Foto – LETA

Kā gatavojaties jaunajam mācību gadam?
 0

Karina Putniņa, Baldones novada domes priekšsēdētāja:
 “Turpinās vidusskolas rekonstrukcijas un būvniecības darbi. Skolu iekštelpās notiek arī ikgadējie remontdarbi. Vēl apzinām mācību līdzekļus, kas jāpērk. Pavasarī aprēķinājām vienu, tagad, kad ir skaidrs, ko kompensēs valsts, rēķinām atkal no jauna.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Mācību grāmatām mēs vienmēr paredzam krietni lielākus līdzekļus, nekā dod valsts, bet, tā kā tagad piešķir papildu finanses grāmatām, atlikušos līdzekļus pārdalīsim mācību līdzekļiem, ko citus gadus nepirkām. Iegādāsimies absolūti nepieciešamās darba burtnīcas, visu nepieciešamo vizuālajai mākslai – zīmēšanas papīra blokus, krāsas, zīmuļus u. c. Pārējos līdzekļus pērkam ik gadu, tāpēc liela stresa par izmaiņām nav. Jāsaka gan, ka jaunie noteikumi nav īsti pareizi, jo, tā kā ir izstrādāts mācību līdzekļu komplekts – mācību grāmata ar darba burtnīcu –, tad tas arī jānodrošina valstij kā vienots veselums, nevis tikai daļa. Nevis pašvaldība vai vecāki par to atbildīgi, bet valsts, jo galu galā tieši Izglītības ministrija lemj par to, kādi mācību līdzekļi izmantojami.”

 

Guntis Liepiņš, 
Sējas novada domes priekšsēdētājs:
 “Jaunajam mācību gadam esam gatavi. Pēdējā brīdī pārmēru negatavojamies, tā vietā paļaujamies uz regulāri ieguldītu darbu. Lielu remontdarbu izglītības iestādēs mums šovasar nebija, jo to darījām jau pērn. Protams, ikgadējā klases telpu uzpucēšana notiek. Bērnudārzā gan notiek koplietošanas telpu remonts, taču darbi tuvojas noslēgumam un arī dārziņa darbība nav apturēta, tā ka 2. septembri varēsim sagaidīt godam. Runājot par mācību līdzekļu iegādi, man jāsaka, ka mūsu pašvaldības dzīvē tas neko neizmaina, jo jau arī iepriekš visus mācību līdzekļus saviem skolēniem nodrošinājām. Varbūt kāda darba burtnīca bija vecākiem jānopērk, taču sagādāt visus pārējos mācību līdzekļus pie mums jau gadiem ir pašvaldības pienākums. Mēs mācību gada sākumā nepiešķiram pabalstus ģimenēm, bet naudu novirzām skolai, 
kas sagādā visu mācību procesam nepieciešamo. Protams, tagad būsim pateicīgi, ka valsts mērķdotāciju veidā piešķirs kādus līdzekļus. Domāju, ka visās Latvijas skolās un pašvaldībās pēc jauno noteikumu ieviešanas daudz rūpīgāk izvērtēs, kādas darba burtnīcas un mācību līdzekļi tiešām nepieciešami.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Aleksandrs Lielmežs, 
Mālpils novada domes 
priekšsēdētājs:
 “Gatavojamies tāpat kā visus citus gadus. Remonti gan skolā, gan bērnudārzā jau noslēgušies. Kā ik gadu izglītības komiteja brauc pa skolām un pārlūko, vai tur jaunajam darba cēlienam viss sagatavots. Ar mācību līdzekļu iegādi nav problēmu. Mācību līdzekļus skolēniem nodrošinām jau sen, tāpēc jaunie noteikumi neizraisa kādas emocijas. Protams, pāris nianses mainījušās, taču izglītības iestāžu vadītāji pauda, ka tās neuzliks lielu slogu budžetam. Daudz darba ieguldīts, lai pabeigtu Sidgundas pamatskolu un Mālpils vidusskolas apvienošanu vienā. Taču esam nedaudz vīlušies, ka, labu gribēdami un sekodami principam “nauda seko skolēnam”, galu galā paliksim zaudētājos. Tagad izrādās, mazajām skolām budžetu aprēķina pēc lielāka koeficienta. Pēc skolu apvienošanas saņemsim mazāk naudas nekā tad, ja to nebūtu darījuši.”

 

Guntars Velcis, 
Ērgļu novada domes priekšsēdētājs:
 “Tāpat kā ik gadu – beržam un pulējam skolas, gatavojam skolotājus utt. Šogad nekādu lielu remontdarbu izglītības iestādēs nebija, jo jau iepriekšējos gados gana daudz esam paveikuši. Vakar mums domē bija skolotāju konference, kurā mūsu novada izglītības iestāžu pedagogi satikās, veica dažādus komandas darbus, iejutās darba cēliena sākumā. Arī mācību līdzekļus jau esam iegādājušies. Par jauno kārtību varu teikt tā – viens otru sarāja, visi gudri izrunājās un beigās pašvaldības vajadzīgo nopirka.”