Kokteilis
Mīli

Kā dāvanas gādā Dita Lūriņa, Daumants Kalniņš, Jānis Ķirsis un Jānis Ozols 16

Publicitātes foto

Jo tuvāk nāk svētki, jo lielāka kņada valda veikalos, vēl gādājot dāvanas saviem mīļajiem. Kā ar dāvanu meklēšanu sokas Rīgas Ziemassvētku koncerta māksliniekiem – Ditai Lūriņai, Daumantam Kalniņam, Jānim Ķirsim un Jānim Ozolam? Dodamies noskaidrot!

Dita Lūriņa piepilda sapņus

Lai arī aktrise Dita Lūriņa Ziemassvētku vecīša maisu cenšas piepildīt laicīgi, bieži atkārtojas viens un tas pats scenārijs. Ditas rados decembris ir pārpilns ar jubilejām, tādēļ bieži gadās, ka zem eglītes liekamās dāvanas tiek uzdāvinātas citos svētkos, un Ziemassvētkiem atkal ir jāpērk jaunas. “Kad meklēju dāvanas, koncentrējos uz cilvēku, nevis uz konkrētu lietu. Tādēļ bieži vien pirms dāvanu saņemšanas ar drebošu sirdi gaidu, vai cilvēkam tā patiks vai nē. Dāvanu saņemšanas brīdī ir liels prieks dzirdēt – Kā tu zināji?! Es tieši to gribēju! vai Man tieši to vajadzēja!” par priekpilno, bet atbildīgo dāvanu meklēšanu stāsta Dita Lūriņa.

Daumantam Kalniņam dāvanas jau sarūpētas

Dziedātājs Daumants Kalniņš atzīst, ka sarūpēt pārsteigumu saviem mīļajiem nav viegls uzdevums, jo bieži vien lielās aizņemtības dēļ dāvanu iegāde tiek atlikta uz beidzamo brīdi. Taču ne šogad! Ziemassvētkos zem eglītes dziedātājs liks divus jaunus albumus – “Kamēr vēl gliemeži skrien” ar Imanta Kalniņa dziesmām, kas ieskaņots kopā ar ģitāristu Kasparu Zemīti, un sava džeza kvinteta albumu “Part of Me”. Šis albums ir ieskaņots kopā ar draugiem – pianistu Kristapu Vanadziņu, ģitāristu Mārci Auziņu, kontrabasistu Tomu Poišu un sitaminstrumentālistu Rūdolfu Dankfeldu. “Skaisti iesaiņotas dāvanas prieku vairo, taču es pats gan neesmu nekāds labais dāvanu saiņotājs. Jau skolas gados man mājturības stundās neveicās,” atzīst Daumants un gardi nosmej: “Toties manas saiņotās dāvanas uzreiz var pazīt!”

Saistītie raksti

Jānis Ķirsis iesaka loteriju

Bērnībā vokālās grupas “Framest” līderim un komponistam Jānim Ķirsim Ziemassvētki saistījās ar dāvanu gaidīšanu, un jau toreiz viņam nebija svarīgi, vai dāvana ir kāda dārga manta vai vecmāmiņas izgatavots papīra binoklis, – prieks bija milzīgs. Bet tagad Jānim pašam patīk dāvināt un gaidīt viesus. Bet ko darīt, ja apdāvināmo ir daudz? Jānis iesaka dāvanas sagatavot pēc loterijas principa, kā tas pieņemts viņa kuplajā radu lokā, – katrs izdomā un sagatavo vienu foršu pārsteigumu kādam konkrētam cilvēkam. “Man gan ir niķis vēl katram uzdāvināt savu jaunāko CD. Grozies kā gribi – darbs nāk līdzi. Tomēr vislielākais prieks, ka svētkos visi esam kopā!” tā Jānis Ķirsis.

Jānis Ozols dāvanu iegādi atliek uz beidzamo brīdi

Vai tev dāvanas jau sarūpētas? Neķer kreņķi! Arī Babītes jauniešu kora “Maska” galvenais diriģents Jānis Ozols, kurš jau dungo Ziemassvētku dziesmas, saspringtajā pirmssvētku laikā teju katru gadu dāvanu iegādi atliek uz pēdējo brīdi. Un izrādās – tam pat ir savs labums! “Vislabākā dāvanu pirkšana ir 24. decembra rītā, jo tad veikali ir vistukšākie,” nosmej Jānis Ozols.

LA.lv