×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. februāris, 2018
Drukāt

Kā izkļūt no “auzām”? “Vienotība” sauc palīgā citas partijas (24)

Foto Ģirts ZvirbulisFoto Ģirts Zvirbulis

"Vienotības" priekšsēdētāja Arvila Ašeradena (no kreisās) iniciatīvai par jaunu labēji centrisku politisko apvienību pagaidām pievienojušies tikai trīs pašreizējie "Vienotības" sadarbības partneri - Ingas Bērziņas vadītā partija "Kuldīgas novadam", Jura Šulca "Tukuma pilsētai un novadam", kā arī "Valmierai un Vidzemei" ar Jāni Baiku priekšgalā.

Partijas “Vienotība” dome sestdien vienbalsīgi apstiprināja jaunu vērtību deklarāciju un lēma par jaunas politiskās apvienības izveidi.

“Mēs braucam auzās!” ar šādu “Vienotības” domes priekšsēdētāja Krišjāņa Kariņa saucienu tika atklāta partijas domes sēde Ķīpsalas konferenču cenrtā “Ostas skati”. “Braukšanu auzās” Kariņš pirmkārt attiecināja pats uz savu partiju, kuru pamet arvien vairāk biedru un pat veselas nodaļas.

“Tā problēma ir tā, ka mēs neesam pietiekami skaidri pauduši, kādas vērtības mēs pārstāvam. Politikā ienākuši pārāk daudz cilvēku, kas domā tikai par sevi nevis vērtībām,” teica Kariņš. Viņš uzsvēra, ka “Vienotība” pieļāvusi muļķīgu kļūdu, uzņemot savās rindās biedrus, kuri domā tikai par savu interešu apmierināšanu nevis kopīgo vērtību aizstāvēšanu. Tas novedis partiju krīzes situācijā.

Tieši tādēļ arī tika organizēta šī “vienotībnieku” sanākšana – lai izvērtētu partijas līdera Arvila Ašeradena piedāvājumu “izkļūšanai no auzām”, pieļauto kļūdu labošanai, partijas atjaunošanai un startam rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Ašeradena piedāvājums sastāv no diviem etapiem – pirmkārt, partijas domnieku izvērtēšanai tika piedāvāta jauna, jau kārtējā, “Vienotības” vērtību deklarācija. Savukārt otrais etaps būs jaunas politiskas apvienības veidošana uz šīs deklarācijas bāzes.

Jaunā vērtību deklarācija nosaka, ka “Vienotība” ir patriotiska, globāliem izaicinājumiem atvērta partija, kura vēlas veidot Latviju par nacionālu, eiropeisku un demokrātisku valsti. Kā galvenās vērtības minēts: cilvēks (ikvienam jābūt iespējai brīvi, radoši un veiksmīgi piepildīt savus dzīves mērķus), patriotisms (nacionāla un globāli konkurētspējīga valsts), uzņēmīgums (uzņēmējdarbību atbalstoša vide, kvalitatīva izglītība, godīga konkurence), moderns latviskums (nacionālās identitātes saglabāšana tiecoties uz eiropu un globālu konkurētspēju nevis dzīvojot “kā noslēgtam etnogrāfiskajam muzejam”) un taisnīgums (neatkarīgas tiesas, likuma vara, atbildīga un profesionāla valsts pārvalde).

Īsumā šis dokuments zīmē “Vienotību” kā labēji centrisku un liberālu partiju, mazdrusciņ pieķerot klāt arī nacionālu uzstādījumu. “Vienotības” dome ar nelieliem redakcionāliem precizējumiem šo dokumentu vienbalsīgi atbalstīja.

Deklarācija vēl atradās tikai tapšanas stadijā, kad “Vienotības” valdes priekšsēdētājs Ašeradens jau sācis sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem, lai uz šī dokumenta pamata veidotu jaunu politisko apvienību. Pagaidām šādai iecerei piekrituši pašreizēji “Vienotības” reģionāli partneri – “Valmierai un Vidzemei”, “Kuldīgas novadam” un “Tukuma pilsētai un novadam”. Sēdes starplaikā Ašeradens informēja, ka sarunas vēl plānotas ar Venta Armanda Kraukļa vadīto Vidzemes partiju, Jāņa Lāčplēša vadīto Latgales partiju, kā arī “Latvijas Attīstībai” un “Kustību Par”. Iespējams varētu parādīties arī vēl kādi domubiedri. Konsultācijas esot notikušas arī ar Jauno konservatīvo partiju un Latvijas Reģionu apvienību, bet tās izvēlējušas startēt atsevišķi. Galīgais jaunās politiskās apvienības sastāvs, kā arī nosaukums un zīmols varētu tapt zināmi marta beigās.

Epitetu “brauc auzās” Kariņš veltīja ne tikai paša partijai, bet arī valstij kopumā. Kaut arī “Vienotība” darbojas valdošajā koalīcijā, sanākušie partijas biedri veltīja nesaudzīgu kritiku saviem valdības partneriem – galvenokārt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS). Kariņš žēlojās, ka valsti vadot neizlēmīgs premjers un vāji ministri, tādēļ lēmumus pieņemot un reformas virzot nevis politiķi bet gan ierēdņi. Īpaši viņš uzsvēra Finanšu ministrijas un Veselības ministrijas neveiksmes. Savukārt Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis brīdināja, ka vietējo oligarhu mērķis esot izveidot tādu valdību, “kurā ZZS ,“Saskaņai” un viņu pakalpiņiem būtu vairākums, un tas nozīmētu doties virzienā uz Latvijas atgriešanu Krievijas ietekmes zonā.”. Viņš arī piebilda, ka ZZS neformālais līderis Aivars Lembergs esot “Kremļa ietekmes aģents vai vismaz Kremlim noderīgs indivīds”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Jenotība ir un paliek Jenotība. Viņi var sacerēt jebkādas programas vēlētāju apmuļķošanai.Viņu īstā un vienīg;a programa ir noturēties pie varas sava katra personīgo ambīciju un sponsoru apmierināšanai barošanai. Pārējais ir tukši vārdi

 2. No šīm auzām laikam ceļa ārā nav.Pārmetiet krustu,”vienotībnieki”.

 3. Kā laucinieks varu teikt, ka mēslu čupu vairākkārt pārkraujot iegūst vērtīgas trūdvielas. Vēl ieteicams labi salaistīt, tad var kādu laiku vispār neaiztikt, lai vienā mierā paguļ un sadalās. Pēc gada var lietot kā labu dabīgo mēslojumu.

 4. Eināram – pielūdzieties!

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Kaadas ,,veertiibas,, Vienotiiba paarstaav,visiem jau sen zinaams. NEVIENU VIENOTIIBAS VIEPLI ! NEKUR! NEKUR un NEKAD ! …Ja savai tautai izdziivot veelam,protams…

 7. Jāseko Tautas partijas piemēram!

 8. Skaidra teksta : par noziegumiem pret Latvijas Valsti un Latvijas pilsoniem tiesa ir janodod “zala” valdiba un kremla cekistu politiskas apvienibas ES un NATO Valsti Latvija. Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Pec ES likumiem ari finansiala darbiba,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu,ir Valsts nodeviba.

 9. Vienotība atkal mēģina jaukt gaisu,bet nekas nesanāks.

 10. Lieliem vilcieniem runājot, vienotības sasniegumus saskaitot. Zviedru atkritumu skandāls. Pārstrādājam par nodokļu maksātāju naudas. OIK skandāls, kas žņaudz nost sezonas rakstura ražotnes, kur zviedrs OIK maksā vienu eiro,bet mēs maksājam 57 ero lai bagātīgi pildītu šķēlistu platās kabatas. Vieglo OSTA sedz bagāto KASKO izdevumus. Kravinieku transporta nodokļa daļu sedz vieglā transporta samaksātais transporta nodoklis. degviela salīdzinot ar Lietuvu ir 15 centiem dārgāka. Šādi veidota valsts politika ir sagrāvusi biznesa vidi, izdzinusi simtiem tūkstošu cilvēku no valsts. Un kronis visam – tiks ievesti tie paši krievvalodīgie un kā bonuss tiem tiks maksāta valstī vidējā alga. Padomju laikos darīja tieši to pašu, tikai tai laikā bija citi bonusi. Šeit ir vienas vienīgas zāles. Vēlēšanās jāpiedalās visiem, tikai vēlēšanu urnās nedrīkst iemest neko no izdotajiem vēlēšanu materiāliem. Arī tukšās aploksnes nedrīkst mest.

 11. ŽUĻIKU BANDA…

 12. rudā lapsa laikus notinās …

 13. Beidziet taču vienreiz ākstīties!
  Un ejiet pie velna!

 14. Auzās ir labi.

 15. Vai tuvojas pilsoņu karš?

 16. smieklīgākais ir tas , ka ašeradens palīgos ir sameklējis bijušos ŠĶĒLISTUS un cer , ka tautas atmiņa ir īsa ! muļķītis cer ka OIK BŪS AIZMIRSTS !

 17. Pilnīgi var piekrist, ka Vienotība ar savas personīgās kabatas negausību, ir novedusi Latviju tur, kur tagad esam. Sliktākais ir tas, ka ar savu rīcību ļāvusi pārņemt varu ZZS un paaugstinājusi Saskaņas reitingus.
  Jā, Vienotība ir grābusi no Latvijas ekonomikas cik vien varējusi, bet Vienotība arī bija praktiski vienīgā partija, kas Latviju nenodeva politiski.
  Tagad, pieaugot ZZS varai un Saskaņas piekritēju skaitam, pastāv reālas iespējas minētajām partijām, sadarbojoties ar Ž , M, iespējams ar vēl kādu, dabūt Saeimā 3/4, lai varētu grozīt Satversmi, vai pat pieņemt Konstitūciju.
  Tātad, pēc būtības Vienotība ar savu darbību ir atbildīga ne tikai par Latvijas ekonomisko, bet arī par politisko siituāciju.

 18. valsti vadot neizlēmīgs premjers un vāji ministri.Tad trieciet viņus ratā.Kādēļ devāt Kučinska darbam vērtējumu labi???Bet par vēlu,lai ko labotu, Jūs esat pagātne.

 19. Kādas jums var būt vērtības? Daudzus gadus esat bijuši pie varas, esat strādājuši tikai sevis labā,valsts novesta līdz kliņķim, ar jūsu palīdzību izzagts! Jūsu laiks norietējis, neceriet uz vēlētāju labvēlību 😣!

 20. Domāju ka auzas sen jau beigušās , neticu ka viņi ir spējīgi un arī neticu tam ka viņi grib ko nebūt mainīt Latvijā! Nezini ko darīt lai uzlabotu stāvokli tautai, prom no darba! Pilns internets ar padomiem, varbūt beidzot ieklausieties!

 21. Atrisini OIK koruptīvās shēmas un tad vari būt vēlēšanu varonis – Es atnācu un izdarīju!
  Ja partijas vadonis runā : =Elektrības rēķinos sadārdzinājumu nesaskatu…= tad bēdīgi – es gan saskatu un pie tam sev 50% par neko – pareizāk kādu blēžu arī gāzes kurināšanas OIK. Vai tad gāze ir atjaunojama? Senā domāja, ka nē, bet te gāzei OIK un atjaunojama zaļā enerģija.

Draugiem Facebook Twitter Google+