×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Kā iemācīt bērnam regulāri mazgāt rokas?

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Pie regulāras roku mazgāšanas var pieradināt jau pusotru gadu vecu bērnu. Tas ir arī efektīvs paņēmiens cīņā pret infekcijas slimībām.

Zarnu trakta un elpceļu infekcijas avots ir saslimis cilvēks, tāpēc klasēs vai bērnudārza grupiņās infekcijas izplatās strauji.

Labs piemērs ir pieaugušie. Bērnam jāiegaumē, ka rokas jāmazgā pirms ēšanas, katrreiz pēc tualetes apmeklēšanas, atgriežoties mājās un, protams, katrreiz, kad netīras. Piecgadīgam jau ir jāzina, ka tās jānomazgā arī pēc šķaudīšanas vai klepošanas, ja vien, protams, vecāki ir paskaidrojuši, kādēļ ir vērts muti piesegt ar plaukstu.

Mazulis var nesaprast, kādēļ rokas jāmazgā, ja netīrumi uz tām nav pamanāmi. Uzskatāms piemērs ir samitrināta balta lupatiņa, ar ko noslauka kādu virsmu mājās. Ja bērns redz, ka baltais kļuvis pelēks, arī roku mazgāšanu daudz vieglāk pieņemt.

Protams, sākumā nepieciešama vecāku palīdzība, lai iemācītos pareizi mazgāt rokas, piemēram, divu gadu vecumā. Tāpēc tas ir kolektīvs darbs – rokas rokās. Vispirms siltā ūdenī samitrina plaukstiņas, tad rūpīgi saziepē. Tā var būt aizraujoša spēlēšanās, kamēr rodas bagātīgas putas. Pēc tam jau var noskalot un noslaucīt.

Lai ikdienas pienākums kļūtu vēl interesantāks, var jau sākt ar ziepju kopīgu izvēli veikalā. Un varbūt arī dvieļa krāsu? Turklāt neaizmirstiet uzsvērt, kā lepojaties ar bērna roku mazgāšanas prasmi. Arī mūsdienās ir atrodamas pamācošas grāmatiņas un filmiņas par to, cik smagi klājas šmuļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+