Kokteilis
Veselam

Kā īpaši palīdz noteiktas krāsas augļi un dārzeņi. 5 krāsas 16

Foto – domashniy.ru

Sarkanā krāsa

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Sarkani āboli, zemenes, avenes, saldie pipari, redīsi, granātāboli un citi augļi un dārzeņi ir bagāti ar beta karotīnu, antocianīdiem, proantocianīdiem, augļi un ogas satur antioksidantus, kas palīdz prostatas veselībai, asinsvadiem, imūnsistēmai un atbild par DNS šūnām. Likopīns, kas ir sarkanajos augļos un dārzeņos, palīdz pret ultravioleto staru negatīvo ietekmi.

Oranžā un dzeltenā

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Apelsīni, mandarīni, ananāsi, ķirbis, kukurūza, dzeltenie āboli un saldie pipari, burkāni, persiki, mango, papaija un citas dabas veltes ir daudz dabūjuši sauli un satur daudz beta un alfa karotīnu, beta kriptoksantīnu un citas vielas, kas stiprina imūno un sirds asinsvadu sistēmu, palīdz uzturēt stabilu redzi, atbild par cilvēka augšanu (īpaši svarīgi tas ir bērniem), nodrošina šūnu aizsardzību un ādas mitrumu.

Zaļā

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Zaļas krāsas āboli, bumbieri, saldie pipari, spināti, skābenes, zirņi, briseles kāposti, cukini, brokoļi, dažādi zaļumi un lapu salāti – ir tik plašs saļo augu klāsts! Tie visi ir bagāti ar beta karotīnu, izotiocianātu, luteīnu u. c. Tie labvēlīgi ietekmē redzi, stiprina zobus un kaulus, palīdz plaušu veselībā, tāpat palīdz organismam strādāt šūnu līmenī, ļaujot veidoties jaunām šunām un pasargājot cilvēku no priekšlaicīgas novecošanās.

Zila, violeta un purpurkrāsa

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Spilgto krāsu mellenēm, kazenēm, sarkanajām vinogām, upenēm, vīģēm un citiem augļiem un ogām dod kvercetīns, resveratrols un citi anticianīdi un procianīdi. Tie ir spēcigi antioksidanti, kas sargā organisma šūnas no brīvajiem radikāļiem, uztur sirds veselību un labu redzi, uzlabo smadzeņu šūnu darbu, palīdz uzturēt jaunību un ādas skaistumu.

Baltā

Saistītie raksti
Lorem ipsum
FOTO: Leta

Tādos sātīgos un gardos dārzeņos kā kartupeļi, puķkāposti, tāpat sīpolus, pastinakos, ķiplokos un mārrutkos ir vielas, kas spēj piedot asumu un īpašu garšu ēdieniem. Vēl – sēnes, rieksti, banāni un citi augļi ar baltu mīkstumu… Augos ar balto krāsu ir daudz allicīna, izotiocianātu, kvercetīna un antiocianidīnu. Tie vajadzigi, lai kauli būtu stipri, bet sirds, asinsvadi un artērijas – veselas, lai labi darbotos enzīmu sistēma. Un neatsakāties no sīpoliem un ķiplokiem – tie palīdz sirds asinsvadu sistēmai un noturēt holesterīna līmeni.

Pēc domashniy.ru materiāla

LA.lv