×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Kā ārstēties, ja ir sāpes ceļa locītavā. ATBILDE uz LA.LV lasītāja jautājumu

rehabilitacija

LA.LV lasītāja jautā: “Man jau kādu laiku ir sāpes ceļa locītavā. Tika veiks magnētiskā rezonanse. Mediālā meniska mugurējā ragā samērā perifērs slīps bojājums, izejošs tibiālā virsmā, kurš aiziet līdz meniska saknes rajonam. Meniska saknes rajonā parciāls radiāls bojājums un centrāli no meniska saknes arī meniska cista apm.0.7cm diam.

Ko tas viss nozīmētu un ar ko man rēķināties. Varbūt jārēķinās ar operāciju? Pie traumatologa ortopēda pieraksts tikai jūnijā!”

 

Atbild fizikālās un rehabilitācijas ārste Anita Vītoliņa: “Žēl, ka nav zināms, vai problēma ir traumas rezultāts, deģeneratīvas izmaiņas, mehāniska nolietošanās meniskam (ietekmē liekais svars, lielas slodzes uz kājām, nepareizs noslogojums uz pēdām u.t.t.), pacienta vecums.

Tas nozīmē, ka cilvēkam jādodas uz konsultāciju pie rehabilitologa, lai izvērtētu, kas turpmāk būtu darāms, lai ceļa locītavu stabilizētu, lai uzlabotu trofiku ceļa locītavas struktūrās, sekmētu reparācijas procesus. Jākoriģē cēloņi, kas radījuši šādas izmaiņas locītavā u.t.t.

Runājot par operāciju, vispirms jāizvērtē, kas darāms, lai  konservatīvā veidā ārstētu ceļa locītavu.  Jo arsenāls, lai to darītu, ir plašs, vismaz rehabilitācijā.

Neredzot cilvēku nevaru pateikt, vai viņš nonāks līdz operācijai ( ja pats nevēlas operāciju ).”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+