Mobilā versija
+1.0°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Svētdiena, 22. oktobris, 2017
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Kā ģērbties saulgriežos?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tā kā Līgosvētkos gribas izcelt un izbaudīt latviskās identitātes sajūtu, Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs 18. jūnijā plkst. 16 aicina ikvienu interesentu uz sarunu “Tautastērps vasaras saulgriežos”, portālam LA.lv pavēstīja muzeja speciāliste Astra Dzērve.

Pirmssvētku laikā Liepājas muzejā ar savām zināšanām dalīsies Latvijas Universitātes Latvijas vēstures Institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone un praktizējoša folkloriste Sandra Aigare.

Tautastērpu pētniece A. Karlsone stāstīs par apģērbu vasaras saulgriežos – gan etnogrāfiski precīziem sendienu lieciniekiem, gan mūsdienās darinātiem un valkātiem tautastērpiem. Sarunas laikā varēs noskaidrot par veidiem un variantiem, kā ar apģērbu veidot latvisko saulgriežu sajūtu.

Savukārt latvisko paradumu zinātāja Sandra Aigare dalīsies Līgo svētku cienasta gatavošanas noslēpumos. Interesenti varēs noskaidrot labāko Jāņu siera recepti, pagaršot medalu un uzzināt, kā to gatavo.

Sarunas ieskandinās latviešu tautas dziesmas – gan līdzi dziedamas, gan klausāmas. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra bērnu folkloras kopas “Ķocis” mazie dziedātāji ar vadītāju Solveigu Pētersoni dziesmās slavinās sauli un vasaras skaistākos svētkus.

Pievienot komentāru

Kāpēc konjaku nav jāsilda plaukstās un kādi kokteiļi modē, stāsta slavens pazinējsKonjaka pazinējs Žans Mišels Košē: konjaku jau 150 gadus bauda kokteiļos un pirms lietošanas to nav nepieciešams sildīt plaukstās!
Draugiem Facebook Twitter Google+