atbildēt

  Labdien!Nespēju noturēties, neizsakot savu viedokli, lai gan esmu tikai parasts mirstīgais cilvēks no tautas.Noskatījos vakar Sastrēgumstundu,šorīt izlasīju avīzē rakstu par jauno valdību!Mani iespaidi ir sekojoši,šķiet,Staujumas k -dzei visa kā šķiet pārāk daudz un viss priekš viņas rit pārāk strauji,gan prasība pēc jaunas valdības, gan veicamie uzdevumi,gan atbildes uz paredzētiem un neparedzētiem jaitājumiem!TV viņa atstāja nepārliecinošu par sevi iespaidu.Bet galvenais, par ko gribēju izteikt savu viedokli,uz ko mani iedrošināja arī vakar raidījumā izteiktais,-kāpēc ir jākavē laiks un enerģija meklējot jaunu MK kabineta sastāvu???Tiktikko ir bijis tik daudz iesāktu darbu,kam vajag turpinājumu,un ko vislabāk var veikt tikai iesāktie ministri,vienalga, vai viduvēji vai izcili!Man pat šķiet grēks,meklēt maiņu A.Vilkam,Kozlovskim,tāpat ĀM,LM un vēl citiem.Plašsaziņas līdzekļos jau pavīd tādu izbijušo ministru uzvārdi, kuri bija klāt pie mūsu valsts stūres pavisam sliktajos laikos!no tā tiešām kļūst bail.Ja nebija iespējams pielūgties,lai V.Dombrovskis tomēr novada šo valdību līdz vēlēšanām,tad vajadzētu būt vismaz tik daudz veselajam saprātam,lai mūs atkal neiegrūstu atpakaļ bedrē!!!Mēs taču visi ceram un gribam, lai mūsu labklājība pieaugtu,lai mēs spētu dzīvot pārticīgu un cilvēka cienīgu dzīvi.Un vēl, -māc bažas,vai nepaliks novārtā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana,vai atradīsies kāds, kam tomēr nāksies nest atbildību par šo drausmīgo traģēdiju???Un vēl,vai mēs -tauta un nākošā valdība pratīsim pateikt cienīgu un pelnītu paldies V.Dombrovskim un A.Vilkam par ieguldīto darbu, nerviem,atņemto laiku ģimenei un sev,izvelkot valsti no krīzes un cenšoties kaut lēnām,bet atgriezt mūs normālā dzīvē!!!Kaut nu pārējo politiķu veselais saprāts neļautu to visu sabojāt!!!Mans vēlējums,-ļaut strādāt visiem esošajiem ministriem līdz vēlēšanām,aizpildot tikai ZM krēslu, atrast šajā laikā V.Dombrovskim cienīgu amatu un turpināt visus iesāktos darbus, netērējot laiku un spēku nevajadzīgos meklējumos,vienalga,kāda arī nebūtu politiskā aritmētika”!

 6. Biedrs Staļins vienmēr uzsvēra ,ka turpina biedra Ļeņina politiku ,bet tas netraucēja atbrīvoties no visiem Ļeņina līdzgaitniekiem ,protams varmācīgā veidā.

 7. Miglaini izteikumi par sagaidāmo elli.

 8. Jocīgs ministru piedāvājums.

 9. Vilku valdībā obligāti.

 10. Lainu kurss kāds, bet ja nemainīsies, tad jau Latvijā arī nekas nemainīsies.

 11. Pēc vakardienas raidījuma radās šaubas par Straujumas neatkarību.Nav skaidrs ,kāpēc jāmaina visi ministri pat tad,ja labi strādājuši.Kamēr iešūposies,jau vēlēšanas .Atkal viss no sākuma.Un tā visu laiku mīņājamies uz vietas un pat ejam atpakaļ.Kur tagad nolīdis prezidents ,kurš pieprasīja darba spējīgu valdību???

 12. Vakardienas Sastrēgumstundā bija jūtams, ka ģenerālprokurors attiecībā uz KNAB mēģina ieslēgt atpakaļātrumu. Ja Strīķe vinnēs ECT, kurš maksās. Valsts vai konkrētās amatpersonas?

Draugiem Facebook Twitter Google+