Praktiski
Dārzs

Kā audzēt tā saucamās ziloņa ausis jeb lakstaugu kolokāziju0

Foto – Shutterstock

“Mani interesē, kas tas par tropu augu – taro, ko var iegādāties dārzkopības veikalos?” LIGITA SIGULDĀ

Taro (Colocasia esculenta) jeb kolokāzija, saukta arī par ziloņa ausīm, ir sala neizturīgs lakstaugs, kas var pārsniegt 1 m augstumu, bet lapotnes diametrs ir 60–70 cm. Taro ir sena Indijas un Ēģiptes kultūra. Augs ir strauji augošs, tā lapas izskatās pēc kallām. Šķirnes ir ļoti daudzveidīgas – ar lielām, tumši zaļām vai zaļi violetām lapām garos kātos. Prāvos bumbuļus uzturā lieto termiski apstrādātus. Arī jaunie dzinumi un lapas ir ēdami. Tos var lietot tāpat kā citus zaļumus. No bumbuļiem iegūst miltus.

Taro ir tropisko un subtropisko apgabalu augi, kuru augšanai un attīstībai vajadzīga +21…+27 °C temperatūra un vismaz 75% gaisa mitruma. Pie mums tos var audzēt puķu podos, toveros, novietotus aizvējā.

Taro ir īsās dienas augi, kas piemēroti 12 stundu dienas garumam. Tie reti kad zied. Augiem nepieciešama mitra augsne, jo tie ir jutīgi pret ūdens trūkumu. Augsnei jābūt bagātai ar oganiskajām vielām (pH 5,5–6,6).

Taro sēklas ir reti pieejamas, biežāk augus pavairo ar bumbuļiem. Tie ir mitrumprasīgi, tādēļ, lai novāktu labu ražu, nepieciešama regulāra laistīšana un mēslošana.

Saistītie raksti
LA.lv