×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Kā ieziemot krūmveida peoniju

kokveidapeon2

“Kā pareizi ieziemot krūmveida peoniju? Mums ir trīsgadīgs krūmiņš, pagaidām tas ir neliela auguma – 40 cm augsts un 60 cm diametrā. Iepriekšējos gados uzlikām pāris egļu zaru un pārziemoja normāli…” 
Jānis Cīrulis Lielvārdē

 

Viss atkarīgs no tā, kur iegādāti stādi un kas tā par šķirni. LU Botāniskā dārza dendroloģe Ārija Galeniece teic, ka no dienvidu zemēm ievestās krūmpeoniju šķirnes ar puspildītām vai pildītām ziedkopām, protams, ir krāšņākas, taču sala jutīgākas. Pie mums tās var apsalt vai pat izsalt, tāpēc ik rudeni kārtīgi jāieziemo, pat lieliem krūmiem der aplikt niedru segas.

Vietējās izcelsmes sēklaudži ar klajām ziedkopām ir krietni izturīgāki, tāpēc krūmi, kas sasnieguši 0,8 – 1 m augstumu, vairs nav jāpiesedz. Taču pirmajos audzēšanas gados arī tie rūpīgi jāieziemo, apberot saknes ar zāģskaidām, kritušām lapām vai kūdru. Iestājoties aukstam laikam (temperatūra zemāka par -15 °C), papildus piesedz ar skujkoku zariem vai salmiem. Labi ieaugušās krūmpeonijas izveido spēcīgu sakņu sistēmu, to paresninātajās saknēs uzkrājas ūdens un barības vielu rezerves. Kārtējā gada pieaugumi pārkoksnējas, krūmi ar katru gadu kļūst augstāki. Lai sakņu sistēmu pasargātu no sala, turpmāk rudeņos ieteicams krūma pamatnei uzbērt kūdru vai līdzīgu materiālu.

Nelabvēlīgās ziemās kokveida peonijām galotnes pumpuri vienalga apsalst. Nosalušo dzinumu daļu pavasarī nogriež un ļauj, lai atjaunojas dzinumi no sakņu kakla. Šā iemesla dēļ krūmpeonijas zemē jāstāda padziļināti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+