×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Kā ielaist dīķī zivis, lai tās iedzīvotos

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kā piemājas dīķī pareizi ielaist nopirktās zivis, lai tās iedzīvotos, nevis aizietu bojā? 
VIKTORS

Vispirms zivis pareizi jāatgādā mājās (par to rakstīts “Praktiskā Latvieša” 17. februāra numurā). Papildinot stāstīto, zivkopis, SIA “Faps” īpašnieks Armands Roze atgādina, ka pārvadāšanas laikā caurules formas skābekļa maisam ar zivīm vienmēr jāatrodas perpendikulāri mašīnas braukšanas virzienam. Ja maisu ievieto paralēli šim virzienam, ūdens tajā stipri zvalstās, traumējot zivis. Taču ar transportēšanu viss vēl nebeidzas. Piemājas dīķu saimnieki kļūdās, zivis no plēves maisa vai citas taras strauji ielaižot (būtībā – izlejot) sasilušā ūdenī turpat seklumā pie krasta. Tas ir viens no izplatītākajiem zivju bojāejas cēloņiem.

– Tūlīt pēc pārvešanas plastmasas maiss ar zivīm visā tā garumā vismaz uz 15 minūtēm jāiegremdē ūdenī, lai izlīdzinās temperatūra. Vislabāk to darīt no laipas, kur dziļāks ūdens. Ik pa brīdim gan dīķī, gan maisā ar ūdens termometru vēlams pārbaudīt temperatūru. Ja ūdens temperatūras starpība ir liela, varbūt šis izlīdzināšanas process ieilgst līdz pat stundai, – skaidro Armands Roze.

Atkarībā no ūdens ķīmiskā sastāva, temperatūras un vairākiem citiem faktoriem adaptēšanās process zivīm jaunajos apstākļos var ilgt 1–3 nedēļas. Ja aptuveni triju dienu laikā neredz nevienu nobeigušos zivi, pasākums bijis veiksmīgs.

Pirmais apliecinājums tam, ka jaunās dīķa iemītnieces ir iejutušās, – laba apetīte, tātad zivis aktīvi barojas. Vispārliecinošāk to demonstrē foreles, ķerdamas ūdenī iemestās granulas. Savukārt karpu dīķī ūdens sāk viegli iekrāsoties un ar laiku kļūst arvien duļķaināks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+