Reklāmraksti

Kā iekārtot mazu guļamistabu?0


Guļamistaba
Guļamistaba
Publicitātes foto

Lai neliela guļamistaba pārvērstos par ērtu patvērumu, telpas iekārtošanā uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem. Turpinājumā daži ieteikumi, kas var noderēt mazas guļamistabas iekārtošanā.

Izvēlies centrālo elementu

Katrā telpā nepieciešams centrālais elements. Guļamistabā galvenais elements parasti ir gulta, taču tik pat labi tas varētu būt arī, piemēram, logs. Ja par galveno elementu istabā izvēlies gultu, vēlamo efektu var panākt, piemēram, ar greznu gultas pārklāju un dekoratīviem spilveniem.

Piemeklē atbilstošas mēbeles

Lai arī varētu šķist vilinoši izvēlēties milzīgu gultu, tomēr lielas mēbeles mazā telpā var radīt nomācošu šaurības sajūtu. Šajā gadā labāk izvēlēties ne tik masīvu gultu – piemērota izvēle varētu būt dzelzs gulta. Var izvēlēties arī gultu – platformu. Idejas savai guļamistabai visvienkāršāk atradīsi gan mēbeļu veikalos, gan tiešsaistē.

Un tieši gultas iegāde interneta veikalā var izrādīties veiksmīga izvēle – tur parasti pieejams daudzveidīgs gultu klāsts, kas ikvienam ļauj izvēlēties savām prasībām piemērotāko risinājumu.

Izvēloties mēbeles mazai guļamistabai, priekšroku dod eksemplāriem ar noapaļotām malām – šāda tipa mēbeles aizņem mazāk vietas un paplašina ejas starp mēbelēm. Piemēram, pusapaļš naktsgaldiņš ir ideāls nelielas guļamistabas aksesuārs.

Izvēlies piemērotus toņus

Ir divi veiksmīgi varianti, kā iekārtot nelielu guļamistabu:

* Izvēloties tumšus toņus, papildinot tos ar ogu sarkaniem vai tumši brūniem elementiem;

* Izvēloties gaišus toņus, kas atstaro dienasgaismu, piemēram, krēmkrāsu, dzeltenos toņus

Mazā telpā droši var izmantot arī spilgtākas krāsas, ja vien tās palīdz pildīt guļamistabas galveno funkcijas – sniegt atpūtu un relaksāciju.

Atrodi vietu mantu glabāšanai

Meklē radošus veidus, kā uzglabāt mantas. Viena no iespējām ir glabāt kastes zem gultas. Vērts ieguldīt arī ietilpīgā (taču ne masīvā) kumodē. Kad runa ir par mazas telpas iekārtošanu, jādomā arī par skapja efektīvu izmantošanu – te noderīga var būt organizatoru sistēma. Brīvajās vietās pie sienām var piekārt gan plauktus, gan skapīšus.

Padari telpu īpašu

Padari savu nelielo telpu īpašu. Izdaiļo to ar grezniem audumiem un izteiksmīgiem rakstiem. Izvēlies interesantu apgaismes ķermeni, piemēram, efektīvu lustru. Izmanto mākslas darbus, lai paustu savu personību. Tam nav jābūt dārgam – labs variants ir arī ierāmētas fotogrāfijas. Guļamistaba ir vispersoniskākā telpa mājoklī, tādēļ tā jāizrotā ar sev tīkamām lietām.

Parūpējies par apgaismojumu

Mazā telpā apgaismojums ir ļoti būtisks. Ļauj, lai dienā tajā ieplūst dienas gaisma. Lai nodrošinātu privātumu nakts stundās un bloķētu rīta gaismu, noderīgas ir interjeram pieskaņotas žalūzijas, kā arī skaisti biezie aizkari. Ja izvēlies aizkarus, to stangas liec maksimāli tuvu griestiem – tas liks tiem izskatīties augstākiem.

Esi radošs

Jo mazāka telpa, jo radošākam jābūt, to iekārtojot. Meklē veidus, kā apvienot skaistu iekārtojumu ar funkcionalitāti. Guļamistaba ir vieta, kur visam būtu jākalpo Tavām ērtībām. Pirms pieņem gala lēmumu un dodies uz veikalu, rūpīgi izvērtē visdažādākās iespējas. Vislabāk iepriekš izveidot iekārtojuma plānu, lai zinātu, kādi ir vēlamie mēbeļu un citu elementu parametri – tas ļaus izvēlēties no nepatīkamiem pārsteigumiem, piemēram, no situācijas, ka nav iespējams atvērt skapi, jo tas ir pārāk tuvu gultai.

Vēlies, lai Tava guļamistaba būtu gaumīga un komfortabla? Gultas, naktsgaldiņus un vēl vairāk mēbeles guļamistabai atradīsi interneta veikalā 220.lv. Daudzveidīgā mēbeļu un interjera priekšmetu izvēle ļaus katram atrast piemērotākos risinājumus un iekārtot guļamistabu tā, lai tā būtu īsta miera oāze.

LA.lv