×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Kā gatavojās Lieldienām

filcolas_14

Aizvadītajā nedēļas nogalē visos Latvijas novados varēja atrast vietu, kur apgūt kādu amata prasmi meistaru vadībā, tostarp arī noskatīt Lieldienu gaidīšanai noderīgas idejas. Līgatnes amatnieku centra pagalmā tika vārītas raibas olas, bet telpās tika pītas tāšu cibiņas, grebtas karotes, iemēģinātas stelles un veidotas dažādas Lieldienu dekorācijas. 


Latgales mākslas un amatniecības centra keramikas darbnīcā Līvānos liela rosība bija pie keramiķes Eleonoras Pastares, kur norisinājās Lieldienu māla olu apgleznošanas radošā darbnīca. Daži no darbnīcas dalībniekiem teic, ka tā tagad esot arī viņu ģimenes kopīga tradīcija.

Grobiņas skolēnu interešu centrā meistares Birutas Ignatovas vadībā tapa latviešu zīmes no sūnām, salmiem, siena, kociņiem, ķirbju sēkliņām un citiem dabas materiāliem. Biruta teic: “Tagad runā par fenšui, Austrumu zīmēm, bet esam aizmirsuši, ka latvju zīmes visas ir aizsargzīmes.” Lieldienu noskaņai Biruta iesaka arī veidot floristikas dekorācijas vai oriģināli noformēt olas, piemēram, apdarināt ar mannas putraimiem, griķiem vai grūbām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+