×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Kā gatavojaties apkures sezonai?

Foto - LETAFoto - LETA

Gundega Deģe, 
Ogres novada pašvaldības aģentūras “Mālkalne” sabiedrisko attiecību speciāliste:
 “Apkures sezonai esam gatavi, taču kā ik gadu apkuri gaidām ar dalītām jūtām, jo saprotam – to iedzīvotājiem ir grūti samaksāt.

Šovasar Ogrē rekonstruēti siltumtīklu posmi 233 metru garumā, pabeigta katlumājas ierīkošana Brīvības ielas 123.a ēkas pagrabā ar uzstādīto jaudu 0,290 MW. Ir ierīkota individuālo siltummezglu dispečerizācija 13 adresēs. Tas nozīmē, ka praktiski visas mājas Ogrē šobrīd ir pieslēgtas dispečerizācijai ar iespēju internetā regulēt apkuri un citus iestatījumus, operatīvi konstatēt avārijas un tās novērst. Pēdējā gada laikā no iedzīvotājiem neesam saņēmuši pieprasījumus atteikties no centralizētās siltumapgādes, jo siltuma tarifi Ogrē ir vieni no zemākajiem valstī. Tiesa, kā jau visur parādnieki ir, bet ar tiem strādājam. Vasaras sezonā parādu apjoms sarūk, ziemā – palielinās, bet tie pagaidām netraucē mums norēķināties ar AS “Latvijas gāze”.”

 

Aldis Mežals, 
AS “Rēzeknes siltumtīkli” 
valdes loceklis:
 “Jauno apkures sezonu gaidām ar atbildības sajūtu un domu, lai apkures sezonā tiktu nodrošināta droša, kvalitatīva un nepārtraukta siltumenerģijas padeve. Katru gadu vasaras periodā tiek veikti profilaktiskie remontdarbi katlumājās un siltumtrašu hidrauliskā pārbaude. Šogad saskaņā ar projektu “Siltumpārvades efektivitātes paaugstināšana Rēzeknes centralizētās siltumapgādes sistēmā” tiks nomainīts 1,5 km garš maģistrālās siltumtrases posms, nākamgad mainīsim 1,8 km garu posmu. Kopējā projekta summa ir aptuveni Ls 1,12 milj., no tiem 40% sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Situācija ar parādniekiem Rēzeknē ir līdzīga kā citās pilsētās Latvijā – pēc apkures sezonas parādu apjoms ir lielāks, bet pa vasaru tas būtiski samazinās. Pēdējos gados no siltumenerģijas patērētājiem gada griezumā iekasējam 96 – 97% no kopējās maksas par apkuri.”

 

Ainārs Grīviņš, 
SIA “Limbažu siltums” 
valdes priekšsēdētājs:
 “Principā esam sezonai gatavi un to gaidām ar lielu drošības sajūtu. Ir padarīts ļoti liels darbs. Pēdējo trīs gadu laikā esam pilnībā nomainījuši siltumtrašu caurules. Beidzamā fāzē šobrīd rit Umurgas pagasta siltumtīkla atjaunošanas darbi. Kopumā šajā projektā ieguldīti aptuveni 3,2 milj. latu no Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļiem. Nākamnedēļ Limbažu pilsētā mūsu siltumtīklam pieslēgsim vēl četrus jaunus objektus. Savulaik siltums novecojušo cauruļu dēļ gāja gaisā, bet tagad ar prieku varam sacīt, ka, pateicoties lielajam darbam, ietaupīsim gan kurināmo, gan izmaksas par elektroenerģiju. Tas ir ieguldījums nākotnē, jo mums nav iemesla domāt par siltumapgādes tarifu celšanu. Parādnieki tāpat kā visā Latvijā ir arī pie mums. Mazpilsētā vienīgi šī problēma nav tik aktuāla, jo mazāks parādnieku īpatsvars. Parādu summa ir apmēram 65 000 – 75 000 latu, un galvenokārt to uzkrājuši tā saucamie šaubīgie debitori, no kuriem ļoti grūti šo naudu atgūt, taču ar šo likstu nemitīgi cīnāmies. Iedzīvotāji, apzinoties, ka individuālās apkures izmaksas ir lielākas nekā centralizētās, izmanto iespēju pieslēgties “Limbažu siltuma” apkures tīklam. Esmu drošs, ka interesentu būtu daudz vairāk, taču noteicošs faktors ir trašu tuvums.”

 

Dzintars Rudzītis, 
Valkas novada pašvaldības Siltumapgādes nodaļas vadītājs:
 “Esam pilnībā gatavi jaunajai sezonai un ceram, ka tā aizritēs veiksmīgi. Viss, kas pagājušajā gadā trasēs un iekārtās šķita potenciāli bīstams, šovasar tika nomainīts vai salabots. Iespējamos riskus esam novērsuši, tāpēc visam vajadzētu būt labi. Esam nomainījuši trīs siltumtrases posmus. Katlumājā veikta ikgadējā apkope – pārbaudītas iekārtas, veikti sīki remontdarbi. Arī kurināmā rezerves – malku un šķeldu esam sagādājuši. Šobrīd neredzu šķēršļus jaunās sezonas sākšanai, atliek vien gaidīt, kad būs jāsāk kurināt. Parādi par apkuri ir arī mūsu novadā, taču situācija nav kritiska. Ziemas periodā 80 – 85% apmērā maksa par siltumu tiek veikta.”

 

Fakti

* Kopš apkures sezonas beigām parādi par siltumapgādi vērā ņemami sarukuši Rēzeknē – parādu summa tur samazinājusies par 550 000 latu, arī Jēkabpilī un Cēsīs, kur summa kritusies par 200 000 un 128 000 latu.

* Rīdzinieku parāds par piegādāto siltumenerģiju AS “Rīgas siltums” ir 4,9 milj. latu, un kopš apkures sezonas beigām tas sarucis aptuveni par 15 milj. latu. Septembra mēnesī parādnieki var izmantot iespēju noslēgt izlīgumus ar namu apsaimniekotāju “Rīgas namu pārvaldnieks” un vienoties par parāda pakāpenisku atmaksu, atbrīvojoties no soda naudas.

Avots: LETA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+