Publicitātes foto

Kā izvēlēties bērnu velosipēdu? 0

Siltajā laikā, kad visi “laužas” dabā, svaigā gaisā izbaudīt saulītes siltumu, arī bērni nav nekāds izņēmums. Skolēnu brīvlaiks nav aiz kalniem, un ikviens to gaida ar nepacietību. Doties ārā, spēlēt spēles kopā ar draugiem – tas ir tieši tas, kas nepieciešams. Arī vecāki uz šādām aktivitātēm savas atvases mudina īpaši, jo mūsdienu bērni arvien vairāk aizraujas ar datorspēlēm, kas nudien nav labākais brīvā laika pavadīšanas veids. Atpūsties taču nepieciešams sabalansēti – kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Viens no veidiem, kā vecāki cenšas atvilt savas atvases no datora ekrāniem, ir piedāvājot alternatīvas atpūtas iespējas, kas jauniešiem šķiet gana interesantas. Ja vēl pašus jaunākos pavirzīt uz kādu aktivitāti ir pavisam viegli – viss jaunais un interesantais šķiet saistošs –, tad ar lielākiem bērniem ir sarežgītāk.

Tas nozīmē, ka dažādība bērna interešu lokā ir jārada jau agrā vecumā. Jāpiedāvā un jāiepazīstina ar ko nu vien iespējams, tostarp braukšanu ar skrituļslidām, skrejriteni vai velosipēdu, jāiemāca spēlēt futbols vai basketbols, paslēpes vai kādas citas aktivitātes. Tikai tādā veidā, pieaugot un kļūstot par jaunieti, bērns atcerēsies par šīm aktivitātēm un vēlēsies tās turpināt arī pusaudža gados.

CITI ŠOBRĪD LASA

Braukšana ar velosipēdu ir nodarbe, ko piekopj ne tikai bērni, pusaudži, pieaugušie, bet arī gados veci cilvēki. Tātad šī ir viena no tām lietām, ko darīt var jebkurā vecumā, tādēļ ir vērts iemācīt arī savam bērnam.

Izvēloties bērnam riteni, jāņem vērā vairāki svarīgi faktori, jo bērnu velosipēdi ir dažādi. Šobrīd ir pieejami dažādi paši pirmie ritenīši, kam pedāļu nemaz nav – tā saucamie balansa ritenīši, kas bērnam iemācīs ko vairāk, ne tikai iepazīstinās ar velosipēda formu. Un tomēr velosipēda funkciju tie īsti nepilda – pabraukt var, bet pašam jāskrien ar pēdiņām līdzi, sēžot uz ritenīša sēdekļa. Tad nāk lielāki un nopietnāki braucamie – trīsriteņi, kas ir velosipēdi ar palīgritenīšiem, ko ar laiku var noņemt.

Bez šaubām vecāku lielākais satraukums ir par finansiālo pusi – bērni taču aug, bet velosipēdi ne, kā rezultātā jāpērk ne tikai jauns apģērbs un apavi, bet arī ritenis. Un līdz pusaudžu vecumam var nākties nomainīt teju 3-4 velosipēdus. Bet ne visi to var atļauties.

Un tomēr nodrošināt savai atvasei to labāko gribas katram vecākam, tāpēc, lai kā arī nebūtu, mēģinām rast iespējas un sarūpēt saviem bērniem velosipēdu, kas ir atbilstošs viņa vecumam. Tad būs droši, ērti un patīkami braukt. Un šeit nu sākas gana sarežģītais process – domāšana par to, kādu velosipēdu kurā vecuma posmā izvēlēties.

Parasti gan tas ir vienkāršs process, jo ir jau pieejama izmēru tabula, kas norāda kāds velosipēds būtu atbilstošāks bērna augumam. Un tomēr ne jau uz visiem velosipēdiem bērns jutīsies ērti. Tādēļ, iegādājoties velosipēdu, arī bērns jāņem līdzi. Viņam jāpārbauda, piemēram, vai uz velosipēda būs ērti uzkāpt un nokāpt. Piemērotākais izmērs būs tāds, kurā bērns var ar pēdām vai puspēdu pieskarties zemei, bet dibens sniedzas aptuveni velosipēda sēdekļa augstumā. Tā kā, ja nu tomēr no bērna neizdodas saprast, vai velosipēds būs gana ērts lietošanai, šo noteikti var ņemt vērā.

Reklāma
Reklāma

Tā kā bērni izaug arī no velosipēdiem un zinām, ka jau pēc pāris gadiem esošais būs par mazu un bērnam ar to būs grūti braukt, aktuāls vienmēr ir jautājums par to, cik dārgu velosipēdu izvēlēties. Lai arī finansiālais jautājums vienmēr ir būtisks, vecāki vēlas nodrošināt labāko. Bet vai tiešām, skatoties uz bērnu velosipēdu izvēli, ir vērts meklēt dārgāko, domājot, ka tas būs arī tas labākais?

Viennozīmīgas atbildes nav. Arī šeit ir jāraugās uz bērna vecumu un to, cik bieži bērns ar velosipēdu pārvietosies. Ja pašu pirmo riteni (trīsriteni vai velosipēdu ar palīgritenīšiem), iespējams, vērts iegādāties dārgāku, jo tas nodrošinās augstāku kvalitāti un pievērsīs lielāku uzmanību tam, lai mācīšanās process bērnam būtu patīkamāks un vieglāks, tad par otro velosipēdu der padomāt.

Visticamāk šajā posmā bērns daudz vairāk eksperimentēs ar savām braukšanas prasmēm. Tas, savukārt, nozīmē vairāk kritienu un neparedzētu situāciju. Varbūt šajā posmā dārgākais braukšanas līdzeklis nebūs tā labākā izvēle, ja pēc laika būs nepieciešams iegādāties vēl vienu divriteni. Bet par ko šajā posmā īpaši ir jāpadomā, ir aizsargi. Tie jāiegādājas laicīgi un jāizstāsta bērnam, cik būtiski ir tos lietot – gan ķiveri, gan ceļu un elkoņu sargus. Tikai tā bērns būs pasargāts no sāpīgiem kritieniem un liekām traumām.

Jā, protams, ir arī tehniskie parametri, kuri jāņem vērā bērna velosipēda izvēles laikā. Tomēr jāatzīst, ka arī pārdevējs veikalā katru reizi teiks ko citu. Un ne vienmēr varēs saprast, kurš divritenis tad ir labāks un piemērotāks. Šīs ir tās situācijas, kad vecāki visbiežāk samulst.

Bet tas, kas Tev jāatceras, ir tas, ka starp velosipēdiem nemaz tik lielu atšķirību nav. Cena var būt atkarīga no ražotāja, un, kā jau zināms, tad atpazīstamāki ražotāji nozīmē arī augstāku cenu. Bet ne vienmēr tie nozīmē arī augstāku kvalitāti.

Taču tajā pašā laikā ir divriteņi, kuriem patiešām komplektācijā var nākt papildus lietas. Un šādi velosipēdi patiešām var maksāt dārgāk. Jebkurā gadījumā – svarīgi ir tas, lai velosipēds būtu piemērots bērnam, viņa augumam. Jo tikai tad bērnam braukšana sagādās prieku.