Reklāmraksti

Kā iekārtot mazu dzīvokli?0

Publicitātes foto

Cilvēkiem, kuri dzīvo nelielos dzīvokļos, nākas būt īpaši radošiem, lai dzīvokli iekārtotu pēc iespējas labāk. Nav noslēpums, ka mazas telpas nav viegli iekārtot.

Mazu mājokļu īpašniekiem ir jādomā, kā telpās ievietot mēbeles tā, lai visām mantām pietiktu vietas, kā arī pašiem, lai būtu viegli un ērti pārvietoties. Ir cilvēki, kuri savos mazajos mājokļos vietu ir tā pārblīvējuši ar mēbelēm un mantām, ka pašiem tajos nav ērti uzturēties.

Tāpēc ir jāmeklē risinājumi un idejas, kā mazas telpas iekārtot pēc iespējas efektīvāk. Ja arī Tu šobrīd dzīvo mazā dzīvoklī, un vēlies atrast labas idejas dzīvokļa iekārtošanai, tad lasi raksta turpinājumu! Tajā būs vairāki padomi, kā iekārtot mazu dzīvokli.

1. Veic telpu mērījumus

Pašā sākumā ir ļoti vērtīgi veikt telpu mērījumus. Tas palīdzēs saprast, cik telpas patiesībā ir plašas, un ko tajās varētu ievietot. Tāpat Tu arī zināsi kādas un cik lielas mēbeles vari atļauties telpā ievietot. Ir ļoti svarīgi, lai mēbeles telpā iederētos gan pēc platuma, gan garuma, kā arī augstuma. Būtu ļoti žēl, ja beigās izrādītos, ka nopirkto mēbeli nemaz nevar ievietot vēlamajā telpā. Tāpēc noteikti veic mērījumus pirms dodies uz veikalu pēc nepieciešamajām lietām.

2. Izmanto skices

Skices palīdzēs Tev uzskatāmi redzēt, kā Tavs dzīvoklis izskatīsies pēc pārvērtībām. Tajās Tu vari iekļaut visu, ko vēlētos redzēt savā dzīvoklī. Ja beigās tomēr Tev liksies, ka kaut kā ir par daudz, tad to noteikti varēs labot. Neizmantojot skices, Tu pakļauj sevi situācijai, ka varētu iegādāties liekas mantas, līdz ar to dzīvoklis būs atkal pārbāzts un tajā trūks vietas. Atceries, ka Tu vari brīvi mainīt dzīvokļa izkārtojumu, kamēr tas atrodas vēl skicē.

3. Atbrīvojies no nevajadzīgajām mantām

Bieži vien ir tā, ka dzīvoklis uzreiz kļūst mazāks, jo tajā ir par daudz mantu. Šeit nav runa par mēbelēm. Laika gaitā cilvēka īpašumā nonāk arvien jaunas mantas. Bieži vien cilvēkiem liekas, ka visas mantas noteikti ir vajadzīgas, pat, ja tās netiek lietotas jau vairākus gadus pēc kārtas. No šādām lietām noteikti vajadzētu atbrīvoties. Ikvienu lietu, kuru Tu nelieto vismaz vienu gadu, Tu droši vien vairs arī neizmantosi. Tāpēc no šīm lietām vajadzētu atbrīvoties. Ja Tu tā izdarīsi, Tev noteikti atbrīvosies brīva vieta un dzīvoklis uzreiz liksies lielāks.

4. Izvēlies transformējamas mēbeles

Tieši transformējamas mēbeles ir vislabākais variants, ja Tavs dzīvoklis ir mazs. Tās palīdzēs ietaupīt vietu, kā arī būs ērti lietojamas. Piemēram, vari iegādāties izvelkamu dīvānu. Ja Tev ir bērni, tad lai taupītu vietu, izvēlies divstāvu bērnu gultas.

5. Izvēlies gaišos toņus

Ja vēlies telpu padarīt vizuāli lielāku, tad izvēlies gaišos toņus gan mēbelēm, gan sienu krāsojumam. Vari telpā izvietot arī gaišus aksesuārus.

6. Pareizi iekārto daudzfunkcionālu telpu

Lielākā daļa pieejamo dzīvokļu ir tādi, kuros viena telpa pilda vairākas funkcijas. Piemēram, dzīvojamā istaba ir kopā ar virtuvi, vai arī guļamistaba ir kopā ar ofisu. Šādās telpās ir svarīgi pareizi veidot zonējumu. Telpas noteikti ir jāatdala ar dažādiem dizaina elementiem. Tu noteikti piekritīsi, ka ir grūti strādāt telpā, kas līdzinās guļamistabai, vai arī atpūsties telpā, kas izskatās kā virtuve. Tāpēc zonējums patiešām ir svarīgs šādās telpās.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Iznākusi Maijas Krekles grāmata “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”.
5. augusts, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Biežāk pieļautās kļūdas mājās taisot remontu
2. augusts, 2019
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā izvēlēties sev piemērotāko drēbju skapi?
2. augusts, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Kārlis labprāt uzzinātu to cilvēku vārdus, kas stāvēja līdzās. Varbūt kāds atpazīst?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mazgadīgā Keita izgāja no mājas vakarpusē: pazudusi jelgavniece
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Znaroks “čomojas” ar Krievijas futbola izlases galveno treneri Čerčesovu
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Uzņemti jauni “Titānika” attēli
1 stunda