×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Kā izturēties cūku mēra skartajā teritorijā? PVD ieteikumi iedzīvotājiem un medniekiem

cukas

Cilvēki un citi dzīvnieki – pārnesēji
Ieteikumi iedzīvotājiem, cūku turētājiem un medniekiem rīcībai Āfrikas cūku mēra un Klasiskā cūku mēra karantīnas* teritorijā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) un Klasiskā cūku mēra (KCM) karantīnas teritorijā iedzīvotājus, viesus, cūku turētājus un medniekus ievērot ieteikumus, kas ierobežo slimības tālāku izplatību.

ĀCM un KCM ir ļoti lipīgas infekcijas slimības, ar kurām slimo gan meža, gan mājas cūkas. Galvenais slimības izplatītājs ir slimās cūkas, un cūkas, kuras nēsā vīrusu, izdalot vīrusu ar urīnu, fekālijām u.c.

Slimības izplatās kontakta ceļā, cūkām saskaroties ar aptraipītu barību, piesārņotu ūdeni, cūkgaļu un to saturošiem produktiem, dzīvnieku kopšanas inventāru, autotransportu, dzīvnieku kopēju apģērbu un inventāru.

Slimības nav bīstama cilvēkiem un citu sugu dzīvniekiem, tomēr tiem ir svarīga loma slimību pārnešanā.

Vīrusi ir izturīgi apkārtējā vidē. Tāpēc gan mājas cūku turētājus, gan ikvienu attiecīgajā teritorijā esošo iedzīvotāju aicinām ievērot PVD ieteikumus.

*ĀCM un KCM karantīnas teritorija – Krāslavas novada Robežnieku, Indras, Piedrujas, Kalniešu, Skaistas un Kaplavas pagasts; Dagdas novada Asūnes, Dagdas, Konstantinovas, Svariņu, Bērziņu, Ķepovas, Ezernieku, Andzeļu un daļa no Andrupenes pagasta, Dagdas pilsēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+