×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Kā “austriešu nabagmāja” kļuva par Vulkānzemi. Saruna ar Feldbahas mēru Jozefu Oberu (1)

Foto - Kristiāns ŠtroblsFoto - Kristiāns Štrobls

Pastaiga pa Austrijas pilsētu Feldbahu tās mēra Jozefa Obera pavadībā rada atmosfēru, kurai sākumā grūti noticēt. Ikviens pretimnācējs atplaukst siltā smaidā kā savu mīļo balto pasaku ķēniņu vaigā raugot. Tas piesardzīgi liek domāt par to, kad gaidāmas nākamās vēlēšanas un kas pirms tām tiek izdalīts, taču nepārspīlētā sirsnība, ar kādu Obers vēršas pie katra satiktā iedzīvotāja, ļauj vieglāk saprast šo neierasto paļāvības pilno siltumu starp politiķi un vismaz sastaptajiem vēlētājiem.

Obers šo siltumu gadu gaitā apzināti radījis ne vien komunikācijā ar sabiedrību, bet arī pašos cilvēkos, dibinot Feldbahu un Štīrijas Vulkānzemi, kas ar veiksmīgas reģionālās attīstības politikas palīdzību pacēla pašapziņu kādreiz īpaši zema prestiža reģionam un tā 85 900 iedzīvotājiem.

Vulkānzemē apvienotas 67 pašvaldības 990 km2 platībā, kas tagad sadalītas astoņos apakšreģionos. Obers austriešu presē bieži minēts kā šā “reģiona attīstības motors”.

Vulkānzemieši viesmīlīgi iepazīstina ar senām kultūras tradīciju takām, kas ved ap un pār 2 – 17 miljonus gadu vecajām vulkānu paliekām. Vietējie lepojas arī ar saviem nākotnes plāniem, piemēram, līdz 2025. gadam reģions apņēmies sasniegt enerģijas autarķiju*.

Feldbahā līdz 2020. gadam plānots atvērt modernās pedagoģijas skolu, kurā mācību priekšmeti netiek atsevišķi izdalīti – līdzīgi Somijas paraugam. Feldbahas aptuveni 13 300 iedzīvotāju vidū patvērumu raduši arī 150 bēgļi un turku–kurdu minoritāte, kuras vecāka gadagājuma pārstāvju integrācija nevedas tik raiti, kā gribētos, taču Obers paliek optimistisks.

No 2000. līdz 2015. gadam Feldbahas mērs pildīja arī Štīrijas landtāga deputāta pienākumus, taču tagad nolēmis nodoties tālākai Feldbahas un Vulkānzemes attīstībai, kā arī iedzīvotāju savstarpējas sirsnības, pašcieņas un mīlestības pret dzimto reģionu veicināšanai. Par to, kā viņam tas līdz šim izdevies, Austrijas Tautas partijas politiķis labprāt stāsta ne vien Vīnes universitātes studentiem, interesentiem īpašos reģionu attīstības kursos, bet arī “LA”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijas lauku sapnis…

Draugiem Facebook Twitter Google+