Veselam
Bērni

Kā atpazīt bērnu un pusaudžu pašnāvniecisku uzvedību. Notiks konference 16

Foto – Shutterstock.com

Piektdien, 8. novembrī, viesnīcā „Islande Hotel” notiks bērnu un pusaudžu pašnāvību problēmai veltīta konference. Konferences mērķis ir kopā ar jomas profesionāļiem apzināt situāciju, meklējot efektīvus risinājumus problēmas risināšanai.

Konferencē tiks runāts par bērnu un pusaudžu pašnāvību un pašnāvnieciskās uzvedības izplatību un tendencēm, bērnu psihoemocionālajām problēmām un pašnāvības riska faktoriem, bērnu un pusaudžu krīzes reakcijām un to atpazīšanu, esošajiem un potenciālajiem politikas un praktiskajiem risinājumiem bērnu un pusaudžu garīgās veselības uzlabošanai un pašnāvību profilaksei, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Pašnāvības un pašnāvnieciska uzvedība ir vieni no būtiskākajiem bērnu un pusaudžu psihoemocionālās labklājības indikatoriem – pēdējo desmit gadu laikā Latvija pašnāvībās zaudējusi 65 bērnu dzīvības.

Vēl daudzas reizes lielāks ir to bērnu un pusaudžu skaits, kuri par pašnāvību domājuši vai mēģinājuši to izdarīt, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis.

Konferenci organizē SPKC sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecību Latvijā un Veselības ministriju (VM).

Konferences mērķauditorija ir pašvaldību kontaktpersonas veselības veicināšanas jautājumos, skolu pārstāvji, psihiatri, psihoterapeiti, psihologi, nozares eksperti, politikas veidotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Ņemot vērā bērnu un pusaudžu pašnāvību problēmas aktualitāti, SPKC ir sagatavojis PVO informatīvā materiāla skolotājiem un citiem skolu darbiniekiem „Pašnāvību novēršana” tulkojumu latviešu valodā, kas būs pieejams konferences dalībniekiem. Materiālā ietverta plaša informācija par riska un aizsargājošajiem faktoriem bērniem un pusaudžiem saistībā ar pašnāvībām un pašnāvniecisko uzvedību, kā arī citi jautājumi, kas var būt noderīgi ne tikai skolu personālam, bet arī citām speciālistu grupām, kas interesējas par pašnāvību problemātiku un profilakses virzieniem.

LA.lv