×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Kā izdevīgāk pārdot dzintaru (1)

1. "Bieži lasu sludinājumus, ka iepērk dzin

1no3
Foto: Anda Krauze.Foto: Anda Krauze.

Cenas kāps


Ja nav lielu problēmu, nevajadzētu steigties dzintaru pārdot, iesaka apstrādes meistars Harijs Jākobsons. Viņš stāsta, ka augstā dzintarskābes satura dēļ par pasaulē vērtīgāko uzskatītā Baltijas dzintara krājumi strauji izsīkst. Lielās raktuves Kaļiņingradā gandrīz ir tukšas, arī jūra kļuvusi daudz skopāka.

Tāpēc dzintara cenas nekritīsies, bet tikai augs, prognozē meistars. Jo lielāks dzintara gabals, jo tas vērtīgāks. Pat no modes savulaik izgājušās prāvās dzintara brošas atkal ir vērtē. To cenas pēdējos gados kāpušas par 70–100% gadā, bet šopavasar jau par 150%!

Pasaules kontekstā dzintara cenu kāpumā un iepirkšanas aktivizēšanā vainojami arī ķīnieši, skaidro meistars. Ķīnā pēdējos gados modes kliedziens ir vīriešiem domātās rokassprādzes ar dzintara lodīti, jo tā vairojot vīrišķību. Jo dzintara lodīte prāvāka, jo vīrieša rocība lielāka. Tādējādi mūsu vecmāmiņu dzintara kreļļu apaļās bumbiņas tagad ceļ ķīniešu pašapziņu…

Nereti iepircēji izmanto to, ka vairākums cilvēku nav informēti par tendencēm dzintara tirgū un savas rotas, dzintara gabaliņus uzskata par mazvērtīgiem. Piemēram, Harijs Jākobsons ievērojis kādu suvenīru tirgotāju Rīgas Centrāltirgū, kurš dzintaru arī iepērk. Kundzēm gados par krellēm viņš maksājot pat mazāk par 10 eiro. Mazpilsētās un laukos uzpircēji aktivizējušies visvairāk, jo cer, ka cilvēki nezina dzintara reālo vērtību.

  1. "Bieži lasu sludinājumus, ka iepērk dzin
  2. Kā noteikt dzintara rotas cenu 

  3. Kur konsultēties
 Ko

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tās nosauktās iestādes tāpat vien uzpērk pa lēto un nekad patieso cenu neteiks-tas ir bizness. Nopērk no cilvēka krelles pa 50eiro un ebay pārdod pa 1050,-eiro.
    Tā ir reklāma,lai nestu pie šiem legālajiem uzpircējiem.Pilns ebays tirgo tieši no Rīgas antikvariātu veikaliem.Tā kā nevaig te pasakas rakstīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+