×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Kā igauņu puiši uz Rietumiem bēga (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisora Jāka Kilmi jaunākā filma “Ātrie igauņu puiši” ir kārtējais igauņu kino veiksmes stāsts – retro komēdija par trīs brašuļu pārgalvīgo aizbēgšanu no PSRS uz Skandināviju.

Padomju laiku idealizēšana nebūt nav labais tonis, tomēr ar kičīgu humoru pret to attiecies savulaik nozīmīgākā Latvijas kinoforuma “Arsenāls” autors Jāks Kilmi, kurš uzņēmis komēdiju “Ātrie igauņu puiši”. Filmas centrā ir trīs gados jauni spekulanti, kuri nolemj pamest dzimteni, lai aizbēgtu uz Rietumiem – uz Skandināviju – un līdz mūža galam tur dzīvotu kā nieres taukos, ne pirkstiņa nepakustinādami. Taču, ātri aplauzuši cerību spārnus, viņi ne vien spiesti attapties bēgļiem paredzētā mājoklī, bet arī skaļi pateikt, ka arī Rietumos jāstrādā, taču, lai novērstu nenovēršamo, izdomā pārdrošu plānu, kā šādu dzīves netaisnību apiet.

Asprātīgi un vizuāli niansēti nostrādātie “Ātrie igauņu puiši” aizved vairāk nekā 30 gadus tālā pagātnē, kad padomijā valdīja eklektiska mode, nodevēji un izmanīgie, un uz Zviedriju, kur ielas nopucētas līdz pēdējam smilšu graudiņam, taču tāpat pietiek gana apsviedīgu vīru, kuri nav ar mieru pūlēties vaiga sviedros. Filma veidota kā Igaunijas un Latvijas kopražojums – tās producents ir Jānis Kalējs, operators Aigars Sērmūkšs, liekot klāt arī somu kinematogrāfistu pieredzi, un rezultāts – asprātīgs un aizraujošs kinostāsts, kas ideāli ieguļ ziemeļvalstīs tapušu pamelnu komēdiju piedāvājumā.

 

“Ātrie igauņu puiši”/”Sangarid”/”The Dissidents”

Igaunija, Somija, Latvija, 2017.

Režisors: Jāks Kilmi

No 5. maija “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon”, “Splendid Palace”, “K Suns”, arī Liepājā, Ventspilī, Siguldā, Kuldīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Smiltenē

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+