×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Kā es likumu, kājām ejot, pārkāpu…

gajeji_leta

Cilvēki no 6. tramvaja pieturas uz 7. tramvaju iet caur Operas skvēriņu. Uz Aspazijas bulvāra stūra ir gājēju pāreja, bet, kā jau zināms, hipotenūza ir īsāka par katešu summu. Saltā februāra dienā no 7. tramvaja pieturas gāju uz 6. tramvaju, kā to divreiz, reizēm pat četrreiz, dienā esmu darījis jau kādus 25 gadus. Tāpat kā pārējie.

 

Ielas vidū atskanēja briesmīgs bļāviens: ”Atpakaļ!” No pašvaldības policijas bobika. Es uz priekšu, bobiks apgriezās un pie pieturas mani panāca. Izlēca policists un īstā feldfēbeļa balsī nokliedza: ”Es jums pavēlu stāvēt!” Man jau nebija kur mukt un gribēdams no tāda jaunekļa nevarētu aizbēgt. Un tad sākās: ”Jūs radījāt avārijas situāciju, šķērsojāt brauktuvi, apdraudējāt…” un tā tālāk. Sakāmo nobeidza: ”Sods no 5 līdz 20 latiem. Maksāsiet tūlīt vai rakstīšu protokolu?” Man tādu iespēju mētāties ar 20 latiem nebija, tāpēc teicu – rakstiet. Iedevu darba apliecību, nosaucu datus un gaidīju protokolu. Pa to laiku cilvēku plūsma pāri ielai turpinājās. Aizrādīju (tā bija kļūda), ka tur desmitiem noziedznieku prasās pēc protokola. Tad galvenais pavēļu devējs izsūtīja vienu uz “objektu” (viņi bija trīs). Viens otram kaut ko teica, bet ar to viss aprobežojās. Pa to laiku policists šķirstīja “likumu grāmatiņu”, bet es pie bobika salu nost. Todien Rīgā bija -17, -18 ºC. 
Cilvēki pa vienam un bariņos apstājās, grozīja galvas, smīnēja. Man likās nepareizi stāvēt uz apledojušām sliedēm un es atkāpos uz ietves. Atkal bļāviens: ”Es jums pavēlu nākt pie mašīnas!” Teicu, ka nebēgšu. No mašīnas izlēca trešais policists un nobļāvās: ”Jums pavēlēja stāvēt pie mašīnas! Jūs esat brīdināts.” Pēc 30 minūtēm policists izkāpa no mašīnas, pasniedza protokolu un klaji ņirdzīgi: ”Tad tā, cienījamo aktieri, jūsu lietu izskatīs.”

Kārtībai uz ielas ir jābūt. Es to ievēroju. Visas dzīves laikā krievu miliči mani ir aizturējuši divas reizes – pie Brīvības pieminekļa. Bet turpat 200 metrus tālāk bandīti nolauž Vērmanītī miskastes par 3500 latiem, laupa dzīvokļus utt. Vai nebūtu lietderīgāk nodokļu maksātāju naudu izlietot mazliet citādi, nevis publiski pazemojot un audzinot tādu vecu mērkaķi kā mani?

Aivars Bogdanovičs
autogajeju

 

No vēstules nav iespējams konstatēt, kas bija pārlieku apzinīgie policisti – Rīgas pašvaldības policisti ar bobikiem nebraukājot un trijatā reidā nedodoties, apgalvo Rīgas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane. Savukārt Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte šajos policistos neatpazina arī Valsts policijas darbiniekus. “Runājot par kopējo tendenci, jāteic, ka policija vairāk kontrolē mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus. Galvenie iemesli – lai mazinātu cietušo un bojā gājušo gājēju skaitu, izglītotu tos un atgādinātu par satiksmes drošības pamatiem,” sacīja L. Juberte.

Lielākā daļa no likumu pārkāpušajiem gājējiem saņēmuši brīdinājumu. Naudas sods tiek piemērots daudz retāk – atkārtota pārkāpuma gadījumā vai ja konstatēts kāds pastiprinošs apstāklis, piemēram, diennakts tumšais laiks; rīcība, kas radījusi draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un tamlīdzīgi, informēja L. Juberte. Tā, piemēram, 24. februārī ceļu satiksmes uzraudzības reida laikā visā Latvijā policijas darbinieki 215 gājējiem izteica brīdinājumu par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu (par atstarotāju nelietošanu, nepareizu brauktuves šķērsošanu vai pārvietošanos pa nepareizo tās pusi u. c. noteikumu pārkāpumiem). Tikai astoņiem gājējiem par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu piemērots naudas sods piecu līdz 20 latu apmērā. Tāpat izteikti aizrādījumi arī 18 bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, pastāstīja Valsts policijas Prevencijas pārvaldes metodiskās vadības nodaļas priekšnieks Andris Pāže.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+