×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Kā darināt gredzenu

pasurokgat-ak

Pavasarī, kad rokās vairs nav jāvelk cimdi, varam atkal sākt rotāties un pirkstā uzvilkt tērpam pieskaņotu skaistu gredzenu. Kā izgatavot ne pārāk sarežģītu gredzena variantu, stāsta rokdarbniece Sandra Cukermane (www.meistardarbs.lv).

 

Skaties darināšanu FOTOGRĀFIJĀS soli pa solim ŠEIT.

Viņas darbdiena rit Rīgas domes Izglītības departamentā, bet vakaros un brīvdienās Sandra aizrautīgi izgatavo skaistas matu sprādzes, greznas brošiņas un gredzenus, šuj somas, veido dabiskās ādas un citu veidu puķes, izgatavo brīnišķīgus rotājumus līgavām.

Pirms sākam darināt gredzenu, jādodas un veikalu un jāiegādājas visi vajadzīgie materiāli. Pats svarīgākais ir gredzena pamatne. Jāsagādā arī neliels vidēji bieza filca gabaliņš, tam jābūt izvēlētajām pērlītēm pieskaņotā krāsā. Sandra šoreiz gredzenu izgatavos no melnām un rubīnsarkanām pērlītēm. Filcu pamatnei viņa izvēlas pieskaņotu mazajām pērlītēm, tātad sarkanu. Neredzamo vai parasto diegu iever pērļošanas adatā, saliek dubultā un nostiprina ar mezgliņu.

Filcu ar pirkstiem piespiež gredzena pamatnei, ar krītu uzzīmē aplīti, kas nedaudz lielāks par gredzena virsmu, un ar šķērēm izgriež (1. att.). Dur adatu filca aplīša malā, vispirms uz tās uzver lielāko melno pērlīti, pēc tam mazo sarkano (2. att.). Diegu atpakaļ ver caur melno pērlīti, dur filca pamatnē un nostiprina. Tā melnās un sarkanās pērlītes piešuj citu pie citas, līdz filca aplītis vienmērīgi, blīvi noklāts.

Diega galos, lai tie neizraujas, ieteicams uzmest trīs cilpiņas un apstrādāt tās ar karsto līmi.

Kad šis darbiņš paveikts, ņem gredzena sagatavi un virsmu plānā kārtiņā noklāj ar karsto līmi (3. att.). Trīs četras sekundes pagaida, līdz tā apžūst. Tad filca gabaliņu, kas apšūts ar pērlītēm, piespiež gredzena virsmai (4. att.). Karstā līme žūst ļoti ātri. Jau pēc maza brītiņa gredzenu var vilkt pirkstā.

Ja vēlaties iegūt rotu komplektu, izmantojot šo pašu tehnoloģiju, varat izgatavot arī auskarus vai klipšus. Tikai tad veikalā jāiegādājas arī auskaru vai klipšu pamatne.

 

 

MATERIĀLI UN DARBARĪKI: PasuRokam1-ak

• gredzena pamatne – veikali “Abakhan”, “Šūplāde”, “Pērles.lv” u. c.

• pavisam mazas un lielākas pērlītes – veikali “Šūplāde”, “Pērles.lv”, “Abakhan” u. c.

• vidēja biezuma filca gabaliņš – veikals “Tiimari”

• neredzamais vai parastais pieskaņotas krāsas diegs

• pērļošanas adata, šķēres, krīts

• karstās līmes pistole

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+