×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Kā ārstē veģetatīvo distoniju? ATBILD neiroloģe

relaks

Uz Jūsu jautājumiem atbild klīnikas “Headline” un SIA “DaiMed” neiroloģe Sandra Vestermane.

Līdz 30. aprīlim varat uzdot jautājumu ŠEIT.

 

Ko jūs ieteiktu veģetatīvas distonijas ārstēšanai? Man gan nav oficiala apstiprinājuma par to, bet pēc pazīmēn, pateica, ka VD.

Otrs jautājums: pēc Magn. rezonanses rezultātiem, man ir sašaurināti asinsvadi viena kakla pusē, un daktere man pateica (ar humoru), ka man esot smadzeņu atrofija sākusies…… un tas ir viss.. Ieteica dzert Tanakan… Bet vai tas ir viss. Pieminēšu, ka tajā pusē es ari prakstiksi ar ausi nedzirdu… Ko Jūs varētu ieteikt?

 

1. Veģetatīvas distonijas ārstēšanai ir vairākas iespējas – gan ar medikamentiem, gan relaksējošām procedūrām, dzīvesveida un uztveres maiņu. Ļoti vērtīgi būtu apgūt dažādas paškontroles, pašiedvesmas, relaksācijas metodes, kuras var izmantot ilgtermiņā un bez blakus efektiem (atšķirībā no medikamentiem).

2. Ja ir sašaurināti asinsvadi vienā pusē, tad ir iespējami divi varianti: a) vai nu tā ir iedzimta anatomiska īpatnība, tāds/a esat piedzimis/usi un varat mierīgi dzīvot, b) vai arī asinsvadi sašaurināti aterosklerozes rezultātā (bet svarīgi zināt Jūsu vecumu un blakus saslimšanas). Ja tā ir ateroskleroze – tad jāveic noteikti papildus izmeklējumi, un ārstniecības pasākumi, jākontrolē asinsvadu diametrs dinamikā, u.c.

Ieteikums – apmeklēt neirologu, lai precizētu stāvokļa nopietnību un ārstēšanas iespējas, ja tāda būtu nepieciešama.

3.Dzirdes zudumam arī var būt dažādi iemesli – gan saistīti, gan nesaistīti ar asinsvadiem. Te svarīgi zināt, cik sen, cik strauji, kādos apstākļos ir pasliktinājusie s dzirde? Vai ir papildus simptomi – piemēram, troksnis ausīs vai līdzsvara traucējumi? Tādēļ ieteiktu veikt audiogrammu un apmeklēt otorinolaringol ogu, lai precizētu dzirdes zuduma iemeslus un noskaidrotu ārstēšanas iespējas.

 

Lasi citas dr. Vestermanes atbildes:

Pēc skaistumkopšanas procedūras – komplikācija?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+