×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Kā cīnīties ar žurkām? (2)

rat2

Lai gan ir daudzi indivīdi, kas žurkas mīl, tur mājās un pat ar tām uz pleca pastaigājas, lielākā daļa cilvēku no šī grauzēja tomēr izvairās.

 

Žurkas ir gudras, agresīvas, izturīgas, rijīgas un atriebīgas fūrijas, kuras ātri piesaka savas līdztiesības uz māju. Tās sagrauž ne tikai koku un citus mīkstus materiālus, bet nesmādē arī alumīniju, svinu un pat betonu. Tās sienu siltumizolācijā ierīko sazarotu žurku ciema eju un midzeņu tīklu, nosprosto arī ventilāciju un, nesaprotamas kāres vadītas, sagrauž pat elektrības un sakaru vadus, pa reizei izraisot kādu ugunsgrēku.

Ja mājokli ir iecienījušas pelēkās žurkas, rudeņos tām labprāt piebiedrojas arī brūnās māsas. Viešņas reti kad no ārpuses speciāli cenšas ielauzties. Tās ir saprātīgas un racionālas, meklē, kur laipnais saimnieks atstājis kādu spraudziņu. Žurka taču nezina, ka tā nav viņai domāta: uzrāpjas pa sienu un redz atvērtu logu vai siltinājuma slāni – omulīga ziemošana nodrošināta!

Lai māju aizsargātu no nelūgtajām viešņām, var līdzēt tikai izturīgs metāla siets. Ar to nosedz ventilācijas lūkas zem grīdas vai pagrabā, zem jumta un visas citas iespējamās vietas, kur tām ceļš ir vaļā. Vieglāk no žurkām izvairīties, kā arī tās patriekt, ja saimnieka mīlulis ir ņiprs foksterjers vai mincis, arī sesks un pat ezis!

Ja žurkas tomēr aizsardzības līniju jau pārrāvušas, nelielā ģimenes mājā ar tām var cīnīties pašu spēkiem, nepieaicinot profesionāļus. Tātad inde vai lamatas? Ar indi rūpīgi jāievēro instrukcijas, vienmēr jāpārliecinās, vai to nepagaršos arī mājas mīluļi.

Modernās indes ļauj izvairīties no gadījumiem, kad žurka nobeidzas zem grīdas un nejauki smako. Dažas rada vēlmi vien padzerties un tāpēc ātrāk pamest ēkas, citas veicina strauju mirušo dzīvnieku mumificēšanos. Piedevām par indēšanu žurkas gauži apvainojas un reti kad atgriežas.

Visdrošāk tomēr izmantot profesionāla atžurkotāja pakalpojumus, jo tas prot izvēlēties labāko grauzēju apkarošanas metodi. Viņš ēsmu liek vietās, kur tie tiešām mēdz uzturēties, izpētot atstātās pēdas un ekskrementus. Reizēm grauzēju likvidēšanai vajadzīgi vairāki indēšanas cikli.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tik tiešā lielāku mēslu neesmu lasījis, tikpat labi Jūs varējā uzrakstīt tikai vienu teikumu – IZSAUCIET ATŽURKOTĀJU !!!

  2. Raksts ir pilnigs fufelis,jo kaki baidas no zurkam,ar suniem zurkas biezi sadraudzejas,ezis parak dumjs dzivnieks,zurka vienmer strategiska.Indes varbut nogalinas tikai vienu ,tacu ne visas,Idiotiem domats raksts un haltura! – 100 % punktu par so rakstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+