Sports

Kā Biedriņa soda metieni 16

foto: AP

Ceturtdiena Latvijas sporta līdzjutējiem sagādāja lielāko vilšanos – Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs uz starta stājās trīs, kā šķita, reāli medaļu pretendenti. Bet neviens tai pat nespēja pietuvoties.

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs savu titulu atdeva bez īstas cīņas. Viņš bija zaudējis jau pirms starta šāviena – zināja, ka trasē ir vieta, ar kuru netiek galā, un to arī varēja redzēt no malas – uz otrās pumpas citi aizbrauca, latvietis praktiski apstājās. Konkurentu kritienu rezultātā gandrīz tomēr iekļuva pusfinālā, taču objektīvi nebija gatavs nekam lielam. Vai nu pirmais vai pēdējais – kā vēsta viņa numurs (81). Šoreiz līdz pirmajam bija tālu.

Grūti spriest, kā tā var būt, ka tādas raudzes sportists netiek galā ar vienu pumpu. Tādas karjerā bijis tūkstošiem. Turklāt, ja Rubenē uzceltajā Rio trases kopijā to varēja atstrādāt līdz nelabumam. Vējš, varbūt par kādu grādu cits slīpums – kāda tam nozīme, ne jau čaiņiki brauc olimpiskajās spēlēs. Taču galva ir īpašs mehānisms – kā Andris Biedriņš, nopelnījis daudzmiljonu līgumu, varēja lādēt garām soda metienus? Vienu pēc otra, vienu pēc otra. Māris intervijā atzinis, ka pie psihologa nav gājis. Tika galā ar lielo spriedzi pirms Londonas un cerēja, ka tiks galā arī tagad ar krietni mazāku problēmu. Netika. Varbūt vajadzēja palīdzību no malas. Bet tas jau no sērijas kā būtu, ja būtu…

Pirms olimpiskajām spēlēm Štrombergs pieļāva, ka vēl turpinās startēt līdz nākamā gada pasaules čempionātam, kas notiks ASV. Trenera Ivo Lakuča šā rīta ieraksts “Facebook” profilā liek domāt, ka Māris tomēr varētu būt izlēmis jau tagad likt punktu. It kā nepatīkami, ja izcils sportists aiziet ar tik bēdīgu rezultātu, tomēr tā ir tikai viena darvas karote lielajā, paša veidotajā medus mucā. Paldies par to.

Saistītie raksti

Šķēpa mešanā kārtējo reizi pierādījās, ka tā ir ļoti neprognozējama disciplīna. Galvenās favorītes piekāpās jaunajai horvātietei Sārai Kolakai. Madara Palameika no sava sezonas labākā rezultāta atpalika vairāk kā par pieciem metriem. Esot bijušas mīkstas kājas. Tāpat kā Zigismundam Sirmajam dienu iepriekš. Arī tas daļēji droši vien ir spriedzes dēļ. Diemžēl kārtējo reizi lielajos startos viņai neizdodas tālākie metieni.

Anastasija Grigorjeva ļoti cerēja nokļūt uz pjedestāla, tomēr sagatavotība pievīla. Varbūt trenera maiņa tomēr nav nākusi par labu. Lai gan citu variantu jau nebija. Pavasarī Eiropas čempionātā Rīgā daugavpiliete zeltu gandrīz pazaudēja vienā stilā, un šeit gandarījuma turnīrā pievīla tieši tas pats. Acīmredzot savus mīnusus sportiste nespēja notušēt, bet plusu nebija tik daudz.

LA.lv