Latvijā
Sabiedrība

Kā integrēties Latvijas sabiedrībā pēc dzīves ārzemēs?0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Šodien no plkst.18.30 Lielajā ģildē norisināsies diskusija “Kā integrēties Latvijas sabiedrībā pēc dzīves ārzemēs”, aģentūru LETA informēja biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” pārstāve Agnese Lāce.

Viņa norādīja, ka šī būs trešā un noslēdzošā diskusija ciklā par remigrācijas praktiskiem aspektiem un to nozīmi atbilstošas politikas veidošanā. Pirmā diskusija par remigrāciju kā risinājumu darbaspēka pieejamībai Latvijā norisinājās šī gada maijā un sapulcēja darba tirgus speciālistus, uzņēmējus un ministriju pārstāvjus.

Lāce stāstīja, ka otrajā pasākumā jūlijā par regulēto profesiju izaicinājumiem remigrācijas kontekstā sarunā starp remigrantiem un ministriem, kā arī augsta ranga ierēdņiem tika meklēti risinājumi šo profesiju pārstāvju atvieglotai remigrācijai.

Tikmēr trešā, noslēdzošā diskusija apskatīs remigrantu un viņu ģimenes locekļu integrācijas procesus Latvijas sabiedrībā, tajā skaitā ar tiem saistītos izaicinājumus.

Pēc Lāces paustā, pēc Diasporas likuma spēkā stāšanās šī gada janvārī nepieciešama mērķtiecīga ilgtermiņa stratēģija no valsts puses, lai īstenotu uz remigrāciju vērstu rīcībpolitiku, ņemot vērā ar remigrāciju saistītus izaicinājumus, piemēram, remigrantu un viņu ģimenes locekļu praktisku un emocionālu iekļaušanās Latvijas sabiedrībā.

Diskusijas mērķis ir palīdzēt valsts un pašvaldības iestādēm izstrādāt efektīvus, kā arī praktiskus līdzekļus reālo problēmu risināšanai.

Saistītie raksti

Diskusijas pirmajā daļā trīs dalībnieki pastāstīs par savu reintegrācijas pieredzi, praktiskām problēmām, ar kurām sastapās, kā arī veiksmes stāstiem. Pēc pieredzes stāstiem notiks diskusija, kur atbildīgo ministriju un pašvaldības pārstāvji atbildēs uz identificētām problēmām, kā arī meklēs risinājumus remigrantu reintegrācijas atvieglošanai.

Diskusiju rīko biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” ar Rīgas Domes Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Viltus ziņu portālu uzturētāju lietu skatīs aiz slēgtām durvīm
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
23 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas